Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 10, 2016 8:41 Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Miałam ostatnio problem z chorymi kotami, nie mogły jeść, karmiłam na siłę strzykawką.Wszyscy chyba wiedzą jakie to uciążliwe i męczące dla kota.Byłam z kotką w lecznicy i wetka zakropiła jej oczka i nosek zwykłą solą fizjologiczną.Nosek się natychmiast odetkał.Pomyślałam, że spróbuję to robić w domu i...udało się !!! W jednej ręce miałam pojemniczek z solą, w drugiej miseczkę z jedzeniem.Kot psiknął kilka razy i zjadł :D Pomyślałam, że napiszę o tym na forum.Zacznie się sezon na kociaki, kk jest w standardzie, może komuś przyda się ów patent.U mnie się sprawdza.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 10, 2016 13:57 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Ta sól fizjologiczna była taka w małych ampułkach czy też plastikowych buteleczkach? Taka jak do oczu? Należy normalnie wkroplić do noska?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro lut 10, 2016 14:00 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

interesujące! - ewar może poprosisz o spisanie do kociego ABC.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro lut 10, 2016 17:02 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

NaCl 0,9%.Kupuję takie małe, plastikowe pojemniczki.Taniutkie to, a bezcenne, zapewniam. Malwa, bardzo chora kotka, która fatalnie znosiła karmienie strzykawką już je normalnie.Groziła jej sonda przez nos.Chory Bohun je wyłącznie po zakropieniu oczek i noska.Powolutku wychodzi z choroby, bo woda dodatkowo wypłukuje wirusy.
Zakrapiam oczka, w ten sposób też odtyka się nosek od środka.Dodatkowo wlewam po kropelce do noska.Za chwilę kot psika i zaczyna jeść.To nie teoria, to sprawdzone empirycznie na dwóch kotach.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lut 10, 2016 20:20 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

My zakrapiamy nie tylko solą. Wetka podpowiedziała nam dawno, dawno by te same krope co zakrapiamy oczki zakrapiać i nosek. Pomaga.
Jeśli jest uciążliwy glut, zalepiający ciągle nos 2x dziennie zakrapiam nosek kroplami dla niemowląt np Otrivin.Też podpowiedź weta . Kot burzy się lub pieni (czasem) przez chwilę ale nosek odblokowuje się pięknie i może wreszcie jeść i długo oddycha spokojnie. W związku z tym ,że to są leki pod ciśnieniem, psiukam je wpierw do pojemniczka po kroplach do oczu (zawsze trzymam puste na tą okoliczność i zaznaczam by nie pomylić się ) i dopiero wpuszczam. Polecam także.

Mam tak jak ewar już naszykowane miseczki i podają pod nosek jak tylko ulga przyjdzie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 11, 2016 12:16 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Kropli dla niemowląt nie stosowałam, tylko tę sól.Zauważyłam też inną rzecz, a mianowicie, że woda ( sól ) też przepłukuje oczka.Kiedyś w aptece pani mi poradziła, żebym właśnie tą solą przepłukiwała oczy, że wypłuczę sobie bakterie i wirusy.Chodziło o moje oczy, nie kocie.Teraz to sobie przypomniałam.Nie wiem, ale nie zaszkodzi na pewno, a jak ma pomóc to czemu nie?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lut 11, 2016 12:38 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Asiu, Otrivin jest też w kroplach https://www.doz.pl/apteka/p4667-Otrivin ... __ml_10_ml
Tylko tego nie można za długo stosować, max 2-3 dni, bo bardzo przesusza śluzówkę i dalej problemy mogą się mnożyć, zamiast zmniejszać.
Ja używam dzień-dwa, a potem pojedynczo i doraźnie, przy b. silnym zatkaniu.

Sól fizjologiczną zakraplam pasjami :twisted:
Te małe ampułki przy większych problemach i na dłuższą metę wychodzą jednak drogo, zresztą ponad 25 zł za pół litra solonej wody to mówi samo za siebie :x
Przelewam NaCl do iniekcji do flaszki po wodzie utlenionej (przepłukuję najpierw właśnie tą solą). To jest też miękka buteleczka, 100 ml pojemności, z nieźle pasującym zakraplaczem.
I kropię do nosa wszystko, co i do oczu - antybiotyki również.

A np. Marze, która miała problem z glutem, ale zatokowym, pomagał wyłącznie Difadol do nosa - 5 do 15 minut po zakropleniu wysmarkiwała obcego w gabarytach nieprzystających do kociej głowy. Tylko ona miała zazwyczaj całkiem suchy nos, nie gluciła non-stop i widocznie dlatego sama sól nie dawała rady.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 11, 2016 15:39 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

No, proszę.Zrobił się bardzo przydatny wątek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lut 11, 2016 22:16 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Wiem że Otrivin czy inne cholery są w kroplach ale często u nas ich nie ma. Więc mamy to co mamy.
Difafol polecam .
Koty z reguły mają zestaw Difadol i jakiś antybiotyk. Do noska wpuszczamy jedno i drugie.
Sól też mamy ciągle w zapasie. Pomaga Tami co ma zrośnięte kanaliki. Tak jak Difadol gdy stan zaostrza się i z noskiem dodatkowo coś się dzieje..
Zestaw podręczny kociarza. :wink:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 11, 2016 22:26 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Jak czegoś często lubi nie być, to zamawiam w DOZie i sobie odbieram następnego dnia ;)
Zresztą w ogóle większość aptecznych zakupów zamawiam, żeby nie chodzić dwa razy - bo właśnie nie ma, możemy na jutro sprowadzić :roll:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 11, 2016 22:41 Re: Kiedy kot nie chce/nie może jeść ( kk)

Janusz kupuje to co jest w jedynej nocnej aptece. Bo wiadomo jak koty chorują i jak wygląda czasem apteczka . Bo to on biega do apteki " na już ". Ja chodzę gdy trzeba kupić coś na"słowo" . Czyli" słowo daję że jutro receptę przyniose "
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, magic99, magnificent tree, ryniek i 526 gości