Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 25, 2016 11:15 Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Witam

Proszę Was o pomoc, ponieważ nie mam już siły błąkać się po Warszawie w poszukiwaniu kompetentnego weta.

Mój kilkuletni znajda - Kostek - ma problem z częstymi wymiotami i biegunkami (nawet 2-3 razy dziennie). Dodatkowo jego sierść jest jakby pozlepiana, matowa, a ciałko ma kościste, jakby kompletnie nie miał mięśni.

Robiliśmy już:
- dwa razy badanie kału - bez rezultatu
- dwa razy badanie krwi (podstawowe) w przeciągu 3 miesięcy - jedyne, co wyszło to za mała ilość leukocytów i witaminy B12 w drugim badaniu
- dwa razy USG - raz w sierpniu i raz w listopadzie - po pierwszym (zaraz po znalezieniu go wychudzonego na ulicy) wyszła mu zbierająca się wodna substancja przy nerkach, na drugim okazało się, że już się wchłonęła. Poza tym - żadnych nieprawidłowości.

Co chwilę jeździmy do weta po zastrzyk hamujący wymioty, witaminy i kroplówkę, ale daje to oczywiście marny, 3-dniowy co najwyżej skutek.
Ostatnim razem wetka zaleciła nam testy alergiczne, ale nie z krwi, a falą magnetyczną (?) i oczywiście wpisała nas na takie w swój harmonogram - co powinno odbyć się dzisiaj, ale mam dziwne wrażenie, że próbuje nas zwyczajnie naciągnąć - bo w sumie jak często alergia pokarmowa objawia się wymiotami i biegunką, a nie drapaniem i usilnym wylizywaniem różnych miejsc na ciele? Kazała nam też odstawić kurczaka i indyka, co według nas nie dało żadnego rezultatu (wymioty i biegunka nie ustąpiły), a ona bez przerwy próbuje nam wmówić, że kot wygląda coraz lepiej z każdą wizytą...

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobne objawy u kota? Czy może zna ktoś weta w Warszawie (najlepiej praga-południe, ale jak będzie trzeba, to dojedziemy wszędzie), który jest Waszym zaufanym wetem i macie pewność, że nie naciąga na badania, które nie mają sensu i potrafi postawić trafną diagnozę?

Czy robił ktoś badania alergiczne wyżej opisanym sposobem i może potwierdzić, że dały rezultat?

Jesteśmy zrezygnowani, bo sprawa ciągnie się już kilka miesięcy, a Kostek jest osowiały i momentami aż miauczy z bólu przed wymiotami.

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Pt mar 25, 2016 11:56 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

A czy w ramach podstawowych badań krwi był mocznik i kreatyna?

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt mar 25, 2016 12:03 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Paula, podałam Ci namiary na wetkę w lecznicy do której chodzisz.To dr Wojciechowska, poleca ją Iwona66.Faktycznie coś jest nie tak z Kostkiem, brak jest właściwej diagnozy.Podnoszę wątek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55069
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 25, 2016 12:08 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Tak. Obydwa wskaźniki w normie.

Pani Ewo, średnio mam zaufanie do tej lecznicy, nie wiem czy coś da przechodzenie od jednego lekarza do drugiego a dr Wojciechowska raz pomagała przy badaniach Kostka i była bardzo nieprzyjemna. Nie lubię mieć wrażenia, że ktoś robi coś "za karę"

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Pt mar 25, 2016 12:35 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Rozumiem.Może ktoś z Warszawy podpowie co robić i gdzie.Nawet w polecanych lecznicach są różni weci, trzeba wiedzieć do kogo się udać.
Na pewno ktoś mądry coś podpowie.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55069
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 25, 2016 12:43 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Polecam dr Nojek (Żytnia na Woli i Kulczyńskiego na Ursynowie), dr Zielonka/dr Czubaj (Animal Center - Ursynów). Czy kot ze względu na problemy gastryczne je specjalistyczna karmę gastro?
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 25, 2016 12:45 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Wklej wyniki badań .Nie raz okazywało się ,że weci źle je odczytali.
Biochemię miał zrobioną? Przy nerkach bywają takie problemy.

Przykra sprawa i trzymam kciuki .Coś ewidentnie się z kotem dzieje.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55382
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt mar 25, 2016 12:47 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Nie je karmy Gastrycznej, dostaje Animondę Carny z wołowiną i sporadycznie zieloną Porta 21. Dostaliśmy próbki Royala Gastro, ale natychmiast po zjedzeniu ją zwraca.

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Pt mar 25, 2016 13:47 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Mój kot miał podobne objawy: wymioty, biegunka, utrata wagi, pogorszenie futra. Po wielu badaniach wyszło zapalenie trzustki i jelit. Diagnozę utrudniła wykryta wcześniej nadczynność tarczycy - biegunka i wymioty zostały potraktowane jako działanie uboczne leków, a spadek wagi i przerzedzenie futra jako objaw choroby tarczycy.
W kierunku zapalenia trzustki wykonuje się badania krwi: swoista kocia lipaza (fPL) i TLI.
Tu masz artykuł na ten temat: http://weterynarianews.pl/zapalenie-trz ... a-odslona/
Jeśli to tarczyca, to koniecznie trzeba ograniczyć do minimum tłuszcze. Zwykły gastrointestinal też ma za dużo tłuszczu - nasz kocurek je obecnie RC Gastrointestinal Moderate Calorie i to tylko suchy, po innych karmach brzuszek reagował dość gwałtownie.
Nie twierdzę, że Twój kot cierpi na to samo, ale warto się upewnić, zwłaszcza że przy trzustce nie można podawać niektórych typowych leków.
Sprawdzę na wątkach kotów z zapaleniem trzustki czy jest tam ktoś z Warszawy.
Życzę Tobie i Twojemu kotu szybkiej diagnozy i skutecznego leczenia :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt mar 25, 2016 13:56 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

A czy w usg wyszedł stan zapalny jelit/pogrubione ściany jelit?
Takie objawy są często skutkiem właśnie tego schorzenia.
Są koty, które źle a nawet bardzo źle reagują na Carny (tam jest bardzo dużo podrobów), sama mam kilka taki kotów, i wtedy też są właśnie brzydkie, śmierdzące s...czki i związane z tym wymioty. Leki przeciwwymiotne pomagaja tylko doraźnie.
Wg mojej wiedzy przede wszystkim trzeba przeleczyć jelita kota (antybiotyk jelitowy, probiotyki) + dieta i to ścisła. U nas zawsze sprawdzał się Intestinal.
Potem można zacząć próby z wprowadzaniem nowego jedzenia, po kolei.
Sprawdzeni przeze mnie (i znajomych) weci to np.dr.Czubek z Biaobrzeskiej, dr.Smulski lub dr.Czajka z Boliłapki. Z Pragi nie znam nikogo.

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 25, 2016 19:12 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Ja z Pragi jeżdżę do Centrum, do naszej ukochanej dr. Kasi Mostowskiej (na ul. Chmielnej) - świetnie prowadzi (uratowała mu życie) naszego Bąbla z wtedy potwornie rozbujanym eozynofilowym zapaleniem jelit, trzustki i wątroby, nie mówiąc o jej działaniach wobec naszych pozostałych kotów.
Z całego serca ją polecam.

Blue

 
Posty: 23528
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt mar 25, 2016 19:24 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Ja póki co nie narzekam na lecznicę na ul. Poligonowej, z tym że odpukać nie miałam póki co trudnych przypadków diagnostycznych. Jeśli mogę, to wybieram dyżur dwójki weterynarzy stamtąd: Sylwii Pietrzyk, albo Dariusza Mularczyka.
Acz jeśli masz możliwość podjechać do lecznicy polecanej przez Blue, to nie zastanawiaj się długo i jedź, daleko nie jest :)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 25, 2016 19:31 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Warszawiacy wiedzą, których lekarzy można polecić i którzy sa dobrzy
ja z Poznania jeździłam do dr Dominiki Borkowskiej (Canfelis) i ją polecę
moim zdaniem jest kompetentna - mojego kota poprowadziła bardzo dobrze
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 25, 2016 20:49 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Dominika Borkowska jest bardzo dobrym lekarzem.
Ma jedną wadę (?) - bardzo trudno się do niej dostać, trzeba się zapisywać - terminy czasem nie do przeskoczenia, a moje koty nijak nie chciały chorować wedle harmonogramu ;)
Były przez jakiś czas jej pacjentami, ale ta konieczność planowania wizyt była dla mnie bardzo niekomfortowa, potrzebuję lekarza do którego mogę pójść z dnia na dzień.
Ale jako diagnosta i lekarz jest bardzo dobra. Jest też bardzo "przyjazna" dla opiekunów zwierząt.
Zaletą jest też doskonałe zaplecze - możliwość zrobienia na miejscu różnych badań, szpital etc.

Moja lekarka - ma ogromną intuicje, jest w lecznicy codziennie, jest doskonała w prowadzeniu chorób autoagresywnych, uwielbiam ją jako lekarza i człowieka :)
Wędruje do niej uparcie i wytrwale mimo iż ma malutką poczekalnię i nie można u niej zrobić RTG na miejscu :)

No niestety - nie ma ideałów :)

Blue

 
Posty: 23528
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 26, 2016 5:43 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Arcana też chodzi na Chmielną, jest zadowolona.U Kostka teraz najważniejsza jest diagnoza, badania można zrobić gdzie indziej, zresztą tych nie robi się codziennie.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55069
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fatka, iwona82, jolabuk5, Magic92, magic99, Vi, Zeeni i 191 gości