Moje tymczasy- na pomoc ukraińskim kotom str. 47

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 12, 2016 7:01 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

A jak sie trzyma reszta bez Bolusia? Czasami nie szukają go po kątach?

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10843
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob mar 12, 2016 9:48 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

A może się cieszà że mają więcej miejsca na kanapie? ;)
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob mar 12, 2016 19:49 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

Ale chłopaki lubili ścisk futer :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10843
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie mar 20, 2016 19:52 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

reszta nawet nie zauważyła (chyba) że jeden znikł był...
a ścisk futer jest nadal...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a przy okazji zapraszam na bazarek, chociaż kilka Ciotek już go wypatrzyło - dzięki :1luvu:
viewtopic.php?f=20&t=173407
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Śro mar 30, 2016 18:28 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

Obrazek

Psotek i Loluś znów w rolach głównych :) Był domek chętny na adopcję tej dwójki w pakiecie...ale coś mi nie pasowało, jakieś przeczucia że to nie to, sporo wątpliwości mimo że domek na wszystko mówił tak,tak,tak...więc chłopaki nadal są u mnie i czekają na taki domek jak ma Boluś, co do którego po prostu nie miałam wątpliwości i nadajemy na tej samej "kociej" fali :)

Obrazek

:1luvu:
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Śro mar 30, 2016 19:40 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

i słusznie. Trzeba ufać przeczuciom, ostatnio ja się nacięłam tak strasznie ignorując przeczucie, że skończyło się policją :( warto poczekać!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw kwi 21, 2016 6:21 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

czarno-czarni pisze:i słusznie. Trzeba ufać przeczuciom, ostatnio ja się nacięłam tak strasznie ignorując przeczucie, że skończyło się policją :( warto poczekać!



o kurcze :( i skończyło się wszystko dobrze?

Byłam w zeszłym tygodniu w miejscu skąd są kocurki. Panu Gospodarzowi udało się złapać jeszcze jedną kotkę. Po zimie niestety stadko się zmniejszyło. Jedną kicię, jeszcze niewysterylizowaną, pan znalazł nieżywą - chyba wypadek komunikacyjny, droga jest dość blisko. Jedna młoda czarna kotka przestała się pokazywać, jedna z tych wysterylizowanych też zniknęła. Na miejscu była jedna czarnobiała kicia - wysterylizowana i przychodzący od czasu do czasu kocur. W razie jakby tam zawędrował jakiś kot i został Pan Gospodarz wie co ma zrobić :) w przypadku jakby się nagle pojawiły jakieś kociaki (niedaleko od tego miejsca jest i wieś i działki ogródkowe) to ma mi dać znać. Pokazałam mu zdjęcie Psotka i Lolka, bardzo się ucieszył że tak pięknie wyrosły :)

Poza tym..od pewnego czasu Psotek mnie martwił, jakoś tak więcej polegiwał, brzuszek jakiś taki dziwny, obły...
Wczoraj wykorzystując urlop udaliśmy się na usg, płynu brak, nerki ok, żołądek ok, wątroba ok. Tylko jelitka trochę zgazowane - Psotuś chyba się zakłaczył. Ma kurację pastową no i czekamy aż urośnie zasiany kilka dni temu owies. Oby to nie było nic bardziej poważnego.
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Czw kwi 21, 2016 8:55 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

skończyło się dobrze, ale olano mnie w sumie łącznie z miejscową niby prozwierzęcą organizacją (i to jest już zgroza - a o 1 % głośno wołają) . Sama dałam sobie radę z pomocą dzielnicowego.

Niech się jelita raz raz naprawiają!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon kwi 25, 2016 21:10 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

Psotek jest po usg, miał badania krwi - morfologię i biochemię...na usg wszystko ok, biochemia tez, z morfologii tylko wyszedł mocny stan zapalny...
podejrzane kłaki zatem Psotek dostaje dużo pasty, trawki i od dziś antybiotyk. Ogólnie nie jest z Psotkiem źle- je, pije, nie wymiotuje, załatwia się, teraz bryka z Lolkiem...ale nie do końca wszystko jest jak powinno.
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pon kwi 25, 2016 21:11 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

oby to tylko taki dzieciakowy problem był i szybko minął!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon kwi 25, 2016 23:23 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

berni pisze:Obrazek


Wypasiony komplet :mrgreen: Będzie żal, gdy przyjdzie i tych dwoje rozdzielić...

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10843
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto kwi 26, 2016 6:54 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

Atta pisze:
berni pisze:Obrazek


Wypasiony komplet :mrgreen: Będzie żal, gdy przyjdzie i tych dwoje rozdzielić...



nie bardzo to sobie nawet wyobrażam, oni są ze sobą dość mocno zżyci. Ale z drugiej strony mam świadomość że to zmniejsza ich szanse na adopcję :( dla dwupaku trudniej znaleźć dom, w dodatku już takiego wyrośniętego. Nie wiem gdzie się podział czas kiedy malce były małe, miały piękne zdjęcia od Cioci Carmelli a jakoś tak niemrawo szło szukanie domków. W sumie co chwilka coś wyskakiwało, głównie to te robale dały popalić, a potem to już był czas na kastację i tak zeszło :(
W ogóle to fajnie się nam mieszka w czwórkę, ale tyle innych kotków też zasługuje na szansę, jak zostawię te to innych już nie będę mogła zabrać na tymczas...trudne to wszystko...

Inną opcją, chyba gorszą, jest to że Psotek pożarł nitki z firanki. Nie mam firanek typu makaron, ale okazało się że rozpruł się brzeg firanki i wiszą z niego takie nitki. Na trop wpadłam w sobotę, kiedy to z pyszczka Psotka zwisało trochę nitki. Myślałam że to tylko trochę a jak zaczęłam ciągnąć to jakieś metr wyciągłam i to nie z pyszczka, nitka była już w przełyku...dzisiaj w qoopie (tak z rana pogrzebanie w qoopie - lepsze niż kawa 8) znalazłam spory zawinięty kawałek takiej nitki. Co za Psotek z tego Psotka...martwię się...
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Wto kwi 26, 2016 7:17 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

co za łobuz :evil:

znajdą wspólny domek, spokojnie :ok:
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie maja 01, 2016 18:14 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

nie chcę zapeszać, ale chyba jest lepiej. Psotek ma jeszcze antybiotyku na dwa dni, je sporo trawy, pasty i mam wrażenie że dzisiaj brzuszek jest lepszy.

A z Psotka jest zapalony widz, uwielbia filmy o innych zwierzątkach

Obrazek

Obrazek podwodny świat też jest ciekawy

Obrazek a to taki trochę większy kotek w TV

Zapraszam na bazarek dla Psotka, na weta w tym miesiącu poszło trochę kasy, do tego wizyta u Zazulki kociego behewiorysty którą w wiekszości sfinansował Fundusz Pokrzywkowy :1luvu: no i zakupy wg zaleceń, w tym nowa większa kuweta, zabawki etc.
viewtopic.php?f=20&t=174773 może ktoś poszukuje :)
viewtopic.php?f=20&t=174774
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Wto maja 03, 2016 17:03 Re: Opole, Opole - prośba o pomoc w akcji sterylizacji

zwierzątka sa całkiem spore :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, indianeczka, magnificent tree, nfd, ryniek, Silverblue, Zeeni i 498 gości