Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 03, 2015 22:36 Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

Szukam producenta takiej łapicy jak na zdjęciu. Mam już jedną w spadku i chciałabym dokupić drugą taką ale nie mogę znaleźć w necie.

Obrazek
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Pon sie 03, 2015 23:08 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

Klatka - pułapka 230/800/h280

http://www.elkomtrade.eu/index_r.php?el ... a&kateg=11

Kontakt:

Dominik Nowak
Manager Sprzedaży
tel. kom. +48 509 403 029
e-mail: dnowak@elkomtrade.eu

lechu

 
Posty: 118
Od: Czw cze 11, 2009 17:33

Post » Wto sie 04, 2015 20:46 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

dziękuję <3
A orientujesz się w kosztach tych łapek ? Oczywiście jutro postaram się tam przedzwonić i dowiedzieć.
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Wto sie 04, 2015 20:55 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

Ok 357 zł z VAT

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro sie 05, 2015 11:43 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

Dobry wybór, najlepsza z kilku przez nas przetestowanych. Kup tę mniejszą - wystarcza na koty, pasuje "otworem wlotowym" do kontenerka, i zdecydowanie bardziej poręczna niż ta duża.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 05, 2015 11:56 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

I jest dosyć czuła, jak brałam z TOZu inny model to kot wlazł, żarł, żarł, żarł, kręcił się, a klatka nic. :mad:
A ta jest super, od razu się zatrzaskuje, i do tego jest cicha.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Śro sie 05, 2015 22:59 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

kalewala pisze:Dobry wybór, najlepsza z kilku przez nas przetestowanych. Kup tę mniejszą - wystarcza na koty, pasuje "otworem wlotowym" do kontenerka, i zdecydowanie bardziej poręczna niż ta duża.


Mam właśnie tą mniejszą i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie dobrze łapie się kocięta i małe koty :)
Cały czas myślę czy brać drugą taką samą czy kupić łapkę z zamykanie do środka. Nie każdy kot chce się przeciskać pod.
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Czw sie 06, 2015 9:27 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

itaka pisze:Cały czas myślę czy brać drugą taką samą czy kupić łapkę z zamykanie do środka. Nie każdy kot chce się przeciskać pod.
pokaż zdjęcie modelu, może testowałam i będę mogła się pomądrzyć
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 09, 2015 17:03 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

kalewala pisze:
itaka pisze:Cały czas myślę czy brać drugą taką samą czy kupić łapkę z zamykanie do środka. Nie każdy kot chce się przeciskać pod.
pokaż zdjęcie modelu, może testowałam i będę mogła się pomądrzyć


Myślałam o tych pułapkach. Zależy mi na klatce bezpiecznej. Naoglądałam się dzikich kotów z tanich łapek, całych pociętych o jakieś wystające bądź źle zeszlifowane krawędzie.

http://varimex-valves.pl/wp-content/upl ... a-koty.pdf
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Pon sie 10, 2015 13:43 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

W tym podlinkowanych nie widzę mechanizmu zamykającego - ale mam wrażenie, że używałam klatek podobnie skonstruowanych, tyle ze innych producentów.
Jeśli zamykanie ustawia się takimi dwoma "patyczkami" usytuowanymi na zewnątrz, kot często otrze się o nie i klatkę zamknie.
Pionowo spadające drzwiczki muszą mieć swoją "wagę", by spadły szybko - mogą przytrzasnąć ogon jak gilotyna. Spadają z hałasem - płoszą inne koty. Na ogół podparte są z jednej strony, więc moga przekrzywić się lekko przy zamykaniu - i zaklinować, klatka się nie zamknie.
Te z wewnętrznymi ukosnymi drzwiczkami są doś upierdliwe w obsłudze, wymagają dość siły przy otwarcu, i zapinają się na mały haczyczek - przeciętna karmicielka nie daje sobie z tym rady. Przy dwwcziack powstaje jakis luz - w łodzi te klatki przerabialismy nieco, by koty się z nich nie wymykały. Analogiczna oryginalna kanadyjska jest lepsza. ale wady ma podobne.
No i są dość ciężkie - 5kg + kot... I wykonane tak, ze zaczepiają o ubranie...
I przekładanie z nich kota z nich do kontenerka to problem - te "skośne".drwoczki z drugiego końca mają nie podnoszone do góry, tylko odchylane.

Te z kółeczkami są lżejsze, kot z nich nie ucieknie, o ile nie rozwali kółeczek, ale to rzadko się zdarza, na wszelki wypadek warto dołożyć drugie takie podwójnie zwijane od kluczy. Są wyjątkowo proste w obsłudze, zamykają się cicho, nie ma możliwości "uszkodzenia" kota.

Natomiast w każdej klatce rzucając się i szarpiąc może sobie uszkodzić pazurki albo pokaleczyć pyszczek.

Ważne może - mamy 3 typy klatek, dwa stoją nieużywane, bo nikt raz ich spróbowawszy nie chce drugi raz. A te z kółeczkami - oblegane.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 10, 2015 20:16 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

No i taki mam dylemat bo wiem, że z kółeczkami najlepsze ale niektóre koty nie chcą się przeciskać pod kratką.
Pomyślę jeszcze :roll:
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Wto sie 11, 2015 12:03 Re: Czy ktoś wie kto produkuje taką klatkę łapkę ??

bardzo niektóre :))
A ułożenie tych zamykających sie drzwiczek można lekko poprawić doginając dwa pręciki podpierające je w pozycji otwartej.

Spróbuj rozejrzeć się w swoim mieście, może ktoś ma takie klatki - pożycz, sprawdź jak działają.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, kicalka, magic99, magnificent tree, Zeeni i 529 gości