wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrzebie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 19, 2016 9:27 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

ciotka59 pisze:Marmurkowe Opowieści[...]
Krzycz, Skrzacie. Krzycz.

no ciotka59
oczy mi się mokre zrobiły
na fb trzeba wstawić
może ktoś...
---
:smokin:

[edit] a ja rzadko płaczę
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 19, 2016 21:09 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Cioteczko, historia jest prawdziwa, ja ją tylko opowiedziałam.
Przeczytaj, ciociu, tę historię. Też się wydarzyła.

Marmurkowe Opowieści
Chłopczyk.
W ciemnym kącie Marmurkowa zobaczyłam Chłopczyka. A co to? - "Przyszedł wczoraj".
-"Jak masz na imię?" - "... nie pamiętam, jak mama mnie nazwała ... nie wiem skąd się tu wziąłem... za mały jestem... powiedzieli, że mam czekać... mama też tak mówiła... to czekam...
Obrazek Obrazek
...patrzę... ten Pan, tam, chce wziąć większego ode mnie chłopczyka, widzisz?... rozmyślił się...
ale zobacz! ja też będę większy...
Obrazek
... a jak wejdę wyżej, to będę jeszcze większy, prawda?..."
Obrazek
-"Chodź, pokażę Ci Marmurkowo. A w tym kącie to i Ciebie nikt nie wypatrzy".
A Pan, którego mi pokazał Chłopczyk, faktycznie chciał opuścić Marmurkowo.
Podeszliśmy do Pana. Pan spytał "mogę wziąć? Ooo, jaki mały..." Przytulił. I...
Taak, Pan poszedł do samochodu i wrócił z kontenerkiem po Swojego Chłopczyka.
A ciocia ruru zaprowadziła Nową Rodzinę do gabinetu pani wet.
Nie zdążyłam się pożegnać.
Nie zdążyłam zrobić zdjęcia.
Nic to.
Nie wracaj już Chłopczyku do Marmurkowa!

ciotka59

 
Posty: 6889
Od: Sob sie 15, 2009 15:32

Post » Wto wrz 20, 2016 6:23 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

świetne opowieści:) :1luvu:

ze strony formalnej:
zaprzyjaźnione forumowiczki wsparły nasze koty finansowo i karmowo :1luvu: , część karmy trafiła już do schroniska i do kociaków w domu tymczasowym. Ponieważ schronisko zostało bardzo hojnie obdarowane przez Kotylion :1luvu: , oraz dostały dary w postać dobrej karmy bytowej prosto do schroniska, wspólnie z darczyńcami podjęłyśmy decyzję, że z pozostałych 300 zł zostanie zakupione 10 kilo josery dla schroniska, a reszta czyli ok. 200 zł plus wpłaty moje i MamyMariana pójdzie na kociaki w domach tymczasowych. Trzy kociaki Gacek, Lukier i ich kolega, zabrane jako niesamodzielne ze schroniska przebywają w domu tymczasowym poza forumowym, 6 kociaków, jeszcze bardziej niesamodzielnych aktualnie przebywa w domu tymczasowym mamymariana, czyli mamy 9 kociaków w domach tymczasowych. Dziewięć gęb do wykarmienia :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: - trzymajmy kciuki za ich zdrowie:)
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Wto wrz 20, 2016 8:13 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

ciotka59 pisze:Cioteczko, historia jest prawdziwa, ja ją tylko opowiedziałam.
Przeczytaj, ciociu, tę historię. Też się wydarzyła.[...]

się odwodnię przez Ciebie!
wstawiaj większe zdjęcia, poproszę
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 20, 2016 9:35 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

ciotka59 pięknie opowiadasz o kociakach :1luvu:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Czw wrz 22, 2016 16:07 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

mam takie plastikowe miski do oddania - ogromna ilość tego jest

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wysokość - 6 cm
średnica górna - 12,5 cm
średnica dolna - 9,5 cm
pojemność - 45o ml

odbiór tylko osobisty!
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 22, 2016 22:23 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Ciocia :1luvu: :1luvu:
tu ulubieniec z Ciocią:
Obrazek
a tu z Panemktóryadoptował
Obrazek

pewnie nie wiecie, bo ostatnio brak czasu na wszystko i mało piszemy, ale sporo kotów schroniskowych znalazło się w DT
i już nawet udało się im znaleźć super fajne domki i to w parach i trójkach :)
Gacuś i spółka w cudownym DT u Katarzyny, do domu stałego do p. Marleny jadą już we wtorek
Obrazek

dwa tygryski Moro i Charli z cudownego DT u Claudii, do domu stałego, , razem do p. Ireny jadą już w niedzielę:
Obrazek

w domu tymczasowym u naszej Mamymariana, wylądowało 6 (!) kociąt- wiem, ze 2 już domek znalazły- ale to już Kaśka sama napisze :kotek: :kotek:
tutaj część dzieciaków:
Obrazek

i teraz moje wielkie szczęście i radość :)) - niewidomy, niesłyszący i prawdopodobnie nie bardzo też mający węch Andrzejek +10 z objawami neurologicznymi,
znalazł cudowny dom w Warszawie! teraz tylko kwestia transportu, trzymajcie kciuki za Andrzejka :ok: :ok: bo powinien w ten łikend opuścić już schronisko
Obrazek


a w schronisku nadal mnóstwo kotów i kociaków, najbardziej bolą takie bidy,
jak wypadła z okna czy balkonu urocza, persiczkowata Irenka- złamana żuchwa, uszkodzony kręgosłup, na szczęście rdzeń cały i kicia chodzi i wydala..nikt jej nie szuka
Obrazek
Obrazek

Młodziutka, roczna Tara, po amputacji ogonka
Obrazek

A tutaj cudowny Skrzacik, o którym pisała Ciocia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 23, 2016 14:52 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Cudowne wieści :D.
Pozostałym bidulkom też się poszczęści, na pewno :ok: :ok: :ok:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie wrz 25, 2016 12:54 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Witajcie. Studiuję w Łodzi i chciałabym pomagać w łódzkim schronisku. Wyczytałam, że nabór będzie w grudniu, czy to prawda? Czy nie ma już za dużo rąk do pracy i znajdzie się moje miejsce? I czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak to wygląda, jak często wolontariusz powinien pojawiać się w schronisku i na jak długo? Jestem chętna do pomocy, ale oprócz tego studiuję i sama mam kotka, więc nie mogę znikać na całe dnie i nie poświęcać mu czasu. Czytałam też trochę o obowiązkach wolontariusza, umieszczanie ogłoszeń, jeśli chodzi o psy to wyprowadzania na spacer, jeśli chodzi o koty to czesanie. Czytałam też, że udzielanie tzw. domu tymczasowego dla zwierzaków - czy to jest konieczność? Bardzo chciałabym pomagać również w ten sposób ale po 1. względy praktyczne - mam tylko pokój w małym mieszkaniu studenckim i mam już jednego, swojego kota, a co najważniejsze 2. jestem wrażliwą osobą, psychicznie nie dałabym rady... związałabym się z tym kotem i nie potrafiła bym go oddać, a na 2 koty jak na razie naprawdę nie mogę sobie pozwolić. Przepraszam za moje "100 pytań do", ale myślę, że tu się dowiem najwięcej :))

fillmeout

Avatar użytkownika
 
Posty: 63
Od: Nie maja 29, 2016 17:20

Post » Nie wrz 25, 2016 13:55 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

fillmeout pisze:Witajcie. Studiuję w Łodzi i chciałabym pomagać w łódzkim schronisku. Wyczytałam, że nabór będzie w grudniu, czy to prawda? Czy nie ma już za dużo rąk do pracy i znajdzie się moje miejsce? I czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak to wygląda, jak często wolontariusz powinien pojawiać się w schronisku i na jak długo? Jestem chętna do pomocy, ale oprócz tego studiuję i sama mam kotka, więc nie mogę znikać na całe dnie i nie poświęcać mu czasu. Czytałam też trochę o obowiązkach wolontariusza, umieszczanie ogłoszeń, jeśli chodzi o psy to wyprowadzania na spacer, jeśli chodzi o koty to czesanie. Czytałam też, że udzielanie tzw. domu tymczasowego dla zwierzaków - czy to jest konieczność? Bardzo chciałabym pomagać również w ten sposób ale po 1. względy praktyczne - mam tylko pokój w małym mieszkaniu studenckim i mam już jednego, swojego kota, a co najważniejsze 2. jestem wrażliwą osobą, psychicznie nie dałabym rady... związałabym się z tym kotem i nie potrafiła bym go oddać, a na 2 koty jak na razie naprawdę nie mogę sobie pozwolić. Przepraszam za moje "100 pytań do", ale myślę, że tu się dowiem najwięcej :))

Dzień dobry, bardzo by się przydał nowy, sensowny wolontariusz na kociarni. Czesaniem się nie zajmujemy zasadniczo, ale robieniem zdjęć kotom i pisaniem ogłoszeń jak najbardziej. Napisz mi swój nr tel na maila mm.wolontariat@gmail.com skontaktuję się z Tobą i porozmawiamy.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Nie wrz 25, 2016 19:06 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Dziękujemy Darczyńcom, dzięki hojności których , zakupiłyśmy dla schroniskowych kotów jedzenie za kwotę 350 zł:
Josera Adult z łososiem 10 kg 119,80
Pakiet mieszany Animonda Kitten,
30 x 100 g 56,80
Royal Canin Mother& Babycat 4 kg. 87,80
Beaphar Kitty Milk 200g. 19,80
Megapakiet Animonda vom
Feinsten Kitte Baby Paté 30x100 g. 59,80
Miamor Cat Confect pasta
multiwitaminowa dla kota - 6 x 15 g 4,80

Josera pojedzie do schroniska, jedzenie maluszkowe w lwiej części przeznaczone będzie dla berbeci przebywających w schroniskowych DT.

Moim 4 Gremlinom bardzo smakuje! Dziękujemy!
Obrazek
Obrazek

mamamariana

 
Posty: 1127
Od: Wto paź 08, 2013 6:18
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie wrz 25, 2016 19:19 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

mamamariana pisze:[...]

Moim 4 Gremlinom bardzo smakuje! Dziękujemy![...]

lekuchno Ci się Gremlin utytłał...
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie wrz 25, 2016 20:17 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Za karmę wielkie dzięki:)

W schronisku z adopcjami słabo w sobotę poszły dwa koty, dziś chyba też dwa.
Nowe ogłoszenia:
Bardzo kontaktowa Agusia Obrazek
Kami 7 lat, oddana z domu Obrazek
Lusia- 8 lat, opiekun raczej nie wróci ze szpitala...Obrazek
Mieszko ok. 4-5 miesięcy z Gałkowa DużegoObrazek
Sarenka, w brązowej obróżce Obrazek
Piegusek gagatek, cień człowieka, namolniak, złodziej serc ludzkichObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Nie wrz 25, 2016 20:18 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

Morusek jeszcze nie ogłaszany, musi oko podkurować najpierw:
Obrazek
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Pon wrz 26, 2016 10:08 Re: wolonKOTariat ='.'= Schronisko Łódź II~kocięta:( w potrz

matko, jakie cudne koty :1luvu:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 516 gości