Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 18, 2016 19:09 Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Temat co prawda psi, ale bardzo prosze o podpisy i udostepnianie...

https://avaaz.org/pl/stop_the_puppy_slaughter_loc/?fb

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Śro maja 18, 2016 19:18 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Oby się udało :cry: niewyobrażalne cierpienie psów :cry: :cry: :cry:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 18, 2016 19:45 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Ja podpisałam , cała rodzina też, ilość podpisów wzrasta niesamowicie...tylko czy to coś da?
Boże, oby udało się z tym skończyć, oby...
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Śro maja 18, 2016 19:52 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Podpisałam ale nie czytałam,(nie mogę), nie rozumiem jak można być tak okrutnym i zadawać tyle cierpienia istocie żyjącej.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro maja 18, 2016 20:02 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Bez wywarcia presji na rzad Chin nic sie nie wskora, poniewaz kto to kontroluje...nikt.

Napisalam tez do znajomych, ktorzy maja relacje handlowe i towarzyskie z Chinami, zobaczymy...

Trzeba to naglosnic - widac, ze oni sie pastwia zwyczajnie nad psami i nie robia tego bynajmniej z glodu jak to bylo np. podczas wojny.

Nie wiadomo tylko do jakich wartosci sie odwolywac, poniewaz to jest calkiem inna kultura i inne maja kategorie poczucia wstydu, zazenowania..
nie wiem czy tak do konca po europejsku czy ´zachodniemu´ myslac to ogarniemy, ale moze.....oby!!!!!

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Czw maja 19, 2016 19:44 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

podbijemy ciut...

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Pt maja 20, 2016 13:13 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Tamaqua pisze:Bez wywarcia presji na rzad Chin nic sie nie wskora, poniewaz kto to kontroluje...nikt.

Napisalam tez do znajomych, ktorzy maja relacje handlowe i towarzyskie z Chinami, zobaczymy...

Trzeba to naglosnic - widac, ze oni sie pastwia zwyczajnie nad psami i nie robia tego bynajmniej z glodu jak to bylo np. podczas wojny.

Nie wiadomo tylko do jakich wartosci sie odwolywac, poniewaz to jest calkiem inna kultura i inne maja kategorie poczucia wstydu, zazenowania..
nie wiem czy tak do konca po europejsku czy ´zachodniemu´ myslac to ogarniemy, ale moze.....oby!!!!!


Problem zabijania psów w Chinach i pozostałych azjatyckich krajach jest powszechnie znany. Nic na to się nie poradzi. Jaką presję ma wywrzeć Europa, która ma tam ulokowaną większość produkcji? Nikt z powodu jakiegoś psa nie przeniesie biznesu.
Mało kto wie, że w Europie również się jada koty i psy:
http://swiat.newsweek.pl/szwajcarzy-tra ... 619,1.html

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pt maja 20, 2016 13:23 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Petycje tworzą i podpisują również mieszkańcy Chin, nie wszyscy bowiem to akceptują; coraz więcej protestów jest również w innych krajach azjatyckich.
Obrazek

sonata

 
Posty: 717
Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Pt maja 20, 2016 21:17 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

tu interesujaco podsumowany temat, tez nie wiedzialam:

Oprócz oczywistej oczywistości jaką jest barbarzyństwo i znęcanie się nad tymi zwierzętami, zszokowała mnie informacja, że nie jest to jakieś historyczne święto wkute w ich tradycję i mentalność, o nie... Zapoczątkowane zostało one w 2010 roku i najprawdopodobniej miało służyć jako bodziec do zwiększenia sprzedaży mięsa przez firmy a że zrobił się z tego "festiwal i feta" dość szybko się rozprzestrzenił po prowincjach. Rząd jeszcze go oficjalnie nie zakazał ale festiwal ów daje taki zły PR że sporo firm z różnych sektorów zakazała swoim pracownikom brania udziału w festiwalu pod groźbą zwolnienia. To jednak dalej za mało. Walczyć trzeba dalej... Ahh i to nie tylko psy cierpią podczas tego festiwalu, ostatnio cierpienie kotów stało się równie modne...

ht tps://secure.avaaz.org/en/stop_the_pupp ... c/?tCOXHkb

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,148125,20097523,ps ... z49EGXWN6i

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Pt maja 20, 2016 21:18 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

sonata pisze:Petycje tworzą i podpisują również mieszkańcy Chin, nie wszyscy bowiem to akceptują; coraz więcej protestów jest również w innych krajach azjatyckich.


na szczescie, poniewaz jak ktos napisal w komentarzach inaczej tylko jakas zablakana kometa moze uleczyc ten chory swiat...

a tu caly artykul, przerazajace co siedzi w czlowieku... :((

http://wyborcza.pl/1,148125,20097523,ps ... y-sie.html

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Pt maja 20, 2016 21:21 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Koniczynka47 pisze:
Tamaqua pisze:Bez wywarcia presji na rzad Chin nic sie nie wskora, poniewaz kto to kontroluje...nikt.

Napisalam tez do znajomych, ktorzy maja relacje handlowe i towarzyskie z Chinami, zobaczymy...

Trzeba to naglosnic - widac, ze oni sie pastwia zwyczajnie nad psami i nie robia tego bynajmniej z glodu jak to bylo np. podczas wojny.

Nie wiadomo tylko do jakich wartosci sie odwolywac, poniewaz to jest calkiem inna kultura i inne maja kategorie poczucia wstydu, zazenowania..
nie wiem czy tak do konca po europejsku czy ´zachodniemu´ myslac to ogarniemy, ale moze.....oby!!!!!


Problem zabijania psów w Chinach i pozostałych azjatyckich krajach jest powszechnie znany. Nic na to się nie poradzi. Jaką presję ma wywrzeć Europa, która ma tam ulokowaną większość produkcji? Nikt z powodu jakiegoś psa nie przeniesie biznesu.
Mało kto wie, że w Europie również się jada koty i psy:
http://swiat.newsweek.pl/szwajcarzy-tra ... 619,1.html


ale cos trzeba robic, to ze wszyscy robia teraz biznes z Chinami jest oczywiste, ale to nie znaczy, ze jak robie z sasiadem biznes to mam udawac, ze nie widze jak kopie swojego psa... - niestety ludzie tak wlasnie rozumuja i slyszalam na wlasne uszy takie podsumowanie tematu problemu zwierzat w Polsce - czesto jest tak, ze ludzie gadaja, ze piesek znikl u sasiada z dnia na dzien, ale jak widzieli co sie dzialo nie reagowali w mysl dobrego pozycia sasiedzkiego...hmmm z takim razie naprawde chyba sie zbliza albo juz jest koniec swiata...

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Pt maja 20, 2016 23:33 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Też podpisałam,ale nie jestem w stanie przeczytać tego... Boże,nie ogarniam,po co zadawać tyle cierpienia niewinnym zwierzakom,to woła o pomstę do nieba!!a najgorsza jest ta cholerna bezsilność,wiem,że coś tak okrutnego się dzieje i nic nie mogę zrobić!!!!!!!
Obrazek
24.05.2011 [*]

Tess 1610

 
Posty: 760
Od: Nie mar 19, 2006 1:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie maja 22, 2016 19:39 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

Kochani, udostępniajcie na fb!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Nie maja 22, 2016 20:45 Re: Zakaz festiwalu psiego miesa w Yulin!

rysiowaasia pisze:Kochani, udostępniajcie na fb!


dzieki, to dobry pomysl bowiem zasieg duzy! aby sie udalo!

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree i 517 gości