Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 26, 2016 10:34 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Polecałam Pauli dr Mostowską podczas wizyty PA dla Malwy :)
Też uwielbiam p. Kasię jako lekarza i człowieka. Na pewno zrobi wszystko, żeby zdiagnozować, nie zlecając badań na oślep. Od Ronda Wiatraczna to parę przystanków komunikacją miejską.
Kiedyś poleciłam koleżance z Tarchomina dr Borkowską, koleżanka się do niej nie dostała, trafiła do innego weta i szybko zrezygnowała z tej lecznicy. Też się tułała po wetach z psem, w końcu dr Neska jej zdiagnozowała m.in. problemy z tarczycą, paru wetów wcześniej nie zleciło odpowiednich badań.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Sob mar 26, 2016 11:34 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Myślę, że Paula pojedzie na Chmielną, warto, tak myślę.

ewar

 
Posty: 54978
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob mar 26, 2016 12:04 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Warto zadzwonić i się umówić, żeby nie czekać długo w malutkiej poczekalni, ale przynajmniej nie trzeba się zapisywać na wizytę dużo wcześniej.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Śro mar 30, 2016 9:04 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Dziękuję Wam wszystkim za rady, jutro wybieramy się do dr Mostowskiej. Napiszę, jak będziemy już po wizycie

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Śro mar 30, 2016 11:23 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Bierz pod uwagę, że dotychczasowe badania nie muszą być wiarygodne. Na przykład do USG ludzie ustawiają się ze zwierzakami w kolejce do dr Marcińskiego, nie bez powodu. Nie wiem, gdzie robiłaś USG. Ja kiedyś zrobiłam w przypadkowej lecznicy i w opisie był nowotwór wątroby, czyli wyrok, a kot zamiast umrzeć wracał do zdrowia. Akurat nie miało to wpływu na leczenie, bo "nowotwór" nie był leczony, ale przy innych schorzeniach może mieć.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt kwi 01, 2016 5:50 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

No i co?

ewar

 
Posty: 54978
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt kwi 01, 2016 18:09 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Wcześniej USG było robione u dr Marcińskiego, ale to już nie ważne. Jestem załamana, dr Mostowska podejrzewa chłoniaka, we środę robimy kolejne USG i być może RTG klatki piersiowej, jeśli się to potwierdzi :( Nie chcę już o tym mówić, dopóki nie zrobimy badań. Trzymajcie kciuki za Kostka a ja odezwę się po wynikach.

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Pt kwi 01, 2016 18:20 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Na razie to podejrzenia. Najmocniejsze kciuki, żeby się nie potwierdziły :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Sob kwi 02, 2016 6:00 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Też trzymam mocno :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54978
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob kwi 02, 2016 17:15 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Nasz Czesio też miał podejrzenie chłoniaka, dopiero histopatologia go wykluczyła. Do otrzymania wyniku też byliśmy załamani.
U naszego kocurka obraz podobny do zaawansowanego nowotworu dały bardzo powiększone z powodu zapalenia węzły chłonne, nawet specjalista od USG z Uniwersytetu Przyrodniczego stwierdził, że gdyby nie widział wyników biopsji, to byłby pewny, że to chłoniak.
Zrobiłaś badania w kierunku zapalenia trzustki?
Mam nadzieję, że u Was też diagnoza będzie pomyślna :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Trzymaj się, wiem jak Ci teraz trudno.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto kwi 26, 2016 21:39 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Jestem Wam winna kilka słów na temat dalszej historii, a więc....

Pojechaliśmy na USG i niestety wyniki potwierdziły diagnozę. Chłoniak. W dodatku mocno zaatakowane wszystkie węzły w jamie brzusznej, duże, kilkucentymetrowe zmiany. Załamałam się, powiadomiłam kobietę, od której Kostka dostaliśmy i całe szczęście, że skierowała nas do dr Jagielskiego na Białobrzeskiej. Pojechaliśmy, doktor wyjaśnił nam, co może być diagnozą w takim wypadku, wyjaśnił, że bardziej zbliża się do opcji chłoniaka i zalecił biopsję, żeby określić stopień złośliwości i wybrać sposób leczenia. Właśnie odebrałam wyniki i wiecie co????


W pobranym materiale brak typowych dla chłoniaka cech! KOSTEK ZOSTAJE Z NAMI! Powiększone węzły to wynik paskudnego zapalenia eozynofilowego o podłożu uczuleniowym!

Jesteśmy dziś najszczęśliwszymi ludźmi na całym świecie :) Przechodzimy na karmę Hills I/D, będziemy podawać witaminę B12 i sterydy. Mamy wielką nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :)

Mamy świadomość, że badania trzeba będzie powtórzyć, żeby mieć pewność, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni.

Dobrego wieczoru i wielkie, serdeczne DZIĘKUJĘ za pomoc :)

paulaxoxo

Avatar użytkownika
 
Posty: 15
Od: Pt mar 04, 2016 16:28

Post » Wto kwi 26, 2016 22:05 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Bardzo się cieszę, że to nie chłoniak. Zapalenie jelit daje się leczyć, chociaż wymaga to dużo cierpliwości.
Za szybki powrót Kostka do zdrowia :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto kwi 26, 2016 22:18 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Przede wszystkim trzeba chronić zdziachaną lekami błonę śluzową przewodu pokarmowego. Żadne tam chrupki i sztuczne karmy, ale dieta, jak u wrzodowców ludzkich - czyli coś na kwasy żołądkowe oraz rozgotowane mięso zmieszane z kleikiem i marchewką - zmiksowane na początek. I często powinien jeść, a po trochu. Przez uszkodzoną błonę śluzową różne paskudztwa mogą wniknąć do organizmu, choćby wirusy FIP.
Poczytaj tu:
viewtopic.php?p=10247249
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14686
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro kwi 27, 2016 6:11 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Paula, dzięki za sms-a z dobrą wiadomością.Cieszę się bardzo.

ewar

 
Posty: 54978
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro kwi 27, 2016 9:07 Re: Kostek - wymioty, biegunka i BRAK DIAGNOZY!!! POMOCY!!!

Ufff, bardzo się cieszę.
A jest pewność, że podłoże uczuleniowe?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Halina50 i 125 gości