Karma Urinary, a zdrowy kot?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 19, 2004 19:22 Karma Urinary, a zdrowy kot?

Nasza Puma ma na stałe suchą karmę Urinary(zakwaszającą, czy też jak mówią utrzymującą odpowiednie pH). Nie wyobrażam sobie żeby nie miała do niego dostępu cały czas, do podjadania. Czy kot ZDROWY może jeść taką karmę bez szkody na zdrowiu? (gdyby miał się taki przypadkiem :wink: do nas wprowadzić...)
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 19, 2004 19:26

Raczej nie powinien. Na niewydolne nerki - moze. Pytalam, bo Bialas Czarnej podjada...
Choc przy czestym badaniu moczu... kto wie?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84969
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lip 19, 2004 19:27

Zaden kot nie powinien miec dostepu do karmy zakwaszajacej mocz stale. Tylko do czasu uzyskania odpowiedniego ph, przy badaniach moczu co 3 m-ce.
Zdrowy kot absolutnie nie powinien jej jesc - on moze miec juz kwasny mocz, wiec dodatkowe zakwaszenie spowoduje powstanie szczawianow, ktore sa trudne do usuniecia, bo sie nie rozpuszczaja...

Bedziesz chyba musiala Ako przejsc na system podawania jedzenia 2 lub 3 razy dziennie i chowania go potem. U moich kotow przestawienie sie w pelni na ten system trwalo 2 tygodnie :roll:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lip 19, 2004 19:35

Czytam i troche sie przeraziłam, ponieważ mók kot (zdrowy) zajada RCdla kotow przebywających stale w domu lub Purine Cat Chow, karmy te z tego co jest napisane na opakowaniu dbaja o własciwe ph moczu.Ale czy to oznacza,że go zakwaszają?
kot oprocz ww, je równiez gotowana mięso z ryżem i warzywami.
Rany, mam nadzieję, że mu nie robie źle? :roll:
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Pon lip 19, 2004 19:39

becik pisze:Czytam i troche sie przeraziłam....


No nie. Chyba na większości dobrych karm jest napisane, że utrzymuje pH na odpowiednim poziomie, ale są takie, które TO robią bardziej :wink:

I chyba faktycznie poprostu muszę zmienić system karmienia...
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 19, 2004 19:40

Aki pisze:
becik pisze:Czytam i troche sie przeraziłam....


No nie. Chyba na większości dobrych karm jest napisane, że utrzymuje pH na odpowiednim poziomie, ale są takie, które TO robią bardziej :wink:

I chyba faktycznie poprostu muszę zmienić system karmienia...


Dzięki :wink:
Trochę ulżyło.
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Pon lip 19, 2004 20:16

becik pisze:
Aki pisze:
becik pisze:Czytam i troche sie przeraziłam....


No nie. Chyba na większości dobrych karm jest napisane, że utrzymuje pH na odpowiednim poziomie, ale są takie, które TO robią bardziej :wink:

I chyba faktycznie poprostu muszę zmienić system karmienia...


Dzięki :wink:
Trochę ulżyło.

no ja nie wiem, co oznacza "utrzymywanie ph na wlasciwym poziomie" :roll: Poziom jest jeden wlasciwy, ale kazdy kot ma inne ph, to skad te karmy "wiedza" w ktora strone isc? Podejrzewalabym raczej, ze sa to karmy mocz zakwaszajace... czyli nie za dobrze... moze wystarczy robic badanie moczu co 3-6 tygodni i po prostu sprawdzic 8)

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lip 19, 2004 20:25

Beata pisze:no ja nie wiem, co oznacza "utrzymywanie ph na wlasciwym poziomie" :roll: Poziom jest jeden wlasciwy, ale kazdy kot ma inne ph, to skad te karmy "wiedza" w ktora strone isc? Podejrzewalabym raczej, ze sa to karmy mocz zakwaszajace... czyli nie za dobrze... moze wystarczy robic badanie moczu co 3-6 tygodni i po prostu sprawdzic 8)


No własnie, co to oznacza, juz produceci karm nie piszą. :(
Mam nadzieję,że krzywdy jej nie robię.Ale nie omieszkam zapytac o to swojego weta.Może faktycznie nalezy robic częściej to badanie moczu.
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Pon lip 19, 2004 20:26

No dobra, ja robię badania co jakieś3 mieś. Jest już odczyn kwaśny, ale nie wiem czy nie ZAkwaśny :?
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 19, 2004 20:31

Aki pisze:No dobra, ja robię badania co jakieś3 mieś. Jest już odczyn kwaśny, ale nie wiem czy nie ZAkwaśny :?

a wet Ci nie powiedzial nic?

Idealny to jest chyba okolo 6,5. Ale moze zadzryc sie tak, ze przy idealnym ph nadal wychodza jakies krystzaly i trzeba leczyc, m.in. karma lecznicza 8)

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon lip 19, 2004 20:58

Witajcie,Kochani jeżeli zdażyło się wam że kot zdrowy podjada karmę/dietę urinary to nic mu się nie stanie.RC w swojej broszurce wymienia nielicznie przeciwwskazania i zaleca podawanie karmy przez 6 m-cy poczym, należałoby wykonać analizę moczu.Po tym kot może dalej otrzymywać dietę urinary lub inną karmę zapobiegającą powstawaniu kamieni moczowych.

MNICH

 
Posty: 5
Od: Wto kwi 06, 2004 19:01

Post » Pon lip 19, 2004 21:18

MNICH pisze:Witajcie,Kochani jeżeli zdażyło się wam że kot zdrowy podjada karmę/dietę urinary to nic mu się nie stanie.RC w swojej broszurce wymienia nielicznie przeciwwskazania i zaleca podawanie karmy przez 6 m-cy poczym, należałoby wykonać analizę moczu.Po tym kot może dalej otrzymywać dietę urinary lub innš karmę zapobiegajšcš powstawaniu kamieni moczowych.

no nie :evil:

moja kotka miala fosforany wobec czego nalezalo zakwasic mocz, bo byl lekko zasadowy. Przeszla wiec na hillsa s/a, ktorego jadla od dluzszego czasu druga kotka, bo tez miala fosforany :(

Wyobraz sobie MNICH, ze jednej po 2 m-cach :!: pojawily sie szczawiany i to liczne i duze :evil: a drugiej po ponad pol roku bycia na leczniczej karmie wyniki sie nie zmienily, czyli nadal walczymy z fosforanami :roll:

wiec daruj sobie dobre rady oparte na tym, co twierdza producenic, zapytaj dobrego weta

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto lip 20, 2004 8:18

Beata pisze:
Aki pisze:No dobra, ja robię badania co jakieś3 mieś. Jest już odczyn kwaśny, ale nie wiem czy nie ZAkwaśny :?

a wet Ci nie powiedzial nic?

Idealny to jest chyba okolo 6,5. Ale moze zadzryc sie tak, ze przy idealnym ph nadal wychodza jakies krystzaly i trzeba leczyc, m.in. karma lecznicza 8)

Tak, właśnie mówił mi, że "utrzymujemy pH około 7" tylko, że ja na badaniu nie mam żadnych liczb, tylko, że "kwaśny" 8O :strach:
Puki co, to kicia nie wygląda żeby jej się coś działo, ale chyba dla spokoju sumienia muszę zmienić pracownię analityczną i zrobić ponowne badanie moczu. Do tej pory jakoś cieszyło mnie, że poprostu już nie jest zasadowy i tyle :oops:
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 20, 2004 8:51

Absolutnie nie nalezy podawac zadnych karm tego typu jezeli badania wyraznie nie wskazuja na taka koniecznosc.
W tej chwili robisz kotu krzywde :( .
To tak jakby podawac antybiotyk zdrowemu czlowieku, w okresie kiedy wszyscy naookolo choruja, tak na wszelki wypadek :roll: .
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Wto lip 20, 2004 9:25

Aki, obawiam sięże wet wprowadził Cię w błąd mówiąc Ci, że karma urinary zakwasza mocz. Domyślm się, że chodzi o karmę Royala. Z toego co wiem, to karma ta nie zakwasza moczu, lecz zawiera zwiększoną zawartość soli kuchennej, co ma sprowokować zwiększone pragnienie, a co za tym idzie zwiększenie ilości wydalanego moczu. W ten sposób przepłukiwany jest pęcherz moczowy z zalegających kryształów (zarówno szczawianów, jak i fosforanów). Karmy tej nie powinny jeść koty z niewydolnością nerek bądź serca.
Pozdrawiam.
Ixodes :wink:

Ixodes

 
Posty: 3
Od: Wto lip 20, 2004 9:00
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ppu-pro_Darl i 251 gości