Krawienie z nosa przy kichaniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 03, 2015 18:37 Krawienie z nosa przy kichaniu

Cześć, to znowu ja...
Kot: 6msc.
Szczepiony 2tyg temu "trójką".
Niewychodzący.
Odrobaczony, odpchlony (ma na sobie od dwóch dni obrożę, której substancją czynną jest fipronil).
Jutro miał być kastrowany, dzisiaj (po południu) zaczął kichać, przy okazji "rzuca" krwią. Krew z nosa. Jest ona wszędzie...

Dostał u weta witaminę K i coś jeszcze.
Jednak dalej kicha. Dalej na czerwono.

Zachowuje się normalnie, je, bawi się, no z mniejszą żarłocznością i agresywnością zjada surowiznę. Więcej wypił za jednym zamachem: pół miseczki, co mu się nie zdarzało.

Wet, u którego dzisiaj byliśmy nie jest naszym wetem (w sensie Kurzyka pierwszy raz na oczy widział) i miał pretensje, że nie szczepiliśmy u niego i że nie zaszczepiliśmy na białaczkę (bo wetka Kurzyka nie widzi potrzeby skoro jest kotem niewychodzącym).

Niestety, nie ufam żadnemu wetowi w okolicy na 100%, często lecząc wchodzą w ślepy zaułek... więc drżę o kota. Co to może być? Dlaczeggo krwawi?

Trutka - odpada. Nie wychodzi.
Może obroża? A może zjadł trujący kwiatek?
A może po prostu się uderzył (kot ma paniczny lęk separacyjny, dzisiaj został wyjątkowo całkiem sam na parę godzin)? Ja nie wiem. I nie wierzę całkowicie w diagnozy stawiane przez naszych wetów...
Emotikon frown
A wetkę Kurzyka mogę zahaczyć dopiero jutro... i to późnym popołudniem.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Czw wrz 03, 2015 19:44 Re: Krawienie z nosa przy kichaniu

jeśli kot nie wychodzi na dwór i nie ma w domu kontaktu z kotem bialaczkowym nie trzeba go szczepic na bialaczkę. Przed szczepieniem, jeśli jest taka potrzeba (czyt. wcześniej) nalezy wykonac przynajmniej jeden test wykluczający FeLV. Jesli jest pozytywny nie mozna szczepić przeciw bialaczce.

Co do krewki z nosa, trudno powiedzieć. Myslę że na poczatek zdejmij obroże kotu bo faktycznie może byc jakies podrażnienie błon sluzowych nosa substancją z obroży. To sa toxi substancje. Obserwuj.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Sob wrz 05, 2015 6:39 Re: Krawienie z nosa przy kichaniu

Możliwe że to wynik jakiegoś urazu lub zaczyna się infekcja i pękło jakieś naczynko, gdyby jednak krwawienie się utrzymywało kolejny dzień - warto zrobić kocurkowi badanie krwi - ogólną morfologię, rozmaz manualny, enzymy wątrobowe oraz sprawdzić krzepnięcie.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 13, 2015 21:06 Re: Krawienie z nosa przy kichaniu

Kot nie ma białaczki, na szczęście :)

A sytuacja nosowo-krawawa została opanowana zaraz po zdjęciu obroży, jeszcze tego samego dnia. Myślę, że to jakaś reakcja alergiczna, bo więcej sytuacja się nie powtórzyła, a problem niemal natychmiast został rozwiązany po wyrzuceniu obróżki.

Bardzo dziękujemy za rady.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Blue, Google [Bot], magnificent tree i 515 gości