Odchudzanie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 03, 2004 11:47

to co: Indoor 27 czy Light 38 z RC?
Light jest stricte odchudzajacy a Indoor tez przeciwdziala tyciu...a moze na poczatek Light, zeby zgubil tluszczyk, a potem Indoor...tak sobie mysle....
7 życzeń, 7 kotów, 7 dni tygodnia

Nigra

 
Posty: 946
Od: Pt sty 16, 2004 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 03, 2004 13:59

Ja powiem tak, jeszcze przed sterylką Salma dostawała połowę zalecanej dawki suchego rano i mięcho wieczorem, suche zawsze w misce jeszcze zostawało, mięcho często też, teraz natomiast pędzluje wszystko migiem, ale nie dostaje więcej jeśli zje, jest wyznaczona dawka i nic ponad to.

Rano daję jej 20gr RC Indoor + 20gr puriny odkłaczającej (tak mniej więcej - nie wiem dokładnie bo odmierzam miarką z iamsa). Co do mięsa to kupuję na miesiąc 1kg piersi z kurczaka, 1kg wołowiny i do tego ze 2 porcje podrobów (serca, wątróbka) i porcja rybki (ostatnio tak raz w miesiącu). 1kg od razu dzielę na 14 równych porcji bo ma wystarczyć na 2 tygodnie - wychodzi zatem ok 7 deko na dzienną porcję. 2 x 14 = 28 porcji więc dochodzi do tego ok 10dkg serduszek, 10dkg wątróbki no i raz w miesiącu rybka.
Tak wygląda żywienie mojego kota. Ostatnio rozważam jeszcze zmniejszyć racje żywnościowe bo kota po prostu robi się kulkowata. :roll:
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Wto sie 03, 2004 19:06

Eela - rozmawialm z wetami na temat odchudzania i niezatuczania. Nie ma tabel uniwersalnych. Niestety sami musimy dla kazdego kota je tworzyc. Weci powiedzieli mi tak - zapisywac co kot je i wazyc go regularnie (na przyklad raz na tydzien). I zmniejszac porcje jesli tyje. Jesli trzyma wage - karmic jakdotad (pod warunkiem, ze chcemy wage utrzymac a nie zmniejszyc).
I niestety kontrolowac...
W czasie zycia kota ma on rozne okresy, czasem potzrebuje wiecej jedzenia czasem mniej, kot aktywny spala lepiej, kot leniwy - mniej. Dlatego nie sposob powiedziec, ze kot o wadze jakiejs tam ma jesc tyle. Bo od zbyt wielu rzeczy to zalezy.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro sie 04, 2004 7:44

Dzięki, dziewczyny, przez chwilę podejrzewałam już, ze jako jedyna na forum daje kotu miesko :D :D
A jeśli chodzi o ważenie kota - to nie jest taka łatwa sprawa :roll: - jak przytyje 10 dkg to waga może tego w ogóle nie pokazać a jak mi przytyje pol kilo to będzie 20% masy jej ciała czyli rozpacz-od-dziś-jemy-jedynie-warzywa :D

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 04, 2004 7:49

No wiem, ze nielatwa... ja sie waze z kotem i odejmuje, ale i tak moim zdaniem ta waga troche klamie.
Ale zmiany w kocie sie czuje (oprocz wazenia).
Obawiam sie, ze innego wyjscia nie ma... Moje tez wcinaja misko. I suche.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro sie 04, 2004 8:24

Ja też waże sie z kotem i odejmuje ale moja waga nie jest zbyt precyzyjna. Może pomyślę o kuchennej :wink: będzie idelana do ważenia kociego żarcia oraz mojego "gigantycznego" kota

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 243 gości