Szafa-czy to bezpieczne?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 05, 2004 10:36 Szafa-czy to bezpieczne?

Może głupie pytanie, ale chciałabym rozwiać wszystki wątpliwości, żeby później kotu nie zrobić krzywdy. Chodzi o to, że niedawno widziałam u kogoś taki placyk zabaw dla kota składający się ze "schdków" prowadzących do legowiska na dachu szafy. Wyglądało to mniej więcej tak :D :

--------------
I I
-------- I I
-------- I I
------- I I


Z uwagi na piękno moiego rysunku może wytłumacze :D : te 3 kreski to schodki a to duże to poprostu szafa :D Chciałam zapytać czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Czy wasze koty też siedzą na szafie? Ja wiem, że może to pytanie jest dla was dziwne i banalne ale chyba bym sobie nigdy nie wybaczyła jakby przezemnie kotu coś się stało

Serdecznie pozdrawiam!
Obrazek

Dorocia

 
Posty: 388
Od: Pon lip 12, 2004 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 05, 2004 10:38

moje siedza, wskakuja same z polki. :roll:

ara

 
Posty: 3709
Od: Czw sie 14, 2003 14:58
Lokalizacja: Londyn

Post » Czw sie 05, 2004 10:39

Bondi radzi sobie bez schodków :)
szafa ma 2,30 wzrostu :roll:

olgaII

 
Posty: 698
Od: Wto kwi 20, 2004 14:30
Lokalizacja: mazowieckie

Post » Czw sie 05, 2004 10:41

Szafa to ulubiony punkt obserwacyjny naszych kociambrów.
Jeszcze nic złego w związku z tym się nie stało.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sie 05, 2004 10:49

Mój kić to raczej taki przypodłogowy jest...najwyższym miejscem na kóre udaje mu się wskoczyć jest stół i biurko. Nawet parapet jest dla niego niedostępny. Najchętniej leży mu się na stole :evil: , na biurku, kanapie i na podłodze.

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Czw sie 05, 2004 10:53

Szafa, meble kuchenne, meble pokojowe-to jest to! Robiąc meble w kuchni na wymiar, specjalnie zrobiłam takie, żeby się kotom wygodnie wskakiwało. Pan który je składał miał takie oczy 8O

aguś

 
Posty: 2594
Od: Czw sty 29, 2004 20:51
Lokalizacja: Cz-wa

Post » Czw sie 05, 2004 10:55

Baaaardzo dziekuje za odpowiedź. Jesyteście naprawde kochani. :1luvu: Zawsze jak o coś pytam to za 2 nimutki mam 5 odpowiedzi
Obrazek

Dorocia

 
Posty: 388
Od: Pon lip 12, 2004 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 05, 2004 11:00

U mnie wszystkie szafy podciągnięte do samego sufitu - kot za to rewelacyjnie wspina sie po otwartych dzwiach balkonowych. Nie bardzo lubi stamtad zeskakiwać wiec przewaznie jak już sie mu znudzi wrzeszczy na mnie, żebym go zdjęła, no ale jak na prawde musi to schodzi sam. Dla młodego zdrowego kota to całkiem bezpieczne (zakładam, że szafa jest dosunięta do ściany i nie ma możliwości, żeby kot wpadł i zaklinował sie ZA szafa :!: :!: ), ale stare i/lub mające kłopty z kręgosłupem nie powinny skakać z dużych wysokości.
Jeśli schodki umożliwiają kotu rowniez zejście a nie zeskok z szafy to w ogóle "full wypas" - koty zwykle nie lubią zeskakiwać więc raczej będą korzytały ze schodow w obydwie strony
Ostatnio edytowano Czw sie 05, 2004 11:10 przez eela, łącznie edytowano 1 raz

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 05, 2004 11:09

u nas jest "szafa schodkowa" - tj szafki od najmniejszej do najwiekszej i Newton z rozkoszą tam wlatuje. Lubie sobie lezeć na najwyższych punktach w mieszkaniu. Prócz tego wspinał nam się po tapecie na ściany i zwisał pod sufitem radośnie mraucząc. Węc w końcu kupiliśmy w Wiklince taki wielki drapak od podłogi do sufitu, ma 2.70 m i świetnie się sprawdza. Newton po nim lata, a Balbina, która nota bene na szafy i stoły nie wchodzi, na drapaku urządza sobie trasy wspinaczkowe ze zwisaniem. A problem z tapetą się skończył. Czyli - same plusy.
Aśka i...
Obrazek

tomoe

 
Posty: 2278
Od: Wto sie 03, 2004 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 05, 2004 11:24

Mój Sajan wskakuje z drapaczki na szafę oraz z blatu na szafki w kuchni. Dobrym punktem odbicia są również ludzkie plecy :wink: Za to Bizar wykorzystuje szafę w inny sposob, a mianowicie w chwilach refleksji ładuje koci majestat do środka i zamyka za sobą drzwi :) I to jest najbezpieczniejsze wykorzystanie szafy!

marti

 
Posty: 83
Od: Czw gru 11, 2003 14:03
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, włóczka, Wojtek i 205 gości