potrzebuję rady nowe zdj.str-7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 27, 2004 14:09 potrzebuję rady nowe zdj.str-7

jestem tu nowa...właściwie pojawiłam się tu dzięki osóbce, która podarowała mi moją Maleńką za co jestem jestem jej wdzięczna :D mam jednak pytanie...ale mmoja Mała chce za mną pisać na kompie i mogą pojawic się błędy za które przepraszam :D ... ona ma zaledwie 8-tygodni i naczytałam się ,że kotki lepiej rozwijaja się emocjonalnie gdy są dwa , byłam w schronisku i chciałam zabrać jakiegoś kumpla do zabaw , ale były tam też dorosłe koty, które zapomniane wyglądały tak samotnie :( moje pytanie jest takie: czy jeśli przyniosę do domu dorosłą kotkę to jaki to bedzie miało wpływ na moje małe Szaleństwo , które też jest kotką? czy lepiej dla takiego malca bedzie przyprowadzić mu rówieśnika ? poradźcie co robić?
Ostatnio edytowano Pon sie 02, 2004 20:24 przez ochra, łącznie edytowano 2 razy

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Wto lip 27, 2004 14:12

Czesc Ochra :D my sie znamy, myslalas o moim Cypisku :wink:

Mysle, ze jesli wezmiesz ze schroniska dorosla kotke/kotka, to beda Ci bardzo wdzieczni i na pewno zaadoptuja malego 8)

Tylko dobrze byloby, gdyby maly najpierw mial zrobione pelne szczepienia - czyli byl dwukrotnie zaszczepiony - zanim kot ze schroniska trafi do domu. Tak bedzie dla malucha bezpieczniej
Ostatnio edytowano Wto lip 27, 2004 14:13 przez Beata, łącznie edytowano 1 raz

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto lip 27, 2004 14:13

Ja bym poszukała rówiesnika. Płec właściwie-bez znaczenie.
Tylko koniecznie Nowy musi byc zdrowy przed przybyciem do Ciebie, a twoja koteczka- zaszczepiona 2 razy :roll:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto lip 27, 2004 14:14

Witaj :D :D
Z pewnością wzięcie drugiego kotka jest świetnym pomysłem i może do kociaka faktycznie lepiej wziąć drugiego kcoiaka (chociaż nie jestem pewna, niech inni forumowicze sie wypowiedzą), ale wydaje mi się, ze z wzięciem drugiego kotka powinnaś poczekać, aż Twoja Maleńka będzie miała komplet szczepień. Czy była juz raz szczepiona?

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 27, 2004 14:14

Witam 8)

Wiesz, maleństw znajdziesz sporo tutaj, na forum - bo chyba rzeczywiście dwa maluchy szybciej zwykle się dogadują. Chociaż z drugiej strony - dorosłym tak trudno jest doczekać się adopcji, że nie chciałbym Ciebie zniechęcać do tego pomysłu - bo ma on sens, chociaż wówczas dokocenie będzie zapewne trochę trudniejsze - ale "trochę" i "zapewne" :)

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 27, 2004 14:15

Olatku - pisałyśmy jednocześnie :mrgreen:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 27, 2004 14:16

dwa kotki to cudowna rzecz

ale doradzam szczepienia


mysle ze to twoje serce powinno zdecydować , kotki na pewno sie dogadają , choc na poczatku bedzie troche syczenia :)

NattyG

 
Posty: 2843
Od: Nie cze 20, 2004 15:20

Post » Wto lip 27, 2004 14:17

Witaj. Weź takiego który pcha się na ręce, jest prrzyjazny.
na początku będzie troche przestraszony, nafuka ale szybko zaakceptuje maluszka i będzi jej główkę myc :)

Tylko musisz najpierw zaszepić małą dwukrotnie. Ze schroniska można przywlec różne zarazki :(

I uważam, ze pewna różnica wieku między kotami jest wskazana.
Wgo słów mojej wetki kot w różnych fazach rozwoju potrzebuje w różnym stopniu Twojej uwagi. Nie będziesz jej musiała dzielić na dwa :roll:
No i mała będzie się uczyć kocich spraw od dużego :lol:

No i dorosłe koty maja prawie zero szans na adopcję. biorąc jednego ratujesz mu życie, ratujesz przed powolną egzystencją w schronisku...
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Wto lip 27, 2004 14:18

jeszcze nie byłyśmy na szczepieniach ...pierwsze mają byc za jakiś tydzień

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Wto lip 27, 2004 14:20

dwa małe mają szansę się lepiej zaakceptować wspólnie bawić itd
ale niewykluczone jest, że dorosły kot też szybko zaakceptuje maluszka i odwrotnie
ale - zależy jaką dorośły kotek ma przeszłość, moze być tak ze nietoleruje innych kotow a moze byc tak ze wręcz przeciwnie
zalezy w jakim wieku byłby to kotek, małe kocie chce się cały czas bawić a dorosły kot często leżakuje (tak jak moje nawet prawie cały dzień;) zmieniają tylko kanapy)i wtedy maluszek moze dorosłego "denerwowac" jak bedzie się chciał bawić jego ogonem:))))
zależy też czy jesteś poczatkową "kociarą";) czy masz już jakieś doświadczenie
w przypadku poczatkowej sytuacji posiadania kotka radziłabym dwa maluszki - mimo, że też mogą na siebie fukać na poczatku;)
no i jeszcze kwestia różnych chorób, w przypadku kota dorosłego musiałabyś być pewna że jest zdrowy i zaszczepiony, żeby ani nie zaraził malucha który jest nieszczepiony ani sam się nie zaraziłł od malucha u którego "różne choroby" mogą dopiero wyjść
no i oczywiscie zeby twoj kotek był juz zaszczepiony

myślę, że może lepiej żebys wzieła maluszka ale albo ze sprawdzonego miejsca - takiego który jest już zaszczepiony - min. dwa tygodnie po szczepieniu-żeby jeden od drugiego nie zaraził się czymś - choć to też niewykluczone nawet po szczepieniu choc ma łagony przebieg
niestety na wiele rzeczy nie ma tez szczepien wiec tak naprawde niczego nie mozna byc pewnym
z jakiego miasta jestes?
Ostatnio edytowano Wto lip 27, 2004 14:27 przez karunia, łącznie edytowano 1 raz

karunia

 
Posty: 2224
Od: Pon kwi 26, 2004 22:10
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Wto lip 27, 2004 14:20

ochra pisze:jeszcze nie byłyśmy na szczepieniach ...pierwsze mają byc za jakiś tydzień

czyli kolejnego możesz wziąć za 5-6 tygodni.
Wcześniej niby też możesz ale ryzykujesz wtedy zdrowie małej.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Wto lip 27, 2004 14:21

nie umiem wstawić zdięcia mojej Psoty a chciałabym wam ją pokazać, przyjechała z W-wy i jest internetowym kociątkiem moim pierwszym :D

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Wto lip 27, 2004 14:24

jesteśmy z Torunia ...rany nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji z waszej strony...ogromne dzięki to strasznie miłe :oops:

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Wto lip 27, 2004 14:27

Beata pisze:Czesc Ochra :D my sie znamy, myslalas o moim Cypisku :wink:

Mysle, ze jesli wezmiesz ze schroniska dorosla kotke/kotka, to beda Ci bardzo wdzieczni i na pewno zaadoptuja malego 8)

Tylko dobrze byloby, gdyby maly najpierw mial zrobione pelne szczepienia - czyli byl dwukrotnie zaszczepiony - zanim kot ze schroniska trafi do domu. Tak bedzie dla malucha bezpieczniej



tak mysłam o Cypisku to prawda :D tzn ja i moja słodka połowa, która namówiła mnie na przygarniecie kociaka

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Wto lip 27, 2004 14:29

mam nadzieje,że Cypisek znalazł dom ? i ta Pani ,która się deklarowała dotrzymała słowa

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, Google [Bot], kicalka, magic99, magnificent tree, Zeeni i 534 gości