Zwariuję, znowu rzadka kupa :( ... i zielona :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 02, 2016 14:00 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( WYNIKI KRWI i co dalej

lolkalolka pisze:to chyba jeszcze drugi tydzień pojadą na gotowanym indyku (o ile nadal będzie ok). Przeżyją?


dwa tygodnie to trochę za długo, proponowałbym po tygodniu zacząć dawać po trochu suchego TOTW, i żadnej innej karmy suchej ani mokrej. tydzień podawania gluta chyba też wystarczy, no i probiotyk trzeba odstawić w drugim tygodniu. można się pokusić (np. po 2 tygodniu) o małe porcje przemrożonej surowej wołowiny a potem powrót do normalnej diety na bazie karmy suchej j.w.
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Czw cze 02, 2016 15:37 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( JEDZIEMY NA INDYKU...

Wistra - tak mi tu wszyscy wyżej poradzili z indykiem.

Dzięki za ofertę :) , ale jeśli chodzi o suche, to póki co zostanę przy TOTW, większy problem będę mieć z wyborem mokrego dla obu panien.

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 02, 2016 15:41 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( WYNIKI KRWI i co dalej

color1 pisze:
lolkalolka pisze:to chyba jeszcze drugi tydzień pojadą na gotowanym indyku (o ile nadal będzie ok). Przeżyją?


dwa tygodnie to trochę za długo, proponowałbym po tygodniu zacząć dawać po trochu suchego TOTW, i żadnej innej karmy suchej ani mokrej. tydzień podawania gluta chyba też wystarczy, no i probiotyk trzeba odstawić w drugim tygodniu. można się pokusić (np. po 2 tygodniu) o małe porcje przemrożonej surowej wołowiny a potem powrót do normalnej diety na bazie karmy suchej j.w.


Obawiam się, że jeśli po tygodniu wprowadzę drugi składnik diety i wrócą rzadkie kupy, to znów nie będę wiedzieć od czego. Poprzednio cały tydzień po metronidazolu było ok. Chcę się upewnić, że "na czysto" bez leku jest dobrze, zanim coś dołożę. Może zatem 10 dni wystarczy...
Ostatnio edytowano Czw cze 02, 2016 20:37 przez lolkalolka, łącznie edytowano 1 raz

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 02, 2016 17:19 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( JEDZIEMY NA INDYKU...

to kwestia wyczucia i obserwacji, może zatem być i po 10 dniach, ale ogólnie kolejne pokarmy bardzo stopniowo, małą garstkę chrupek dziennie, wołowinę co 2-3 dni, itp... każdy przypadek jest inny ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Nie cze 05, 2016 13:32 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( JEDZIEMY NA INDYKU...

Póki co kupale są ok, spróbuję po trochu wprowadzić coś nowego. Chyba TOTW...

Za to w kupalu pojawiła się sierść a bardziej nawet włosy :( Wygląda to nieciekawie, normalnie kurde nawleczone kupalki jak koraliki :P Jakoś musiała się włosów objeść :?

Wcześniej podawałam na kłaki pastę Miamor, teraz te wszystkie rzeczy, pasty, przysmaczki itp. powycofywałam. Czy mogę Kici podawać tę pastę z powrotem?
Skład pasty:
Mięso i produkty poboczne, roślinne produkty poboczne (min. 10% słodu, min. 4% błonnika), mleko i produkty mleczarskie.
Dodatki:
Tauryna (200 mg/kg).

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie cze 05, 2016 17:59 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Warto kota czesać nawet codziennie, zwłaszcza o tej porze roku. Wtedy mniej kłaków dostanie się do brzuszka. Na kłaki najlepsza pasta to Bezopet, chociaż nie tania

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 05, 2016 18:19 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Czeszę, choć przyznaję, że nie codziennie (trzeba się przy tym nagimnastykować na dwie ręce, bo Dorita uznaje czesanie za dobrą zabawę, łapie i gryzie szczotkę, więc najlepiej mieć dwie szczotki i jedną czesać, a drugą zabawiać kota :) )
Niemniej z tego co zaobserwowałam, to najadła się (nie wiem jak) raczej ludzkich - długich - włosów, niż sierści :( no i trochę mnie to martwi :(

Pytanie moje było czy W OGÓLE teraz mogę podać pastę, obawiam się czy znów nie będzie sensacji żołądkowych... ale tych włosów też się obawiam...

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie cze 05, 2016 19:46 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Jeżeli wydaliła te włosy, to ja nie dawałabym odkłaczaczy. Zdarzyła się u mojej kotki luźniejsza kupa po paście odkłaczającej. Teraz daję wtedy, kiedy powstanie problem tzn kiedy zbyd długo nie ma urobku w kuwecie.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 05, 2016 20:05 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Tylko jak podasz tą pastę co masz i kot dostanie biegunki to znowu wrócisz do punktu wyjścia. Czy jest sens to robić?

Ja bym nie dawała, ale jeśli kupy nie byłoby długo to podałabym laktulozę bezsmakową albo po prostu błonnik (szczyptę raz dziennie z dodatkową wodą) - Colon C Light albo świeżo zmielone siemię lniane.
Warto też kotu zasadzić trawę, żeby sobie sam regulował ilość błonnika.
Koty na mięsie wypróżniają się średnio co 2-3 dni. Ja interweniuję jak kupy nie ma 4-5dni; moje koty są na barfie.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Nie cze 05, 2016 20:25 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Świeżo zmielone siemię jak najbardziej też polecam i z powodzeniem stosowałam, ale u kotów, które NIGDY nie miewały biegunek. Teraz mam koty z wrażliwymi jelitami i surowe siemię za bardzo podrażniało. Dlatego bardzo rzadko stosuję Bezopet i nie daję pełnej zalecanej dawki. Daję też doraźnie, dla lepszego poślizgu, kiedy kocurek cichcem naje się papieru /kartka, książka, tektura/, chociaż uważamy.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 05, 2016 20:40 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Ok, dzięki Wam za odpowiedzi, w takim razie nie dam pasty na razie, póki kicia nie wygląda na "zatkaną".No właśnie nie chcę stracić tej z trudem wypracowywanej stabilizacji... oby trwała, wieczorem podam pierwszy raz troszkę chrupek TOTW.

Aha, trawkę mamy posadzoną :) , raz czy dwa widziałam jak skubnęła, więc przynajmniej wie, że to jadalne (druga kotka kompletnie trawę ignoruje :D ).

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie cze 05, 2016 20:47 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Za stabilizację :ok:

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 09, 2016 11:55 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( WYNIKI KRWI i co dalej

Satirra pisze:Jeśli zdecydujesz się na opcję: gotowane mięso, to możesz zacząć np. od takiego suplementu: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_s ... ini/555208
Ale minimum ten tydzień czy dwa przetrzymałabym na samym mięsie, żeby zobaczyć czy jest poprawa.


Na pewno ten? Bo on jest na nerki. Będzie lepszy niż Felini Complete?
Gdzieś prócz zooplusa go dostanę? :)

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 09, 2016 12:45 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Na nerki różni się od tego nie na nerki tym, że ma po prostu mniej fosforu (który te nerki obciąża) i być może trochę mniej soli. Zdrowe koty mogą też jeść barfa "nerkowego", w niczym im to nie przeszkadza.
Jeśli Twój kot nie ma problemów z nerkami to oczywiście możesz kupić normalne FC (chociaż nie wiem czy nie zawiera dodatku jakiejś mączki kostnej, bo ma w składzie sporo fosforu), a poza tym kilka osób na forum barfnyswiat.org zgłaszało, że ich koty mają uczulenie na "normalne" FC. Producent zapewnia, że FC Renal jest hipoalergiczne.

Poza zooplusem możesz próbować to od kogoś odkupić przez jakieś forum. W innych sklepach internetowych tego nie widziałam.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Czw cze 09, 2016 14:21 Re: Zwariuję, znowu rzadka kupa :( CZY MOGĘ DAĆ PASTĘ ODKŁAC

Satirra pisze:Na nerki różni się od tego nie na nerki tym, że ma po prostu mniej fosforu (który te nerki obciąża) i być może trochę mniej soli. Zdrowe koty mogą też jeść barfa "nerkowego", w niczym im to nie przeszkadza.
Jeśli Twój kot nie ma problemów z nerkami to oczywiście możesz kupić normalne FC (chociaż nie wiem czy nie zawiera dodatku jakiejś mączki kostnej, bo ma w składzie sporo fosforu), a poza tym kilka osób na forum barfnyswiat.org zgłaszało, że ich koty mają uczulenie na "normalne" FC. Producent zapewnia, że FC Renal jest hipoalergiczne.

Poza zooplusem możesz próbować to od kogoś odkupić przez jakieś forum. W innych sklepach internetowych tego nie widziałam.


Baaardzo dziękuję!

lolkalolka

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Czw sty 14, 2016 2:56
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 165 gości