Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 20, 2016 10:25 Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Witam. Od niedawna mam w domu małego kocurka. Był szczepiony 19 kwietnia przez hodowców a wczoraj, 19 maja ja sama poszłam go zaszczepić. Dostał szczepionkę Nobivac . Po powrocie od weterynarza kocurek zjadł i potem spał aż do wieczora. Jak chciałam go pogłaskać po grzbiecie to zamiałczał i się odsuwał ode mnie więc pomyślałam że pewnie jest obolały. Późnym wieczorem wstał i poszedł do kuwety. Zrobił kupke i siku , jeść już nie chciał. Zauważyłam że trochę utkał na tylne łapki. Potem poszedł do mnie do łóżka i spał aż do rana. I wtedy zauważyłam że śpi niespokojnie, zmieniał pozycje, budził sie co jakiś czas i trochę popiskiwał. Zaniepokoił mnie też szybki oddech. Małe kotki podobno oddychają szybciej niż dorosłe ale i tak wydawało mi się to podejrzane. Dziś z rana byłam z nim w lecznicy tam gdzie go szczepili i powiedzieli mi, że tak czasem może być po szczepieniu, może dostał alergii. Dostał zastrzyk i mam z nim wrócić o 16. Teraz sobie śpi i dalej nic nie zjadł a jest z niego spory łakomczuch. Jak go teraz głaskam to już nie ucieka. Bardzo się martwię o niego, boję się strasznie że z tego nie wyjdzie. Czytałam w internecie że takie osłabienie może się zdarzać ale i tak bardzo się boję. Czy takie objawy są normalne ? Może coś poszło nie tak? Czy może się stać że kotek z tego nie wyjdzie? :cry:

ipodzik@gmail.com

 
Posty: 23
Od: Sob mar 26, 2016 14:55

Post » Pt maja 20, 2016 12:03 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

podniosę
a może idź do innego wet ,zadzwoń i spytaj.

anka1515

 
Posty: 4118
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt maja 20, 2016 12:20 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Dałam mu przed chwilą szyneczki i trochę zjadł, potem przeszedł się do kuwety i zrobił siku a teraz wdrapał się na kanapę i sobie siedzi. Może już mu powoli się polepsza. Mam nadzieję że po poludniu już się będzie wyraźnie lepiej czuł. Może warto by zrobić jakieś dokładniejsze badania, może krew? Czy to coś da? Ten weterynarz ma dobrą opinię ale myślę że nie zaszkodzi się skonsultować z innym jeśli mu się nie poprawi

ipodzik@gmail.com

 
Posty: 23
Od: Sob mar 26, 2016 14:55

Post » Pt maja 20, 2016 13:35 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Jeśli się niepokoisz, to idź do weta - zawsze lepiej wyjść na histeryka, niż coś przeoczyć :wink:
Jednak reakcje na szczepionki bywają różne; u ludzi też - jedni znoszą bez żadnych problemów, a inni bywają rozbici.
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 20, 2016 15:30 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Jedna z moich kotek po szczepieniu leżała plackiem całą dobę, ale zawsze się podnosiła. Po dwóch takich przypadkach wet zmienił jej szczepionkę na taką, która nie ma nośników, na które się uczuliła. Teraz szczepimy purevaxem. Będzie dobrze, ale trzeba kotka bacznie obserwować

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 20, 2016 19:57 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Bylam z nim dzis po poludniu i weterynarz powiedzial mi ze tak po prostu zaareagowal. Jest lekka poprawa, kotek zjadł troche mięska, chodzi do kuwety, jak z nim szlam to nie lezal juz plackiem w transporterze tylko sie podnosil czasem, ale dalej troche kuleje co mnie najbardziej martwi. Goraczki nie ma. Mam nadzieje , ze jutro bedzie jeszcze lepiej.

ipodzik@gmail.com

 
Posty: 23
Od: Sob mar 26, 2016 14:55

Post » Nie maja 22, 2016 15:09 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Dzis kicius czuje sie juz znacznie lepiej, odzyskal apetyt i checi do zabawy i juz tak nie kuleje. Napedzil mi duzego stracha :)

ipodzik@gmail.com

 
Posty: 23
Od: Sob mar 26, 2016 14:55

Post » Nie maja 22, 2016 15:50 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Bardzo sie ciesze :D . Moze warto nastepnym razem skonsultowac z wetem inny rodzaj szczepionki. :catmilk:

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 22, 2016 15:57 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

Za rok następne szczepienie. Zadbaj o to, by kota na czas parawidłowo odrobaczyć.Szczepienie jest kolejnym krokiem.
Dobrze ,że dobrze. Czasem tak bywa po szczepieniach.Tym bardziej jest to trudne jeśli szczepienie zbiega się ze zmianą domu. Nakłada się stres a jak wiadomo, ma on wielkie znaczenie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55380
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 22, 2016 16:23 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

A czy szczepienie co roku jest na prawde konieczne? Spotkalam sie z roznymi opiniami i sama nie wiem. Nie chcialabym zeby za rok znowu tak to przechodzil

ipodzik@gmail.com

 
Posty: 23
Od: Sob mar 26, 2016 14:55

Post » Nie maja 22, 2016 16:26 Re: Mały kotek źle się czuje po szczepieniu

ipodzik@gmail.com pisze:A czy szczepienie co roku jest na prawde konieczne? Spotkalam sie z roznymi opiniami i sama nie wiem. Nie chcialabym zeby za rok znowu tak to przechodzil

To młody kot jak mniemam. Za rok od pierwszego powtarzam ZAWSZE szczepienia. Potem kuję za dwa lata. Czym starszy kot tym odległośc jest większa. Moje 10+ szczępię co 3-4 lata.Odrobaczam co 6 -miesięcy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55380
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 240 gości