Czyszczenie kamienia u kotów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 06, 2016 14:00 Czyszczenie kamienia u kotów.

Witajcie.
Mama moich dwóch skarbów oraz te dwa skarby zostały dziś zapisane na wizytę do dentysty.
Nigdy nie były a jak robiłem badania krwi lekarz zwrócił uwagę na bardzo duży kamień.
Zapisałem zatem wszystkie trzy, wybrałem metodę znieczulenia na wziewną.
Wstępna wycena zabiegów dla wszystkich trzech 610zł.
Klinika My Pet w Poznaniu.
Mam jednak pytanie...
Czy wybrałem najbezpieczniejszą formę znieczulenia?
Czy ta klinika dobrze wykona zabieg?
Martwię się bo muszę zostawić im koty na około 4-5 godzin a wolałbym mieć te zabiegi wykonane od ręki przy mnie.
Co sądzicie? Jakieś rady?
Martwię się mocno, że coś pójdzie nie tak i usłyszę kotek się nie obudził albo podobne bzdury i chcę ryzyko niefachowego personelu minimalizować.
Co prawda nigdy w tej klinice mnie nie zawiedli ale ufam tam tylko jednemu lekarzowi Panu Nowakowi, nie mam żadnej gwarancji że będzie on wykonywał zabieg bo obsługa tam (dziewczynki z recepcji) zdają się być nieprofesjonalne.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Pon cze 06, 2016 16:50 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

My Pet ma dobre opinie, ale bardzo blisko masz specjalistyczną klinikę Animal Dent na Rusa.
Narkoza wziewna jest ogólnie uznawana za bezpieczniejszą, ale .....to tak jak u ludzi, no nie da sie wszystkiego przewidzieć, zabieg niby rutynowy.....dobrze byłoby przed zabiegiem podstawowe badania krwi zrobić. Cena za 3 koty - wysoka, no chyba, ze właśnie badania krwi są wliczone. W innej klinice, której jestem klientką podano mi cenę 170 zł - jako cene podstawową, do negocjacji - bo jestem stałą klientką. A Ty robisz zabieg hurtowy....

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 07, 2016 17:24 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Z Animaldent nie korzystałem. Przejechałem się tam na googlestreet, wygląda na domek jednorodzinny to nie wzbudza nadziei na profesjonalizm, a chętnie skorzystałbym z kliniki strikte dentystycznej.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Wto cze 07, 2016 18:41 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Tal-Rash pisze:Martwię się bo muszę zostawić im koty na około 4-5 godzin a wolałbym mieć te zabiegi wykonane od ręki przy mnie.
Co sądzicie? Jakieś rady?

skaling zębów wykonuje się pod narkozą, nie robi się zabiegów pod narkozą przy właścicielu. Co do ceny, to przy każdym zabiegu trzeba się tak samo napracować, obojętnie, czy jest hurtowy, czy pojedynczy, a przy wyższej cenie masz pewność, że kot dostanie odpowiednie leki, dojście dożylne itd, a nie tylko oskrobią mu zęby z wierzchu na lekkiej sedacji.

Ivette

 
Posty: 3716
Od: Sob lis 19, 2005 17:05
Lokalizacja: warszawa

Post » Pt cze 10, 2016 0:51 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Tal-Rash pisze:Z Animaldent nie korzystałem. Przejechałem się tam na googlestreet, wygląda na domek jednorodzinny to nie wzbudza nadziei na profesjonalizm, a chętnie skorzystałbym z kliniki strikte dentystycznej.


Nie byłeś a już wydałeś wyrok. Animaldent mieści się w normalnym gabinecie w lokalu wynajętym na parterze bloku. Doktor Karaś jest profesjonalistą, ma świetny personel i na pewno jest godny zaufania. Przed każdym zabiegiem każdy zwierzak ma kompleksowe badanie krwi i zdjęcia RTG. Nie wyobrażam sobie by kto inny miał zajmować się zębami moich kotów czy psa.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob cze 11, 2016 8:38 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Umówiłem się na konsultację jutro o 16:30 w Animaldencie.
Dzięki za polecenie, dam znać jak po wizycie.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Nie cze 12, 2016 16:34 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Co lekarz z polecenia to z polecenia.
Jestem bardzo zadowolony z wizyty w Animaldencie.
Uzębienie pociech do roboty tak jak się spodziewałem. U Kiry masakryczny kamień u Chestera nie wiele mniej. U Mamy która jako jedyna je suche jest w miarę dobrze.
Wszystkie trzy skarby umówione na zabieg 21 czerwca. Cena za całą trójkę 1000zł. (promocyjna za hurtowy zabieg xD)
U kiry trzeba będzie nacinać dziąsło żeby wyczyścić dobrze wszystko poza tym zdjęcia rtg...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Nie cze 12, 2016 16:44 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Tal-Rash pisze:Co lekarz z polecenia to z polecenia.
Jestem bardzo zadowolony z wizyty w Animaldencie.
Uzębienie pociech do roboty tak jak się spodziewałem. U Kiry masakryczny kamień u Chestera nie wiele mniej. U Mamy która jako jedyna je suche jest w miarę dobrze.
Wszystkie trzy skarby umówione na zabieg 21 czerwca. Cena za całą trójkę 1000zł. (promocyjna za hurtowy zabieg xD)
U kiry trzeba będzie nacinać dziąsło żeby wyczyścić dobrze wszystko poza tym zdjęcia rtg...


Usługi dentystyczne nie są tanie, nawet u ludzi, ale warto wydać te pieniądze.
Na pewno dr Karaś zrobi porządek z ząbkami :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 13, 2016 14:45 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

A poradzi ktoś gdzie w wawie udać się na skaling, z wziewną narkozą ?
SGGW gdzie mam najbliżej niestety terminy nierealne...

p/s czy do wziewnej także wymagane jest zrobienie badania krwi ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto cze 21, 2016 19:20 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Jesteśmy po wizycie.
Klinika pierwsza klasa.
Chester usunięty kamień polerowanie i fluoryzacja. Po powrocie do domu zjadł trochę. Wygląda super. Miał zabieg pierwszy.
Munia - usunięte dwa zęby skaling polerowanie fluoryzacja. Troszkę zjadła. Jeszcze mocno otumaniona. Miała zabieg ostatnia.
Kira. Tu jest źle. Usunięte 4 zęby wszystkie obok siebie dwa były zepsute i zaczęły psuć te obok, skaling polerowanie fluoryzacja. Nie je. Wygląda jakby wróciła z iraku... Miała zabieg jako druga. Strasznie mi jej żal. Widać w jej oczkach że ma żal o to co jej zrobiono.
Rozumiem że apetyt jej wróci? Bardzo się martwię. :(
Daliśmy jej trzy rodzaje mokrej karmy widać że chciałaby zjeść ale poliże i patrzy sie w talerz załamanym wzrokiem. :cry:
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Wto cze 21, 2016 19:59 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Tal-Rash pisze:Jesteśmy po wizycie.
Klinika pierwsza klasa.
Chester usunięty kamień polerowanie i fluoryzacja. Po powrocie do domu zjadł trochę. Wygląda super. Miał zabieg pierwszy.
Munia - usunięte dwa zęby skaling polerowanie fluoryzacja. Troszkę zjadła. Jeszcze mocno otumaniona. Miała zabieg ostatnia.
Kira. Tu jest źle. Usunięte 4 zęby wszystkie obok siebie dwa były zepsute i zaczęły psuć te obok, skaling polerowanie fluoryzacja. Nie je. Wygląda jakby wróciła z iraku... Miała zabieg jako druga. Strasznie mi jej żal. Widać w jej oczkach że ma żal o to co jej zrobiono.
Rozumiem że apetyt jej wróci? Bardzo się martwię. :(
Daliśmy jej trzy rodzaje mokrej karmy widać że chciałaby zjeść ale poliże i patrzy sie w talerz załamanym wzrokiem. :cry:


Na pewno kotka czuje dyskomfort po takim rwaniu i może do jutra nic nie chcieć jeść.
Grunt by pilnować podawania jej tabletek przeciwbólowych i innych leków jeśli takie zalecił wam dentysta.
Będzie dobrze, buzia musi się wygoić :ok:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 21, 2016 22:42 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

a Ty byś jadł kilka godzin po rwaniu czterech zębów ? :mrgreen:
Może zmiksuj jej najbardziej ulubioną karmę z wodą do stanu połplynnego - tak do wychlipania. Wpierw troszkę, może załapie, że to nie boli, a będzie miała dwa w jednym - jedzenie i picie. I najlepiej takie lekko podgrzane - mocniej pachnie i mniej boli.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro cze 22, 2016 11:05 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Już wcina. Tempo troszkę słabsze ma ale futruje jak dawniej. :) Nawet mruczy. :)
Tabletki też wszystkie trzy dostały. Mają przepisany lek gromeloksin przez 4 dni.
Chester dzisiaj rano mocno chciał miziania więc pozwoliłem sobie nadwyrężyć jego ufność i zajrzałem do pyszczka. Ale ma śliczne białe ząbki. Jak jakiś aktor...
:kotek:

Bardzo dziękuję za polecenie kliniki Animaldent. Prowadzący lek. wet. Adam Karaś jest fachowcem pierwsza klasa. Jestem mega zadowolony.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Śro cze 22, 2016 11:16 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

Tal-Rash pisze:Bardzo dziękuję za polecenie kliniki Animaldent. Prowadzący lek. wet. Adam Karaś jest fachowcem pierwsza klasa. Jestem mega zadowolony.


Ja wiedziałam, że tak będzie ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw cze 23, 2016 21:55 Re: Czyszczenie kamienia u kotów.

ja też, inaczej nie pisalabym - aczkolwiek nie zarejestrowałam zmiany lokalizacji :oops: :oops:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, Szymkowa, Zeeni i 259 gości