Przyszły na świat małe kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 23, 2016 15:24 Re: Przyszły na świat małe kotki

tabo10 pisze:Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym królikiem 8O
Przy miocie kilku kociąt nie ma opcj,by sutki nie były prawidłowo opróżnione-już kocięta o to same najlepiej potrafia zadbać.Raczej bywa,że mleka może być za mało.
Optymalnie byłoby ,by kocięta były 12tyg. z kotką.Bardzo często nie jest to możliwe i także 6tyg.,a napewno 8tyg.kociaki przy dobrej opiece człowieka potrafią świetnie sobie radzić bez mamy.


Jest opcja nierównomiernego opróżniania, podobnie jak potrzeba sprawdzania czy każde kocię się najada, czasem trzeba bowiem dokarmiać, jak kocię nie nauczy się jeść z sutka (są takie aparaciki, którym ssać się nie chce, wolą smoczek czy strzykawkę)
Radzić w sensie jedzenia stałych pokarmów, a co z prawidłowym ukształtowaniem psychiki? Potem ludzie sobie nie radzą z kociakami zbyt wcześnie odłączonymi, gdy taki kot zaczyna być nieznośny, gryzie bez umiaru to go wyrzucają.
Te 12 tygodni nie wzięło się znikąd, jest potrzebne dla prawidłowego rozwoju.
A z tym królikiem to dlatego, że królica może odrzucić młode z uwagi na zapach. Taka hodowlana na mięso , gospodarska :wink:
Kotka domowa, a ta z wątku niewątpliwie taką jest, raczej młodych nie odrzuci, może usiłować wyprowadzić/wynieść gdzieś.
Najlepiej jakby autorka wątku napisała jak kotka reaguję na obecność i zainteresowanie człowieka kociętami.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon maja 23, 2016 18:56 Re: Przyszły na świat małe kotki

Gdy kotka jest razem z małymi i zaglądamy to środka to wystawia łepek i mruczy. Dzisiaj kręciła się po podwórku, wyjąłem jednego małego. Kotka podeszła i przyglądała się, dopiero gdy małe zaczęło miałczeć odpowiadała mu zdenerwowana więc mały wrócił z powrotem do legowiska. Wyraźnie uspokoiło to mamę bo położyła się w cieniu.

piopet

 
Posty: 4
Od: Pon maja 23, 2016 8:58

Post » Wto maja 24, 2016 16:46 Re: Przyszły na świat małe kotki

Nie wyciągaj tak małych kociaków z gniazda! Czemu mają służyć takie eksperymenty?

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Wto maja 24, 2016 17:16 Re: Przyszły na świat małe kotki

piopet pisze:Od jakiegoś czasu przychodzi do nas kotka z sąsiedztwa, córka się z nią bawi, karmimy ja. Kilka dni temu okazało się że kotka się okociła i mamy teraz pod dachem trzy małe kotki.

A ja myślę, że kłamiesz. Bo to Wasza kotka. W przeciwnym razie poszlibyście do sąsiada i z nim byście uzgodnili wszystko, nawet zabranie kotów od Was. Nie zauważyliście, że kotka w ciąży? Oczywiście, że tak, ale przecież kociaki są takie słodkie, więc zostawicie jednego a resztę wydacie albo i nie. Kotkę wysterylizujecie albo i nie. I znów za jakiś czas, pod innym nickiem napiszecie na forum o kotce sąsiada.
Kotka jest oswojona, więc okociłaby się w swoim domu, a nie u Was.
No nieważne, kłamiesz to kłamiesz, mam tylko nadzieję, że kotkę wysterylizujesz, bo jakoś niespecjalnie Cię ta kwestia interesuje, bardziej małe kociaczki i zabawa z nimi.
Jeśli kotka jest oswojona, to nie ma co się jakoś specjalnie cackać z małymi, bo kotka ich nie zostawi. Trzeba przyzwyczajać i ją i małe do obecności człowieka, żeby nie wyrosły dzikusów. Niekoniecznie brać i nosić na rękach, zwłaszcza nie pozwalać dzieciom, ale głaskać kotkę, małe, albo chociaż posiedzieć przy nich.
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Wto maja 24, 2016 17:27 Re: Przyszły na świat małe kotki

Edzina, myślę, że jest dużo racji w tym co piszesz... o sterylce autor nie chce słyszeć, bo to nie jego problem niby.. wątpię.. no ale cóż, pewnie już więcej się nie odezwie, a kotka za 2 miesiące urodzi kolejne maluchy :( i tak ciągle :( ech świat jest beznadziejny
ser_Kociątko
 

Post » Śro maja 25, 2016 9:35 Re: Przyszły na świat małe kotki

Witaj.
Kotka "należy" w Waszych sąsiadów, ale jak widać mało się nią interesują, myślę, że jeśli ją wysterylizujesz, to nawet tego nie zauważą.
Jak myślisz, dlaczego przyszła z dziećmi do Was? Może poprzednie jej odbierali i zabijali?

Widzę dwa scenariusze na najbliższą przyszłość
- kotka po odchowaniu małych zamieszka u Was, i nie chcąc mieć kolejnych kociaków - wysterylizujecie ją.
- kotka wróci do tamtego domu, a z kolejnymi kociakami przyjdzie do Was - i jw.

Więc może lepiej nie oglądajcie się na sąsiadów, nie czekajcie na kolejny miot, a od razu wysterylizujcie?
Radzę Ci na podstawie swojego dość długiego i hmmm bogatego doświadczenia:)


I serdecznie pozdrawiam - piękne jest to, że zajęliście się rodzinką, niewiele osób na to stać :)
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 25, 2016 10:06 Re: Przyszły na świat małe kotki

Edzina - zajrzyj tu: viewtopic.php?f=8&t=56150
To dobrze robi... kotom.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 14, 2016 22:10 Re: Przyszły na świat małe kotki

jopop pisze:Edzina - zajrzyj tu: viewtopic.php?f=8&t=56150
To dobrze robi... kotom.


ja bym rzekła nawet: bardzo dobrze robi kotom :)
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 281 gości