Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 22, 2016 11:09 Re: Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

AMMBER pisze:Ignorowaliśmy na początku jego zachowanie, teraz stosujemy kary (szlaban na mokre, brak nowych zabawek) ale nie widać poprawy.


Czyli sama sobie odpowiedziałas na sensownośc stosowania kar.
Żeby faktycznie ukarać kota kara musi być zastosowana niemalże wraz z niepożądanym zachowaniem, aby kot skojarzył za co ona jest (maks najpóżniej do 30 sekund! po niepożądanym zavhowaniu). Nie sądzę, abyście tak karali kota. Kara zastosowana póżniej, po upływie dłuższego czasu bądź w oderwaniu od zachowania nie odnosi oczekiwanego skutku, a jedynie taki, ze kot nie wiedząc, za co ma karę kojarzy ją z właścicielem, od której ją dostał - i w efekcie ilość niepożądanych zachowań rośnie.
Pomijam już fakt w igóle sensu stosowania kar wobec zwierząt. Lepsze jest stosoqanie nagród za pożądane zachowanie, ignorowanie niepożądanych i przeciwdziałanie występowaniu niepożądanych.
Nie jest prawdą, ze kkot nie wysyła sygnałów, gdy ma dość. Prawdą jest, ze ich nie odczytujesz.
To tak ja człowiekk, który szybko wpada w furię - na poc\ątku ma poczucie, że jest spokojny, a potem od razu furia na jakis bodziec. Ale gdy zaczyna analizować zachowanie swoje i co się dzieje chwilę przed furia to okazuje się, ze przechodzi dokładnie te same etapy rozwoju silnych emocji, tylko o wiele szybciej niż przeciętny człowiek. Na tyle szybko, ze sam nie umiał tego dostrzec i w porę zareagowac, tak, aby nie doprowaqdzic do furii.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie maja 22, 2016 11:17 Re: Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

Koty jak dzieci - czytają z mowy ciała. Spokój, cierpliwość, więcej cierpliwości...

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie maja 22, 2016 12:17 Re: Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

Wróćę jeszcze do badań. Dobrze je mieć ze sobą. Moja wetka od razu wysyła na maila.
Nigdy nie wiadomo co się przyda w życiu kota. Jego nagła choroba, wypadek, jakieś nieszczęście czy inny wet .. masz je ze sobą możesz porównać, skorzystać jeśli zajdzie taka potrzeba. Mnie nie raz się zdały w nagłych wypadkach jak kota musiałam wieść do innej lecznicy.
Poza tym zawsze kontroluję, od czasu Biska ,u innych wetów wyniki. U Bisia wsio niby miało być ok a tylko jeden parametr dziwny był. To ponoć "błąd" maszyny był. To nie był błąd tylko hemobartoloneza. Pomoc przyszła za późno. Dwie lecznice je oglądały w trzeciej postawiono wyrok. Gdyby przetoczono mu wtedy krew... Ostatecznie odszedł na powikłania po hemo, FIP.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 14, 2016 22:23 Re: Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

AMMBER pisze:
Ignorowaliśmy na początku jego zachowanie, teraz stosujemy kary (szlaban na mokre, brak nowych zabawek) ale nie widać poprawy.
.


haha śmieszy mnie to, choc wcale nie jest śmieszne ponieważ kota ŻAL. Ale... smieszy mnie Twoja "glupota". I wcale nie zamierzam przepraszac, ze tak dosadnie. Czasami trzeba nazwac rzeczy po imieniu. Inaczej nie dociera.
Ty naprawde sądzisz, ze kot rozumie, ze nie kupilas mu nowej zabawki, czy nie dostaje mokrej karmy tylko sucha, bo zachowywal sie nie tak jak Twoim zdaniem powinien? :D

I ty piszesz, ze znasz sie na kotach? Moim skromnym zadaniem z takim podejsciem, to Ty nie powinnas miec zadnego kota. I tyle w temacie.
Kot to nie 10 letnie dziecko, któremu mozesz próbowac tłumaczyc dlaczego spotyka go kara. Kot to tak jak 2 letnie dziecko maksimum. Nigdy w zyciu Twoich kar nie pojmie. Pojmie tylko nagradzania za dobre zachowania.

Ja jesli moj dzik robi sie naprawde agresywny ( bywa, ze mu odbije np po czesaniu potrafi usiasc na szafce i jak przechodze zaczepia pazurami, albo gryzie) zamykam w lazience na jakis czas. Izoluje. Jak posiedzi chwile sam to dobrze mu robi - " ma czas na przemyślenia" :D
I to od razu po ataku. Uwazam, ze pozniej nie ma sensu - nie zrozumie za co. Innych kar nie stosuje. Za to jak sam przyjdzie na kolana po pieszczoty nagradzam jakims smakolykiem. Jesli zachowuje sie nie tak jak bym chciala - zeby ida w ruch, po chwili glaskow, zdejmuje z kolan. Mowie ze nie wolno. I udaje, ze go "nie znam". Nawet jego blagalny wzrok mu nie pomoze wejsc z powrotem na kolana od razu po ataku. Są pazury i zęby - nie ma kolan i glasków. A jak jest bardzo nachalny zebami czy pazurami probuje kolana wywalczyc. Izolacja na jakis czas chocby 15 minut. Mam nadzieje, ze takimi metodami w koncu go kiedys nauczymy, ze jak uzywa zebow i pazurow to jest nie bardzo lubiany. Z tym, ze moj to naprawde dzik. Weterynarz ocenil go na 6-7 tyg jak go przygarnelam. Brak odpowiedniej socjalizacji. Za krótko z matką i rodzenstwem.

Jak kotek? Zdrowy? Są jakies postępy ?
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Czw cze 16, 2016 17:23 Re: Adoptowany kot - po zadomowieniu gryzie i atakuje łapami

Miałam kota Hannibala, pięknego, mądrego, który wbijał pazury w dłoń bez powodu.To było działanie odruchowe, jakiś powód był, ale tego nigdy się nie dowiem.Bałam się go wziąć na tymczas, ale to zrobiłam.Nigdy nie był za te ataki karany, nauczyłam się nie wyrywać ręki, mówiłam głośno "nie wolno" i byłam w tym konsekwentna.Stosowałam raczej metodę marchewki niż kija, bo był przytulany, głaskany, po prostu chciałam, aby uwierzył, ze jest kochany, że go nie skrzywdzę.Hannibal jest już od dawna w świetnym DS-ie, nie atakuje, jest kochanym, grzecznym kotem.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree, ryniek i 489 gości