Kocio niewychodzący

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 11, 2016 2:10 Kocio niewychodzący

Witam serdecznie ,jako nowicjusz na forum.
Nie wiem czy w odpowiednim dziale zadam pytanie i czy się nie powtórzę , ale jakoś nie znalazłam odp na nurtujący mnie problem podczas przeglądania wątków. :roll: .
Otóż trafił do mojego domu mały kociak i jest to mój pierwszy kot niewychodzący. Więc mój problem to wybór żwirku. Kotek mieszka z nami od trzech miesięcy i mimo że to stworzenie trafiło do nas w wieku 2 m-cy z wiejskiego podwórka ,to od pierwszych godzin świetnie wie do czego służy kuweta. I jedyny problem leży właśnie w wyborze żwirku. Kot wie że chce mieć bentonitowy, do drewnianego ani myśli wejść , a ja wiem że chciałabym taki, który:
1.dobrze się zbryla (czyli nie kruszy przy wyjmowaniu- przywieranie do dna nieistotne, gdyż aby skorzystać z toalety kotek koniecznie musi zrobić dołeczek do dna- czyli każdy żwirek będzie przywierał :wink:)
2. dobrze chłonie zapachy.
Do tej pory testowaliśmy CBE+, bazyle ,benki, easy clean pestela, zwykłe marketowe. hilton i właściwie żaden nie jest tym czego szukamy ja i kot. Na oku mam obecnie dwa żwirki: golden white lub golden grey master oraz sivocat ultra. Ale ponieważ są one sprzedawane od razu w dużych paczkach to obawiam się tak od razu wpakować w 14 kg żwirku którego nie znam.
Więc moje pytanie: czy ktoś zna te żwirki z autopsji i może się podzielić doświadczeniami?Porównać jakoś z tymi które wymieniłam?( wiem np. że easy clean świetnie się zbryla(na kamień w sekundę) ale wcale nie chłonie zapachów,a np.benek galapagos czy lawendowy dość dobrze chłonie zapach.
Jeszcze raz przepraszam jeśli się powtarzam i z góry dziękuję za wszelkie pdodpowiedzi.
Ciepło pozdrawiam.

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Czw lut 11, 2016 9:22 Re: Kocio niewychodzący

Jezeli chodzi o zwirek, ktory sie dobrze zbryla i super chlonie zapachy, to polecam ten: http://www.zooplus.pl/feedback/shop/kot ... rek/475026

Zbryla sie genialnie, kulki sa tak twarde, ze nie ma szans, by sie rozsypaly przy czyszczeniu kuwety a sam pudrowy zapach jest delikatny i nienachalny.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Czw lut 11, 2016 13:53 Re: Kocio niewychodzący

Dziękuję za podpowiedź,opis i oceny tego żwirku wyglądają zachęcająco,dostępne
mniejsze paczki a cena zbliżona do moich typów,chyba spróbujemy. Ps. Rozumiem, że sam żwirek pachnie delikatnie,ale jak pochłania kocie zapaszki,powiedzmy po zrobieniu czegoś grubszego? Wiadomo, qupal to qupal,nie wymagam cudu ale kuweta jest narazie odkryta i stoi w pokoju córki,zależy więc nam aby na tyle żwir pochłaniał zapach aby nie trzeba było pół dnia wietrzyć pokoju i od razu wymieniać żwirek na świeży(a tak było po easy clean), kot jest odrobaczony,je w miarę przyzwoicie i nie ma jakoś strasznie "zapachowych" qupek

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Czw lut 11, 2016 15:05 Re: Kocio niewychodzący

My używamy Tigerino Nuggies Fresh i też jesteśmy bardzo zadowoleni pachnie leciutko idealnie wiąże zapach świetnie się zbryla a bryłki się nie rozsypują i cena jest bardzo przystępna :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw lut 11, 2016 19:41 Re: Kocio niewychodzący

ser_Kociątko pisze:My używamy Tigerino Nuggies Fresh i też jesteśmy bardzo zadowoleni pachnie leciutko idealnie wiąże zapach świetnie się zbryla a bryłki się nie rozsypują i cena jest bardzo przystępna :)


Uzywalam tez Tigerino i jednak Greenwoods jest zdecydowanie chlonniejszy i wydajniejszy - grudki sa tak zbite, ze nie ma szans, zeby jakies "paproszki" zabrudzily reszte zwirku (co zdarzalo sie przy Tigerino) i wedlug mnie dobrze wchlania zapachy. Oczywiscie zawsze zalezy to od indywidualnych upodoban kocikow i ich wlascicieli (ja osobiscie jestem fanka ;) drewniannego peletu, ktorego uzywal moj poprzedni kot, ale nowe futrzaki zdecydowanie go zbojkotowaly)
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Czw lut 11, 2016 23:36 Re: Kocio niewychodzący

Zerkałam na Tigerino Nuggies, szczególnie cena zachęcająca , ale opinie podzielone :-). Spróbujemy Greenwoods i zobaczymy co będzie. aczkolwiek kusi mnie Golden White ze względu na kolor :-)...
A pozostając przy kuwetkowych tematach, używa ktoś kuwety krytej? Mam w planach zamówić taką ze względu na dalekosiężny rozrzut przy kopaniu, i jestem ciekawa czy istotny przy sprzątaniu jest fakt posiadania przez kuwetę częściowo uchylanej do góry klapy, czy też przez te wahadłowe drzwi też da się posprzątać bez codziennego zdejmowania całej góry...

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Pt lut 12, 2016 12:40 Re: Kocio niewychodzący

Spróbuj tego:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... rey/353036

Pachnie bardzo ładnie lawendą, przy jednym kocie wystarczy na dłuuuuuuugo :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 12, 2016 13:20 Re: Kocio niewychodzący

Co do krytych kuwet to m.in. ja mam. U mnie obie dziewczyny korzystają, ale demontowałem drzwiczki (męczyły się z nimi). Jednak i tak dzięki krytej kuwecie obie panny nie rozsypują tyle piasku co przy odkrytej.
Co do wymiany piasku, na codzień jak wyjmuję wszelkie nieczystości to otwieram tylko część daszku - ciężko byłoby grzebać przez sam otwór wejściowy kotów. Natomiast przy całkowitej wymianie piasku i przy dosypywaniu zdejmuję całą górę - łatwiej sypie się z dużego worka.

tomek_szczecin

 
Posty: 196
Od: Śro sty 20, 2016 11:18

Post » Pt lut 12, 2016 23:27 Re: Kocio niewychodzący

milva b pisze:Spróbuj tego:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... rey/353036

Pachnie bardzo ładnie lawendą, przy jednym kocie wystarczy na dłuuuuuuugo :)


:wink: a więc znalazł się ktoś kto używa,super. To teraz przez weekend musi być szybka decyzja: greenwoods czy golden white :?:

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Pt lut 12, 2016 23:34 Re: Kocio niewychodzący

tomek_szczecin pisze:Co do krytych kuwet to m.in. ja mam. U mnie obie dziewczyny korzystają, ale demontowałem drzwiczki (męczyły się z nimi). Jednak i tak dzięki krytej kuwecie obie panny nie rozsypują tyle piasku co przy odkrytej.
Co do wymiany piasku, na codzień jak wyjmuję wszelkie nieczystości to otwieram tylko część daszku - ciężko byłoby grzebać przez sam otwór wejściowy kotów. Natomiast przy całkowitej wymianie piasku i przy dosypywaniu zdejmuję całą górę - łatwiej sypie się z dużego worka.


Dzięki za doinformowanie,czyli jednak kuweta z odkrywanym częściowo daszkiem praktyczniejsza na codzień.
Mam nadzieję ,że kociak się przestawi,póki co ma wersję przejściową:nad kuwetą odkrytą soi oparty o ścianę blat od starego biurka :lol: , żwirku sypie mniej i trenuje kuwetę krytą

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Nie lut 21, 2016 21:00 Re: Kocio niewychodzący

Witam raz jeszcze.
Pomocy w sprawie karm!
Moje kocisko niestety zaczęło od weaskasa,ale zasadniczo kotu nie smakowało i praktycznie nie jadł chrupek tylko mokre,potem w zoologicznym kupiłam puszki animonda carny kitten i dostałam próbkę farmina N&D,no i tu przełom-zaczął jeść cokolwiek suchego, a puszki mu zasmakowały. Więc teraz zamawiając rzeczony żwirek zamówiłam animonde, w tym sklepie kt wybrałam nie było farminy więc wybrałam porta21 sensible no grain. Zanim doszło zamówienie skonczyly sie puszki i chrupki, na jeden dzien kot dostal winstona z rossmana. No i... obecnie morduje animonde,co do porty to rzucil sie na nia pierwszego dnia a nastepnego ani tknal, od trzech dni niewiele je tylko pije wode i mleko(lubi i nie ma po nim biegunek),marwie sie o kota, no imam tych karm 12 puszek i 2 kg chrupek, przetrzymac kota czy wybrac co innego i chociaz mieszac? :?:

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Pon lut 22, 2016 20:47 Re: Kocio niewychodzący

Coż,kwestia suchej karmy chyba załatwiona,kot nie je a jeśli się zmusi to jest problem w kuwecie. Zupełnie nie znam się na karmach a w moim sklepie nie ma farminy,nie chcę zamawiać kocich rzeczy w kilku sklepach,podpowiedzcie proszę jaka inna karma byłaby zbliżona do farminy N&D skoro porta21 szkodzi. Do wyboru mam ToTW, Applaws, Acana, Orijen, Purizon(te są w sklepie),czy któraś zastąpi farminę bez kłopotów?

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

Post » Pon lut 22, 2016 20:53 Re: Kocio niewychodzący

Purizon ma identyczny skład jak farmina ;)
ser_Kociątko
 

Post » Pon lut 22, 2016 21:31 Re: Kocio niewychodzący

kotekP pisze:Witam raz jeszcze.
Pomocy w sprawie karm!
Moje kocisko niestety zaczęło od weaskasa,ale zasadniczo kotu nie smakowało i praktycznie nie jadł chrupek tylko mokre,potem w zoologicznym kupiłam puszki animonda carny kitten i dostałam próbkę farmina N&D,no i tu przełom-zaczął jeść cokolwiek suchego, a puszki mu zasmakowały. Więc teraz zamawiając rzeczony żwirek zamówiłam animonde, w tym sklepie kt wybrałam nie było farminy więc wybrałam porta21 sensible no grain. Zanim doszło zamówienie skonczyly sie puszki i chrupki, na jeden dzien kot dostal winstona z rossmana. No i... obecnie morduje animonde,co do porty to rzucil sie na nia pierwszego dnia a nastepnego ani tknal, od trzech dni niewiele je tylko pije wode i mleko(lubi i nie ma po nim biegunek),marwie sie o kota, no imam tych karm 12 puszek i 2 kg chrupek, przetrzymac kota czy wybrac co innego i chociaz mieszac? :?:



Możesz spróbować mieszać delikatnie tą karmę z jedzeniem, które kot lubi, moja Fiona je tylko jedną markę karmy, i jak się czasem skończy, to biorę inną i mieszam ją z jej ulubionymi chrupkami, przy czym z chrupek robię posypkę, zeby nie wyjadała samych chrupek, i działa :-)
https://www.facebook.com/kociazgraja/

meridenn

Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Od: Pon paź 19, 2015 11:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lut 22, 2016 21:31 Re: Kocio niewychodzący

Dzięki :201494 , bo już z tym kotem więcej zmartwienia niż z dziećmi mam :-)

kotekP

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Czw sty 14, 2016 20:03

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos i 241 gości