Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 21, 2016 6:05 Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

Witam
Przejrzalam forum, ale ni udalo mi sie znalezc informacji.
Koty sie drapia, mimo uzywania Frontline (ostatnia dawka tydzien temu).
Na futrze wet znalazl pchle odchody i zaproponowal Stronghold po 10 dniach od podania Frontline.
Koty dorosle, sterylizowane, generalnie w dobrej kondycji.
Inna sprawa jest posikiwanie samca w roznych miejscach w domu, wet ocenia, jako prawdopodobna pochodna obecnosci pchel i pobudzenia.
Zastanawiam sie, czy tak szybkie podanie kolejnej chemii nie zrobi wiecej zlego niz dobrego?
Dzieki za podpowiedzi

szara12

 
Posty: 9
Od: Nie gru 27, 2015 23:16

Post » Wto cze 21, 2016 20:10 Re: Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

Moim zdaniem trzeba odczekać minimalny czas przewidziany przez producenta frontline, czyli - zdaje się - 4 tygodnie (co tyle podaje się ten środek przy zabezpieczaniu przed kleszczami).
Koty mogą się w tej chwili drapać ze względu na świąd wywołany uczuleniem na wcześniejsze ukąszenia pcheł. Trzeba poczekać, aż ta reakcja się wyciszy. No i wyczesać pchle odchody z sierści.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23789
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto cze 21, 2016 21:47 Re: Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

Dzieki :).
Zastanawia mnie tylko sugestia weta, ze pchly nadal mamy, w domu, moze w ogrodzie i chwilowo sie pozywiaja na kotach, te sie drapia i wygryzaja.
Wspomnial, ze w Stronghold jest inna substancja aktywna i mozna to podac, jesli problem nie ustapil.
Lamie sie troche, czy nie podac pol dawki, skoro cala jest dla kotow 2,6 - 7,5kg, koty maja po 4 kg, zeby nie przedobrzyc, a zeby im ulzyc.
No i znow totalne sprzatanie domu wrrr.

szara12

 
Posty: 9
Od: Nie gru 27, 2015 23:16

Post » Śro cze 22, 2016 8:23 Re: Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

na pchły pozostałe w domu mogę polecić spray Flee, polecił mi go weterynarz, nie jest toksyczny dla zwierząt ani ludzi, więc można spokojnie spryskać nim wszystkie legowiska, drapaki, kanapy, dywany itd. Tani nie jest, ale działa doskonale.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro cze 22, 2016 10:21 Re: Powtarzanie odpchlenia - minimalny czas?

Dzieki wielkie!

szara12

 
Posty: 9
Od: Nie gru 27, 2015 23:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Blue i 244 gości