Problemy z żywieniem kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 28, 2016 8:38 Problemy z żywieniem kotki

Witam
Mam problem dotyczący żywienia jednej z moich kotek. Marlenka ogólnie nie jest miłośniczką mokrej karmy, ale ponieważ wiem, że kot nie powinien jeść wyłącznie suchej karmy raz dziennie podajemy jej też mokrą. Problem w tym, że pomimo iż wypróbowaliśmy różne karmy po każdej w mniejszym lub większym stopniu ma problemy brzuszkowe i pojawiają się luźne kupki. Do tej pory wypróbowaliśmy następujące karmy mokre w różnych smakach: Animonda Carny, Bozita, Catz Finefood, Smilla, GranataPe, Feringa. Próbowałam z surowym mięsem, ale nawet przegłodzona nie chce go tknąć, gotowane ( po przegłodzeniu coś tam skubnie, ale jest to naprawdę niewiele). Ogólnie ona nie lubi mokrych karm i jeśli już coś zje to karma musi postać aż trochę zgłodnieje. Zastanawiam się, czy powinnam w dalszym ciągu podawać jej mokrą karmę, jakiej firmy jeszcze wypróbować? Nie chcę zrobić jej krzywdy złym karmieniem.
Dodam jeszcze bo być może to istotne, że wprawdzie mokrej karmy nie lubiła prawie od zawsze (jadła z apetytem tylko przez pewien czas po przyniesieniu jej ze schroniska później zaczęła wybrzydzać) to problemy brzuszkowe zaczęły narastać po pewnym czasie, kupka zaczynając od końca była coraz mniej twarda, aż doszliśmy do rozmiękłej bryły.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Czw kwi 28, 2016 8:40 Re: Problemy z żywieniem kotki

Canagan (ale tylko z kompletnych) albo petit couisine?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 28, 2016 11:54 Re: Problemy z żywieniem kotki

U nas kotka je jedynie Animondę Carny (chociaż ostatnio mocno się nad nią modli) oraz Portę 21. Reszta ją obrzydza, żadne Granatapety, Smille ani CFF. Myślę, że trzeba metodą prób i błędów. Ewentualnie zamiast mokrej podawać surowe, jeśli lubi :).

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Pt kwi 29, 2016 7:56 Re: Problemy z żywieniem kotki

No właśnie z moją kotka jest tak, że ona to by tylko suche jadła, nie ma szans żeby surowe zjadła, chyba, żebym ją dwa dni głodziła, to może by coś skubnęła, ale tego nie chcę robić. Mokre jest albo całkiem niejadalne, albo jak już dojdzie do wniosku, że smakowo może być, to znowu jej na brzuszek nie służy.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 545 gości