Obiś i ogrodowi goście. Pożegnanie wątku.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 11, 2016 17:35 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Carmen201 pisze:Niestety nie znam się na uproszczonej kastracji, może chodzi o samo przecięcie nasieniowodów? Ale nie wiem, czy wtedy taki kocur nie miałby nadal ochoty na kopulację, co prawda nieskuteczną (nie powodującą ciąży) ale powodującą ryzyko zarażenia FIV i FELV?

O, o, chyba o to chodzi. To ja bym się musiała Obisia zapytać jak z tą ochotą :wink: Serio teraz. Ktoś coś wie?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 17:48 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Może chodzi o to, że teraz nie zakłada się szwów. Mój kocurek miał tylko 2 poziome malutkie cięcia, które same się zasklepiły bardzo szybko. A może to jeszcze inna uproszczona metoda...

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 17:53 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Popytam w lecznicy, chyba tylko te nasieniowody przecinają.
Mam wieści od Berty, wszystko w porządku, zaglądają, było siu do kuwetki, je, teraz śpi. Pani weterynarz pod telefonem, gdyby (odpukać ) cokolwiek nie tak, przyjedzie nawet w nocy. No, ufff...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 18:00 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

czitka pisze: Tutaj w lecznicy obok kastracja ma jakąś uproszczoną formę, coś tylko przecinają, nie znam się,


prawdopodobnie chodzi o przecięcie powrózków nasiennych - to ubezpłodnia kota, ale .....jądra nadal produkują testosteron, kot nadal znaczy, do tego nie chroni przed nowotworem jądra. Gucio, po pełnej kastracji następnego dnia, czyli po 12 godzinach też biegał po drzewach. Nie miał żadnych szwów. Gra nie warta świeczki, wg mnie.

Czitko - mnie niepokoi co innego - że nowy dom Berty podszedł do jej ciąży tak lajtowo - tak, jakby nie zdawali sobie sprawy z tego, co znaczy odchowanie kotki z maluchami, nawet jak wszystko przebiega prawidłowo. A przy komplikacjach.... :strach: :strach: :strach:
To, że kotka jest młoda niczego nie załatwia, Miśka miała rok, była odpasioną domową kotką. Ile tych kociąt ma być, bo rozumiem, że usg było ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15034
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 11, 2016 18:04 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

ana pisze:Jak to dobrze, że o losach kotki decyduje lekarz weterynarii, który kotkę widzi i bada, a nie czytelnicy wątku w internecie. :mrgreen:
ASKo, hopaj w pociąg, jedź do Wrocka i zajmij się Bertą wg Twoich standardów.
Z Warszawy do Wrocławia jeździ Pendolino, jak się sprężysz, to się w jeden dzień się ze wszystkim obrobisz. Czitka będzie Ci wdzięczna.

A z przyjemnością. W zamian przywiozę zestaw 8 kociąt w tym podrzucone do pracy męża. Komuś kastrowac się nie chciało. Odchować i znaleźć domy też. Łatwiej było wywalić. Mogę jeszcze promocyjnie zapakować resztę. Zapraszam serdecznie na wątek to dowiesz się, że wiem o czym piszę. To znaczy kastracji i maluchach i chorych kotach i domach... Hopaj sama w pociąg. Zapraszam serdecznie do mnie. Oprowadze po " swoim " terenie. Poznasz naszych podopiecznych podwórkowych i domowych.
I tak mam standardy szukając domów. Przyszłość kota ma być bezpieczna. Nie oddam kota dopóki domu nie sprawdzę. W ciemno. Tak jak nie oddam kota dorosłego bez kastracji.
Trzymam kciuki by kotka i jej dzieci dobrze trafiły. By domu nie przerosły blaski i cienie kociejstwa.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 11, 2016 18:10 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Nie, nie podszedł lajtowo. Dom podjął wyzwanie, był u weta, czuwa, weta ma na kablu. No co ja mogę więcej? :roll:
Dom dostał też moją książkę, ta z autoreklamy :wink: , której pół jest o odchowywaniu kociąt i wszystkim co się z tym wiąże, w dodatku z komentarzami Doroty Suminskiej, ktora tumacyz moje potknicia. Super, klawiatura mi sie pryestawia i mam pisania na dyisiaj koniec :P Ma mnie na telefonie i swoj wetk i Dorote. No Iyka, nie strasy juy, fajnie sie pisye, papapa....
Podcyztzwacyom wtku nieskromnie polecam, jest link w podpisie, wspieram fundusy onkologicynz, chzba jesycye dwa stada tzgrzsw cyekaja.
No i ksika dla tzch, ktryz widy we mnie roymnaacya kotow, jest kocur, kotka i cudne kociaki. Super :evil: Bledy naprawione, spoko.
To ja ju na dyisiaj chzba koncye, bo sie nie da :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 18:41 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Czitko a czy opiekunowie Berty mówili co planują zrobić z kociakami? Pytałaś ich o to?

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 11, 2016 18:43 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

yyyzzz

shift+ctr ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lip 11, 2016 18:47 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

czitka pisze:To ja ju na dyisiaj chzba koncye, bo sie nie da :evil:

Naciśnij ctrl i shift jednocześnie i już się da :ok:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon lip 11, 2016 18:59 Re: Obiś. Antybiotyk-udało się!

Carmen201 pisze:
czitka pisze:
MalgWroclaw pisze:Jeśli potrzebujesz pomocy w kastracji Obisia, dzwoń.

Owszem, dziękuję, będę potrzebować. Tylko się studenci wyprowadzą z dołu i mam lokal na przetrzymanie i doglądanie.
To będzie lipiec. Tionkuju aluzju poniał 8)

Ależ czytam. To powyżej to post z czerwca. Dokładnie z 12 czerwca, 17 strona tego wątku.
Tylko może inaczej powinnam zapytać: kiedy Obiś będzie kastrowany?

W lipcu. Było dzisiaj powiedziane jasnym tekstem

MaryLux

 
Posty: 159303
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 19:41 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

u mnie nie ma shift nigdyie, nic takiego nie ma :( To moee bz cođ innego_
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 19:48 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Klawisz z dużą strzałką pokazująca do góry
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon lip 11, 2016 19:50 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

Próba-zzzzzyyyyy, działa! :ok: Dziękuję!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lip 11, 2016 19:52 Re: Obiś i ogrodowi goście. Berta ma dom a Obiś trzy.

:ok:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jukatlu, skaz i 201 gości