Kot w każdej szafie (II)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 13, 2017 9:43 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota.

kalewala pisze:Kiedyś zabierałam od karmicieli półoswojoną podblokową kotkę pogryzioną przez psa.
Wbrew woli karmicieli, bo co prawda dwa psy ją szarpały, ale krwi nie widać i kotka już pije wodę.

Miała przebity pęcherz moczowy i odspojoną skórę prawie na całym cialku - pewnie kiedy wyrywała się psom... Widocznych ran faktycznie miała niewiele...

Też trzeba było ją uśpić....

Bardzo współczuję....


Okropne.
Właśnie ludzie reagują dopiero na krew. A rany wewnętrzne bywają dużo gorsze.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lut 13, 2017 12:33 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota.

Jeśli te psy były "właścicielskie" to można na okoliczność nienależytego sprawowania nadzoru nad nimi pociągnąć właścicieli do pokrycia kosztów leczenia pogryzionego kota.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto lut 28, 2017 11:44 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota.

Wyniki sekcji u biedaka z rwącą się skórą wykazały Zespół Cushinga. Jego bezpośrednią przyczyną jest nadprodukcja nadnerczowych hormonów sterydowych.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 28, 2017 11:50 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota - Zespół Cushi

O rany :( Nie mialam pojecia, ze to moga byc takie konsekswencje straszne :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 28, 2017 18:09 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota - Zespół Cushi

Straszne.
Dobrze, że wiadomo co to było.
Aż muszę poczytać co to takiego.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto mar 28, 2017 12:45 Re: Kot w każdej szafie (II) - "skalp" z kota - Zespół Cushi

Przeklejam z działu "Weci polecani". Polecam Wam moich wetów, z którymi współpracuję od wielu, wielu lat. Obecnie oderwali się od szefa i właściciela kliniki "Morskie Oko" i rozpoczęli własną działalność.

Z całą odpowiedzialnością polecam nowo otwartą
Przychodnię Weterynaryjną „Przy Królikarni”.
ul. Puławska 138 a
Tel. 22/252 99 77.
Strona internetowa: http://www.przykrolikarni.waw.pl
(wkrótce będzie galeria zdjęciowa)

Lecznica chętnie podejmie współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami czy opiekunami zwierząt w zakresie sterylizacji i kastracji kotów miejskich. Zaprasza również indywidualnych opiekunów domowych pupili. Ceny bardzo korzystne.

Pracują tu „moi” wspaniali, niezwodni lekarze: Pani Dr Paulina Wożniak i Pan Dr Łukasz Kuligowski . Prowadzą moją kociarnię od bardzo dawna. Uratowali i wyleczyli całą armię moich podopiecznych bezdomniaków, tymczasów i kotów domowych. Oboje reprezentują pełny profesjonalizm, etykę zawodową, empatię dla zwierzaków i dobry z nimi kontakt, życzliwość dla opiekunów, wysoką kulturę osobistą, uczciwość i odpowiedzialność . Doskonale radzą sobie z kotami wolnożyjącymi czyli nieoswojonymi.

lek. wet. Paulina Woźniak – interna, EKG, echo serca, anestezjologia

Świetny diagnosta z wrodzoną intuicją. Przykładem może być fakt, iż w żadnej z renomowanych klinik wet. nie postawiono właściwej diagnozy dla kociej miłości mojego życia. Dopiero Pani Paulina, po powrocie z dłuższej nieobecności w pracy rozpoznała co dolega mojej Kici. Przedłużyła znacznie jej życie. A takich przypadków było naprawdę wiele.

lek. wet. Łukasz Kuligowski- interna, chirurgia miękka, endoskopia. Wizyty domowe.
Chirurgiczna „złota rączka”. Operuje tkanki miękkie, kości, szczęki, oczy, usuwa nowotwory. Nie unika spraw trudnych. Duże doświadczenie w sterylizacjach i kastracjach. Wszystko z najlepszym skutkiem.

I pozostałe zalety lecznicy:
• Lekarze współpracujący z zakresu : usg, dermatologia, ortopedia, zoopsychologia, okulistyka, rehabilitacja, histopatologia. Również laser, magnetoterapia, P profesjonalna aparatura anestezjologiczna. P
• Szpitalik - 10 klatek.
• Dobra lokalizacja: główna ulica, tramwaje, blisko metro Wierzbno. Obok skwery z możliwością wyprowadzenia psa na siusiu.
• Sklepik z karmą i akcesoriami.
• Ładne i przytulne wnętrze kliniki.
• Dla umilenia czasu oczekiwania na wizytę TV Animal Planet
Ostatnio edytowano Wto mar 28, 2017 13:02 przez Prakseda, łącznie edytowano 1 raz
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto mar 28, 2017 12:56 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Prakseda, dzięki. To dla mnie alternatywa i w pełni ufam Twojej ocenie. Miałabym bardzo niedaleko i na pewno bliżej przyjrzę się tej lecznicy :D

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 28, 2017 13:07 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Alija pisze:Prakseda, dzięki. To dla mnie alternatywa i w pełni ufam Twojej ocenie. Miałabym bardzo niedaleko i na pewno bliżej przyjrzę się tej lecznicy :D


Moje zaufanie do nich jest stuprocentowe. Sama dałabym się zoperować :D
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto mar 28, 2017 13:17 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Lepiej, żebyś nie musiała :wink:

Dobrze mieć kilku zaufanych lekarzy. Ja mam tylko jedną w pobliżu, więc bardzo się cieszę z otwarcia tej lecznicy. :201494

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 28, 2017 14:25 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

viewtopic.php?p=11735029#p11735029

Lecznica jest również polecana w wątku Warszawa Mokotów

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Wto mar 28, 2017 15:33 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Dzięki Agnieszko za informację!
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 28, 2017 18:10 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Potwierdzam! Dr Łukasz jest kompetentny, przemiły i zaangażowany :D
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 28, 2017 18:36 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Czy inni lekarze poza dwojgiem założycieli też są w porządku? Na stronie lecznicy znalazłam jeszcze dwóch internistów: Patrycję Abramowicz i Iwonę Badurek, nie licząc specjalistów

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 29, 2017 6:40 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

O dr. Badurek słyszałam niepochlebne opinie.
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 29, 2017 6:44 Re: Kot w każdej szafie (II) - W-wa, lecznica "Przy Królika

Dzięki

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Mojo97 i 178 gości