Kotka w ciąży z kocim katarem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 13, 2016 19:51 Kotka w ciąży z kocim katarem

Chciałabym Was się poradzić. Przygarnelam bezdomna kotkę, podejrzewam u niej koci katar i początek ciąży. Jakieś 2-3 tygodnie temu miała ruje, nie zdążyłam ją w czas wysterylizowac więc możliwe, że jest w ciąży. Czy jest możliwość że koty urodza się zdrowe czy lepiej nie ryzykować i ja wysterylizowac? Mam metlik w głowie :-(

marcys255

 
Posty: 14
Od: Wto lut 11, 2014 13:04

Post » Sob lut 13, 2016 19:59 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Najlepszym wyjściem jest sterylizacja .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 13, 2016 20:01 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Zgadzam się z przedmowczynia. Pomogę uzyskać dofinansowanie do zabiegu w razie potrzeby.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Nie lut 14, 2016 8:51 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

A w jakim stanie jest kotka? Piszesz że podejrzewasz u niej katar koci. Co się z nia dzieje i czy widział ją lekarz? Jeśli jest chora musi być leczona, warto się upewnić czy jest w ciaży i na jakim etapie żeby jej nie kastrować w pośpiechu jeśli nie jest konieczny - bo najlepiej byłoby kotkę wczesniej wyleczyć. Jakie ma objawy?

Blue

 
Posty: 23493
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 14, 2016 16:29 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Mam problem z internetem. Kotka kicha i ma mokre oczy więc to chyba koci katar. Jutro jadę do weta, umówiłam się na sterylizacje ale pierwsze chciałabym aby ją wet zobaczył. Boję się że koty urodza się chore albo poroni więc chyba sterylizacja w tej sytuacji to mniejsze zło?
Dziękuję za propozycję pomocy w dofinansowaniu, na szczęście moja gmina ma taki program, połowę chociaż mi dopłaca

marcys255

 
Posty: 14
Od: Wto lut 11, 2014 13:04

Post » Nie lut 14, 2016 16:34 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Mam jeszcze jedną kotkę w domu więc chyba musiałabym leczyć je obie. Wet przez telefon mówił coś o leczeniu choć zapewne policzy sobie nieźle a słyszałam że niektórzy wyleczyli koci katar unidoxem antybiotykiem i gestamecyna, kroplami do oczu jak dobrze nazwę pamiętam.

marcys255

 
Posty: 14
Od: Wto lut 11, 2014 13:04

Post » Nie lut 14, 2016 17:49 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Izoluj koty od siebie.
Unidox doskonale się sprawdza przy kocim katarze. Odpowiednik wetowski jest strasznie drogi a skład ten sam. Nazwy już nie pamiętam. Unidox kupujesz na receptę i kosztuje grosze.
Gentamecyny nie polecam. Trzeba wiele kropić by efekt osiągnąć. Nuby tańsza ale sporo jej idzie. My stosujemy Difadol 2x dziennie. Po nim za 10 min Tobrex. On winien być 3x dziennie podany. Podaję również Viscoblast .Jest bez recepty. Polecam gorąco bo koi oko, nawilża i zawiera betaglukan.
http://www.aptekagemini.pl/viscoblast-k ... -15ml.html
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 14, 2016 18:58 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Nie wiem czy już nie jest za późno bo czasami się spotykaly i raz na jakiś czas ta druga kotka potrafi kichnac Aha ale to trzebaby podawać z 4 lekarstwa?

marcys255

 
Posty: 14
Od: Wto lut 11, 2014 13:04

Post » Pon lut 15, 2016 20:11 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Dzisiaj nie udało mi się pojechać do weta, jadę jutro, gmina dopłacić mi połowę za sterylke więc będzie trochę taniej ale boję się leczenia tego kataru czy finansowo dam radę. Gdybym miała go sama leczyć to faktycznie trzebaby kupić tych parę preparatów które podała Ask@?W jakich dawkach?

marcys255

 
Posty: 14
Od: Wto lut 11, 2014 13:04

Post » Pon lut 15, 2016 20:47 Re: Kotka w ciąży z kocim katarem

Nie lecz kota przez internet. Znajdź dobrego weta i pokaż mu zwierzaka. Bez zobaczenia pacjenta nikt Ci kota nie wyleczy, a już na pewno nie dobierze dawek.
Z wetem pogadaj, zapytaj o te tańsze zamienniki leków (choćby o Unidox)- rozsądny wet pójdzie Ci na rękę, a leczenie kociego kataru, jeśli nie jest bardzo zaawansowany, nie jest jakoś szalenie kosztowne.
Daj znać, co wet powiedział. Kciuki trzymam :ok:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kotcsg i 256 gości