Ile kotów to zbyt wiele?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 03, 2015 14:02 Re: Ile kotów to zbyt wiele?

Ile kotów jest za dużo, to zależy id konkretnych kotów.
Teraz masz 2 koty, które sie ze sobą zgadzają.
Sytuacja może sie zmienić, kiedy maluch podrośnie i poczuje "wolę bożą" czyli zacznie konkurować o terytorium. Żeby tego uniknąć, należaloby malego jak najwcześniej wykastrować, przed okresem dojrzewania (czyli nie później niż w 5-6 miwsiącu życia, chociaż niektóre kocury dojrzewają nawet wcześniej).
Chcesz wprowadzić koteczkę.
Dziecko kocia zapewne zostanie dobrze przyjęte.
Jako "kobieta" powinna być też w dorosłości dobrze traktowana przez kocury, aczkolwiek to nie jest pewnik.
Jeśli zostanie wykastrowana przed pierwszą rują, odpadnie część potencjalnych problemow.
Jednak, wystarczy, że jeden z Twoich kotów uzna, że trzy to za dużo, żeby zaczęły sie problemy behawioralne.
Nie da sie tego przewidzieć, niestety.
Tak więc, "ile kotów to za dużo kotów" zależy głównie od decyzji samych kotów.

Tu jest bardzo dobra ilustracja tego, co napisałam

viewtopic.php?f=1&t=170049
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 21:04 Re: Ile kotów to zbyt wiele?

Dziękuję za wszystkie wpisy.
Przywiozłyśmy dziś z przytuliska kociczkę trzymiesięczną .... na razie starszy Maciek ma focha, młodszy też ale już z zaciekawieniem za nią chodzi i się przygląda.
Wiem, że one musze się poznac i dotrzeć. Maciek na młodszego Bartka reagował bardzo źle kiedy go przywiozłyśmy , ale teraz żyją w zgodzie i się przyjaźnią. Razem śpią, jedzą , bawią się. Myślę , że z tym trzecim będzie podobnie.
Maciek jest wykastrowany , Bartusia kastrowałyśmy dziś a mała bedzie wysterylizowana jak skończy 6 miesięcy.
Ma już imię - Marlenka :)

No i byli dziś u mnie na kawce moi rodzice .... jak zobaczyli trzeciego kota, to strzelili focha. Przejdzie im ... albo nie :wink:
Mrlenka jest bardzo delikatna w porównaniu do facetów taranów :D

daggulka

 
Posty: 87
Od: Sob kwi 03, 2010 6:01

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 218 gości