karma mokra dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 10, 2016 22:03 karma mokra dla kota

Witam mam pytanie czym karmić kota ? Mój kot ma 5 miesięcy i karmię go normalnym jedzeniem, które strawi oraz kupuję mu Felixa i go też zajada , je też suchą karmę. Co proponujecie jeszcze dać dla kota ? Czy waga 2,7kg jak na 5 miesięcy to waga normalna?

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Śro lut 10, 2016 22:40 Re: karma mokra dla kota

mogli pisze:Witam mam pytanie czym karmić kota ? Mój kot ma 5 miesięcy i karmię go normalnym jedzeniem, które strawi oraz kupuję mu Felixa i go też zajada , je też suchą karmę. Co proponujecie jeszcze dać dla kota ? Czy waga 2,7kg jak na 5 miesięcy to waga normalna?


Wybacz, ale co rozumiesz pod pojeciem "normalne jedzenie"?
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Śro lut 10, 2016 23:38 Re: karma mokra dla kota

Poczytaj viewtopic.php?f=1&t=169393 "Normalne jedzenie" nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi kota tym bardziej który rośnie. Felix też nie.
Waga jest niby ok. Ale na takiej karmie to kot się otłuści a nie urośnie.

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Czw lut 11, 2016 8:56 Re: karma mokra dla kota

To młody kotek który ciągle rośnie i powinien jeść dużo, ale nie dawaj naszego jedzenia ani reklamowanych nic nie wartych karm. Przeczytaj powyższy link.
Lepsze już będzie surowe różnorodne mięsko najlepiej z tłuszczykiem. Może być też dobra sucha karma o dużej zawartości mięsa bo kot to mięsożerca a nie kura :D

asiek o

Avatar użytkownika
 
Posty: 1020
Od: Śro maja 26, 2010 15:14

Post » Wto lut 16, 2016 12:22 Re: karma mokra dla kota

To normalna waga dla 5 miesięcznego kota. Ja swojej daję royal canin lub purinę, bo zawierają najwięcej mięsa. Moja kotka zawsze ma w misce suchą karmę, ale czasem domaga się mokrej i wtedy daję jej mokrą purinę. :ok:
Mrusia

Zorka

Avatar użytkownika
 
Posty: 153
Od: Pon lis 30, 2015 17:35

Post » Wto lut 16, 2016 13:03 Re: karma mokra dla kota

Poczytaj sobie o Purinie i nie polecaj innym
http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index ... Itemid=287

Poczytaj o karmach bez zboża, bez pszenicy i kukurydzy (Orijen, Purizon, Power of Nature, Acana itp.) Mięsa w Purinie lub Royal Canin zobaczysz tyle co na tym obrazku

Obrazek

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Wto lut 16, 2016 17:05 Re: karma mokra dla kota

Zorka to przeczytaj skład i zobacz ile tego mięsa tam jest bo nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że mają najwięcej ? Może mają więcej od Łiskasa ale i tam nie mają dużo a tym bardziej więcej od innych karm. Chyba, że porównujesz z karmami dla niosek.

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Śro lut 17, 2016 12:11 Re: karma mokra dla kota

Normalne jedzenie to mam na myśli takie które kot będzie tolerować i specjalnie dla niego. Cały czas był karmiony Felixem ale chce to odstawić dostawał również suchą karmę kupywana na wagę w zoologicznym. Dostawał również watrobki pierś z kurczaka usmażone czy też wędliny. Rybę od czasu do czasu też dostawał tylko bez ości.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Czw lut 18, 2016 10:00 Re: karma mokra dla kota

Specjalnie dla kota smażone piersi i wędliny? To nie jest jedzenie dla kota!
ser_Kociątko
 

Post » Czw lut 18, 2016 10:36 Re: karma mokra dla kota

Jeśli chodzi o karmy mokre to na początek może zacznij od tańszej, Animondy Carny. Puszka 200g kosztuje około 3 zł (przy większej ilości zamawianej na necie wychodzi ok. 2.5), jest dużo smaków i skład nie jest najgorszy. Natomiast później poczytaj temat o karma, tam będziesz miała wszystkie potrzebne informacje.

tomek_szczecin

 
Posty: 196
Od: Śro sty 20, 2016 11:18

Post » Sob lut 20, 2016 21:11 Re: karma mokra dla kota

ser_Kociątko pisze:Specjalnie dla kota smażone piersi i wędliny? To nie jest jedzenie dla kota!

A co się stanie jak będzie karmiony takim jedzeniem ?
Co do karmy Animody to ile jej dawać ? W sklepie zoologicznym ją dostanę czy tylko przez Internet ?

Edycja 21:13
A jak pierś była by gotowana to można dawać ?
Ostatnio edytowano Sob lut 20, 2016 21:44 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Sob lut 20, 2016 22:23 Re: karma mokra dla kota

Animondę na pewno lepiej kupić w sieci i większą ilość będzie znacznie taniej.
Od razu to pewnie nic się kotu nie stanie ale na pewno nie służy to jego zdrowiu, może ewentualnie mieć też jakieś rewolucje żołądkowe.
Poza tym jak chcesz dawać piersi i inne mięso to dawaj surowe a nie gotowane czy tym bardziej smażone. Kot to naturalny mięsożerca i surowe najlepiej przyswaja.

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Nie lut 21, 2016 8:16 Re: karma mokra dla kota

A to się stanie że w wędlinach jest sól... a sól to cichy zabójca kocich nerek i nie tylko...
Kup mu lepiej Animondę Carny czy Feringę na zooplusie... do tego np raz dziennie surowe mięsko przemrożone typu wołowina, żołądki indycze, serucha drobiowe.. pierś z kurczaka jest za chuda i nic właściwie do kociej diety nie wnosi ... Jaką suchą karmę kotu kupujesz?
ser_Kociątko
 

Post » Nie lut 21, 2016 9:23 Re: karma mokra dla kota

mogli pisze:Co do karmy Animody to ile jej dawać ? W sklepie zoologicznym ją dostanę czy tylko przez Internet ?


Zdarza się, że w niektórych zoologicznych jest Animonda. Ja trafiałem w sklepie, jednak kosztowała 3,5 zł. Na necie kupisz o ok. 1 zł taniej przy większej ilości. Niby niewiele, ale powiedzmy w zależności od tego, ile Twój kot je, możesz miesięcznie zaoszczędzić nawet 30 zł. Oczywiście piszę o puszkach 200g. Na 400g zaoszczędzisz zapewne jeszcze więcej.
Co do ilości to już zależy od kotów. U mnie dwa koty zjadają puszkę dziennie (czyli dostają dwa razy dziennie po 100g). Na jednego kota w takim przypadku wypada 100g dziennie. Jak próbowałem dać więcej, to zostawało ;) Dodatkowo mają cały czas dostęp do karmy suchej, którą uwielbiają (TOTW).

tomek_szczecin

 
Posty: 196
Od: Śro sty 20, 2016 11:18

Post » Nie lut 21, 2016 10:07 Re: karma mokra dla kota

Płatki dostaje odklaczajace na wagę w zoologicznym. Czyli jak dawać mięso to musi być ono surowe ? Nic mi się po tym nie stanie ? Nie lepiej jest odgotowac ?
A jajka można dawać surowe lub jajecznicę ?
Trochę się dziwię bo np koty na wsi jedzą wszystko i są wielkie i nie widać aby były schorowane
Ostatnio edytowano Nie lut 21, 2016 10:40 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 518 gości