! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Czy robisz swojemu kotu profilaktyczne badania krwi przynajmniej raz w roku?

TAK
92
29%
NIE
76
24%
BĘDĘ ROBIĆ
109
34%
NIE WIEM
11
3%
CHCIAŁABYM, ALE MNIE NIE STAĆ
33
10%
 
Liczba głosów : 321

Post » Nie cze 21, 2009 11:42

Mam więc pytanie. Czy jest sens robić badania 3 letniej kotce przed sterylizacją? Jeśli tak to jakie? Morfologia + biochemia wystarczy?
Wetka nasza mówi, że nie ma takiej potrzeby, bo kotka młoda i ona nie praktykuje takowych badań. Ja jednak się wacham, bo tu mówią żeby robić, tam, że nie potrzebne. A to przy okazji jako profilaktyka by była.
Z drugiej strony nie jest to zbyt tanie - 50zł. A tu jeszcze za niedługo jedzenie trzeba kupić.
Więc pytam, bo mam wątpliwości.


Proszę o odpowiedź.

Loonka

 
Posty: 18
Od: Śro maja 27, 2009 10:36
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post » Nie cze 21, 2009 22:28

Loonka pisze:
Mam więc pytanie. Czy jest sens robić badania 3 letniej kotce przed sterylizacją? Jeśli tak to jakie? Morfologia + biochemia wystarczy?
Wetka nasza mówi, że nie ma takiej potrzeby, bo kotka młoda i ona nie praktykuje takowych badań. Ja jednak się wacham, bo tu mówią żeby robić, tam, że nie potrzebne. A to przy okazji jako profilaktyka by była.
Z drugiej strony nie jest to zbyt tanie - 50zł. A tu jeszcze za niedługo jedzenie trzeba kupić.
Więc pytam, bo mam wątpliwości.


Proszę o odpowiedź.

Loonka, jest sens. Morfologia+ biochemia (nerki, wątroba).
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt kwi 30, 2010 9:05 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

Moje dwa kochane potwory w domu ostatnio zaczęły wychodzić. Oczywiście tylko w szelkach i na smyczy. Automatyczna rozwijana 8metrowa) :)
Spacery bywają baaaaardzo fajne :)
Ale tak sobie pomyślałem że gdy je szczepiłem wetowi powiedziałem że one nie wychodzą. Może teraz muszę zaszczepić na więcej? Poza tym juz niedługo chyba trzeba powtórzyć szczepienie?
Pytam bo pojęcia nie mam.
Szczepione były:
10.06.2009 Nobivac Tricat A098B02 07-2010
03.09.2009 Nobivac Tricat Trio A005A01 08-2010
Jest ktoś kto sie zna na tych szczepieniach?
Czy mam powtarzać teraz czy nie? i czy w związku z tym że wychodzą szczepić czym innym?
Poza tym chyba niedługo test krwi.
Ostatnio robiony miały 10.11.2009. - Wet powiedział że wszystko prawidłowo i w normach.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Pt kwi 30, 2010 16:43 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

To jak? Poganiam bo jutro miałbym możliwość zabrania ich do kliniki na szczepienia.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. -George Bernard Shaw

Tal-Rash

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro kwi 22, 2009 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska k. Poznania

Post » Pt kwi 30, 2010 19:40 Re:

ariel pisze:
Loonka pisze:
Mam więc pytanie. Czy jest sens robić badania 3 letniej kotce przed sterylizacją? Jeśli tak to jakie? Morfologia + biochemia wystarczy?
Wetka nasza mówi, że nie ma takiej potrzeby, bo kotka młoda i ona nie praktykuje takowych badań. Ja jednak się wacham, bo tu mówią żeby robić, tam, że nie potrzebne. A to przy okazji jako profilaktyka by była.
Z drugiej strony nie jest to zbyt tanie - 50zł. A tu jeszcze za niedługo jedzenie trzeba kupić.
Więc pytam, bo mam wątpliwości.


Proszę o odpowiedź.

Loonka, jest sens. Morfologia+ biochemia (nerki, wątroba).



Wyniki pokażą, czy kotka przeżyje narkozę. Wszystkie moje koty miały badania przed narkozą (zarówno kotki, jak i kocurki).

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

Post » Czw lip 01, 2010 18:42 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

Tal-Rash pisze:Moje dwa kochane potwory w domu ostatnio zaczęły wychodzić. Oczywiście tylko w szelkach i na smyczy. Automatyczna rozwijana 8metrowa) :)
Spacery bywają baaaaardzo fajne :)
Ale tak sobie pomyślałem że gdy je szczepiłem wetowi powiedziałem że one nie wychodzą. Może teraz muszę zaszczepić na więcej? Poza tym juz niedługo chyba trzeba powtórzyć szczepienie?
Pytam bo pojęcia nie mam.
Szczepione były:
10.06.2009 Nobivac Tricat A098B02 07-2010
03.09.2009 Nobivac Tricat Trio A005A01 08-2010
Jest ktoś kto sie zna na tych szczepieniach?
Czy mam powtarzać teraz czy nie? i czy w związku z tym że wychodzą szczepić czym innym?
Poza tym chyba niedługo test krwi.
Ostatnio robiony miały 10.11.2009. - Wet powiedział że wszystko prawidłowo i w normach.


ja też przyłączam się do pytania, zastanawiam się jak często powtarzać szczepienie i czy nie zmieniać, jeśli czasem wietrzę futra na spacerach (na razie 2-3 razy w tym roku).
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 02, 2012 10:54 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

cześc mam ok roczną kociszkę i w sobotę chciała bym iśc z nią do weta miała kk chciałabym zrobic jej przegląd no i badanie krwi pod jakim kątem powinnam je zrobic i ile może mniej wiecej kosztowac?
Obrazek

panimama

 
Posty: 3371
Od: Czw paź 08, 2009 15:14

Post » Czw lut 02, 2012 11:48 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobaczanie

W Warszawie morfologia z biochemią, profil podstawowy, kosztuje 60 zł, razem z pobraniem krwi.
Jeśli z kotką nic się nie dzieje, to takie badania wystarczą.
My robiliśmy przed kastracją.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie gru 09, 2012 21:42 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobacz

Ile na czczo powinien być kot przed badaniami krwi? 6 godzin? 12? ile właściwie? O niezbędne minimum mi chodzi. Proszsz....
Obrazek
Obrazek

Ciri

Avatar użytkownika
 
Posty: 2907
Od: Sob gru 11, 2004 12:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw sty 24, 2013 10:52 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobacz

Moja Beksia- 1,5 roku- mocz badany, co poł roku, krew na razie raz ( w listopadzie). Planuję robić raz w roku, potem jak bedzie starsza, co pół. Ale mam jeszcze 1 kicie 3,5 letnią Bibę i miała dotychczas robione 1 raz, jak lekko chorowała. No i mamy problem jak jej ta krew ma wet pobrac, bo ona jest bardzo, ale to bardzo dzika i nie szans, zeby obcy, baa nawet my złapał i przytrzymał jej łapkę. Bardzo bym chciała ją badać regularnie, ale nie wiem jaki sposób byłby odpowiedni. Mocz łapię i woże raz na pół roku- chociaż tyle, choć przy problemach nerkowych wiem, że nie zawsze mocz da pełny obraz (właśnie jutro próba łapania będzie:). Macie jakiś sprawdzone przez Waszych wetów sposby na pobranie krwi u takiego kota, bo usypiać jej za każdym razem nie będę, bo to zapewne nie jest obojetne dla jej zdrowia.

bibellda

 
Posty: 3
Od: Sob paź 01, 2011 20:52

Post » Wto maja 07, 2013 22:36 Re: ! Profilaktyka: analizy krwi,moczu; szczepienie,odrobacz

Podbiję trochę wątek, bo zamierzamy w piątek z Sevillą udać się do weta i położyć kres domysłom związanym z ewentualną alergią. Kotka często się drapie, dzisiaj znalazłam poniżej karku placek skóry bez sierści, już jakiś czas temu odstawiliśmy jedną karmę, która pogarszała naszym zdaniem sytuację, teraz znowu jest gorzej.
W związku z tym wyczytałam, że o alergii może świadczyć wynik morfologii, ale nie wiem co wchodzi w jej zakres. Interesuje mnie konkretnie zbadanie eozynofilów (EOS) - czy wchodzi w pełne badanie krwi?

Madzio

 
Posty: 544
Od: Nie paź 21, 2012 19:18
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 189 gości

cron