Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 16, 2015 12:07 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

Każda kupa to odwodnienie organizmu. Jak je to będzie ją pędzić. Zrozumiałam ,że jopop odstawiła wsio przy pierwszych objawach nie czekajac na ich rozwój.
Pogadaj o dożylnych kroplówkach. Ze składnikami jakie zostały podane. Moze byc tak ,że jak rozhuśta się (oby nie) to będzie trudniej ją wyprowadzić na prostą.
Kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 16, 2015 13:04 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

Po piątej kupce doszłam do wniosku, że narazie odstawiam jedzenie. Zapomniałam napisać jakie leki dostaje mój kot. Może streszczę szybko objawy i leczenie to bardziej doświadczeni wypowiedzą się co można ewentualnie zmienić.
(pierwszego dnia Kotka była osowiała i zmniejszył jej się apetyt, ale nie wybraliśmy się do weta, myśleliśmy, że to przez niskie ciśnienie, bo sama przespałam pół dnia)
Drugi dzień:
Objawy:
- brak apetytu,
- osowiałość,
- wymioty (1 raz)
- stan zapalny oka
- leżenie na brzuchu z podparciem na mostku,
Kot sam chodzi do kuwety, czasem wstanie nawet trąci zabawkę przez 5 sekund, ale później kieruje się w stronę legowiska.
Leki:
- rano Lincospectin, Tolfedyna i Cerenia, NaCl podskórnie
- wieczorem samo NaCl również podskórnie
Trzeci dzień:
Objawy: takie same jak w drugim dniu + późnym wieczorem początek biegunki, zmniejszyło się zapalenie oka, myślę, że antybiotyk pomaga. Wmusiłam w nią prawie pół saszetki Convalescence od Royala, jadła ładnie nawet jedną porcję z kurczakiem, nie wypluwała, widać było, że jej smakuje chociaż musiałam ją zmusić do jedzenia i podawałam szpatułką,
Leki:
- zrobiono test na panleukopenię - potwierdzono chorobę,
- Lincospectin,
- Intravit B12,
- Na Cl podskórnie rano i wieczorem
- Canglob wieczorem (wet znalazł zachomikowaną fiolkę w lodówce i resztką surowicy przeterminowanej rok - zaszkodzić nie powinna, mam nadzieje tylko, że zachowała swoje właściwości)
Wet zrezygnował póki co z cerenii, ponieważ Bastet nie wymiotuje.
Czwarty dzień:
Objawy:
- takie same jak trzeciego dnia + mniejszy apetyt - dałam sobie spokój z Convalescence, bo kot wypluwał kaszkę i odpychał mnie strasznie od siebie, poza tym chce poczekać aż biegunka ustanie (narazie 5 kup, ostatnia o godz. 13.00)
Leki:
- Lincospectin
- Intravit B12
- NaCl podskórnie

Anishel

 
Posty: 7
Od: Śro lip 15, 2015 12:38

Post » Czw lip 16, 2015 13:11 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

Myślę, że narazie nie będziemy zmieniać tego Lincospectinu, ale zaciekawił mnie ten Enterogelan, o którym pisałaś Jopop, że dodawałaś do wody. Ja też podawałam wodę przez strzykawkę, oczywiście zanim zaczeła się biegunka i myślę, że dobrze byłoby wypróbować tego leku, zaraz po 15 dzwonię do weta (bo teraz mają przerwę) i zapytam o to. Myślisz, że powinnam jeszcze coś zmienić w lekach?

Anishel

 
Posty: 7
Od: Śro lip 15, 2015 12:38

Post » Pon lip 20, 2015 21:08 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

halo :)
jak sytuacja u Was?
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2208
Od: Nie lis 20, 2011 19:33

Post » Czw lip 23, 2015 15:28 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

Wszystko dobrze, Kotek wyratowany :) Całe szczęście, że udało nam się z tą surowicą.

Anishel

 
Posty: 7
Od: Śro lip 15, 2015 12:38

Post » Czw lip 23, 2015 17:24 Re: Panleukopenia u kociaka z Kielc, potrzebna surowica

To może dopisz coś w tytule, żebyśmy się nie martwili :-)

lilian08

 
Posty: 298
Od: Wto gru 04, 2012 20:08

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bestol, kasiek1510, lovebites, tala_bambik_klusek i 228 gości