Zapalenie pęcherza/nerek u kota-jakie objawy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 02, 2004 16:33 Zapalenie pęcherza/nerek u kota-jakie objawy?

Witam,
mam pytanie: jak objawia się infekcja nerek lub pęcherza u kota? Mój kizior nigdy nie cierpiał na ww dolegliwości, jednak niepokoi mnie jego zachowanie, bardzo dużo pije (to w jego przypadku rzadkość) i oddaje często mocz (także rzadkość), a dokładnie co 4-5 godzin, czyli na razie trzy rzuty już były. Poza tym jest wesoły, rozrabia i ogólnie bez zmian. Może jestem przewrażliwiona? Proszę o dane nt. objawów :(
~arkadia

arkadia

 
Posty: 52
Od: Pt kwi 02, 2004 18:04
Lokalizacja: żory

Post » Pon sie 02, 2004 16:52

Jesli chodzi o zapalenie nerek to raczej to nie jest to. Nasza kicia prawie nie mogła się ruszać tak ją bolały :( Kocina chodziła, a raczej starała się chodzić na sztywnych łapach w lekkim przykucu i widać było że potworni8e cierpi. Z zapaleniem pecherza nie miałamdoczynienia więc nie wiem...


Zdrowia kociakowi życze :ok:
"Czas spędzony z kotem nigdy nie jest stracony"

Obrazek Gaia i Antałek

Kliodna

 
Posty: 266
Od: Pon mar 15, 2004 22:43
Lokalizacja: Błonie

Post » Pon sie 02, 2004 16:54

Jeśli zmieniło się zachowanie kota, to ja radzę zrobic przynajmniej wyniki moczu . Ono dokładnie określi, cy jest zapalenie dróg moczowych, czy nie. I jeszcze lepiej by bylo, gdyby dołączyc do tego badanie krwi. Powodzenia :D

A może pije więcej z powodu upałów?
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon sie 02, 2004 16:57

Cześć!
Jeśli dalej będzie robił sioo i jeszcze więcej pił, to na Twoim miejscu poszlabym z nim jutro do weta.Naklepiej jak zlapiesz jego sioo i zaniesiesz wetowi do badań, przy okazji można zrobic badanie krwi.
Z doświadczenia wiem, że lepiej dmuchać na zimne, niz potem żalować.
A czy mocz jest przejzysty, czy raczej ciemniejszy lub z krwią?
Obserwuj kotka i jego sioo, a najlepiej jutro na wszelki wypadek do weta.
pozdrawiam :wink:
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Pon sie 02, 2004 17:01

Z upałami wręcz przeciwnie, wtedy pije bardzo mało. Być może to jakaś drobna lub rozpoczynająca się dopiero infekcja. Poczekam jeszcze na jutrzejszy dzień, jeśli się nie poprawi wizyta u weta nie unikniona. Dzięki za rady :|
~arkadia

arkadia

 
Posty: 52
Od: Pt kwi 02, 2004 18:04
Lokalizacja: żory

Post » Pon sie 02, 2004 17:03

odpowiadam becik-mocz jest przejrzysty jak woda i obfity, jutro idę do weta
~arkadia

arkadia

 
Posty: 52
Od: Pt kwi 02, 2004 18:04
Lokalizacja: żory

Post » Pon sie 02, 2004 17:09

arkadia pisze:odpowiadam becik-mocz jest przejrzysty jak woda i obfity, jutro idę do weta


Tak zrób.
Najlepiej złap jutro poranny mocz i zawieź do analizy.
Będzie szybciej wiadomo.

Wysłałam Ci wiadomość na pw, ale nie chodzi o sioo kotka :wink:
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Pon sie 02, 2004 17:18

Arkadio radzilabym jak najszybciej do weta i badania. Nadmierne pragnienie i zwiekszona wydalanie moczu moze (nie musi!) byc spowodowane przez niedyspozycje nerek albo na przyklad problemy cukrzycowe.
Zapalenie pecherza raczej sie chyba nie objawia nadmiernym pragnieniem - nie wiem :roll:

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Pon sie 02, 2004 21:00

Zwiekszone picie i co za tym idzie czste oddawanie moczu - zawsze jest powaznym objawem - chyba ze jest to uzasadnione np. upalem czy przejsciem na sucha karme.

Moze to byc objaw niewydolnosci neerek, cukrzycy, chorob watroby a u kotek dodatkowo - ropomacicza. Rowniez pare innych chorob moze tak sie objawiac.
Dlatego nigdy nie nalezy poprzestac na ogolnym badaniu - ale zrobic takze badania moczu i krwi - z uwzglednieniem kreatyniny, mocznika i enzymow watrobowych i glukozy. Badanie powinno byc koniecznie robione na czczo.

A jesli chodzi o zapalenie nierek - nasza Luna podczas takiej infekcji przez dlugi czas nie okazywala zadnego bolu, tylko coraz bardziej odmawiala jedzenia i przez caly czas byla wrecz dziwnie wesolutka i zabawowa.
Bol pojawil sie z chwila gdy juz niemal przestala wogole jesc - i tak byl to bol tylko podczas badania.
Badania krwi i moczu - ciala ketonowe w moczu, glukoza, duzo bialka, a w krwi tez bardzo nieciekawy obraz.
Wszystko zalezy od tego jaki to rodzaj infekcji.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sie 02, 2004 21:12

Koniecznie badanie krwi - nawet jesli wet bedzie mowil, ze nie, bo cos tam.
Ma zrobic i nie gegac. I dopiero wtedy kota leczyc.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sie 02, 2004 21:27

Blue pisze:Zwiekszone picie i co za tym idzie czste oddawanie moczu - zawsze jest powaznym objawem - chyba ze jest to uzasadnione np. upalem czy przejsciem na sucha karme.

Moze to byc objaw niewydolnosci neerek, cukrzycy, chorob watroby a u kotek dodatkowo - ropomacicza. Rowniez pare innych chorob moze tak sie objawiac.
Dlatego nigdy nie nalezy poprzestac na ogolnym badaniu - ale zrobic takze badania moczu i krwi - z uwzglednieniem kreatyniny, mocznika i enzymow watrobowych i glukozy. Badanie powinno byc koniecznie robione na czczo.

A jesli chodzi o zapalenie nierek - nasza Luna podczas takiej infekcji przez dlugi czas nie okazywala zadnego bolu, tylko coraz bardziej odmawiala jedzenia i przez caly czas byla wrecz dziwnie wesolutka i zabawowa.
Bol pojawil sie z chwila gdy juz niemal przestala wogole jesc - i tak byl to bol tylko podczas badania.
Badania krwi i moczu - ciala ketonowe w moczu, glukoza, duzo bialka, a w krwi tez bardzo nieciekawy obraz.
Wszystko zalezy od tego jaki to rodzaj infekcji.

Tak jak pisze Blu.
Nasz lecznicowy Białas też troszkę więcej pił ale przecież jadł głównie suche więc?....
W sobotę zwymiotował a w poniedziałek był jedną nogą za Tęczowym Mostem.
I skąd przecież cały czas to był zdrowy wesoły kot?
Białas żyje ma niewydolność nerki jednej bo drugiej jak wykazało Usg nie miał od urodzenia.
Dlatego zrób badania szybciutko takie jak opisuje Blu bo może to tylko fałszywy alarm ale strzeżonego... Pozdrawiam.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 518 gości