Świerzb a szczepienie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 31, 2015 11:18 Świerzb a szczepienie

Dzień dobry, mam kilka pytań odnośnie naszej znajdki, a właściwie znajdka. Szukaliśmy naszego czarnego kotka i niechcący staliśmy się posiadaczami tego malucha. Kotek jest z nami od piątku. W sobotę zaliczyliśmy wizytę u weterynarza. Został odrobaczony. Okazało się też, że ma świerzb w uszkach. Jesteśmy w trakcie leczenia. Za tydzień kolejna wizyta - płukanie uszu + jakieś lekarstwo do środka. Leczenie potrwa ok 2 miesiące. Poza tym kotek ma niespożyte pokłady energii i je za dwóch albo nawet trzech. Ma ok. 3-4 miesiące.Chciałabym go zaszczepić na podstawowe choroby, czyli jak dobrze doczytałam koci tyfus i katar. I teraz moje pytania:
Czy można szczepić w trakcie leczenia świerzbu czy poczekać te 2 miesiące?
Czy kotek musi być jeszcze drugi raz odrobaczony?
Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe testy przed szczepieniem?
A to nasz Brusio :)
Obrazek

Posnania

 
Posty: 6
Od: Czw sie 20, 2015 18:59
Lokalizacja: Szamotuły/Poznań

Post » Pon sie 31, 2015 11:49 Re: Świerzb a szczepienie

Zdecydowanie szczep.

Podstawowe szczepienie chroni m.in. przed panleukopenią, którą nawet dziś możesz przynieść do domu na butach.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 31, 2015 12:05 Re: Świerzb a szczepienie

My też jesteśmyw trakcie leczenia świerzbu usznego. Dostaliśmy Oridermyl i mamy go stosować 2x dziennie przez tydzień. W środę mamy wizyte kontrolną. Wet powiedziała,że jeżeli będzie wszystko ok,to kicia dostanie szczepienie(zostało nam jeszcze na białaczkę) .

Kalypso

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Sob sie 08, 2015 20:01

Post » Śro wrz 02, 2015 19:00 Re: Świerzb a szczepienie

My nic nie dostaliśmy do domu. Dal mnie lepiej, bo nie jestem dobra w aplikowaniu kotu czegokolwiek. Brus nie był jeszcze szczepiony w ogóle, ale na białaczke nie chcę. Czytaląm, że jak kot nie wychodzi to nie musi. A robiłaś jakieś testy przed szczepieniem?

Posnania

 
Posty: 6
Od: Czw sie 20, 2015 18:59
Lokalizacja: Szamotuły/Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 308 gości