SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 15, 2016 10:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

a to nie jest tak, że jak jest w składzie 'mięso (45% coś i 25% cos innego)' to oznacza, że te 70% ze 100% MIĘSA to mięso nazwane, a reszta to może być jakiekolwiek inne mięso, czyli np wieprzowina?

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro cze 15, 2016 10:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

a, i w GranataPet również są produkty pochodzenia zwierzęcego, tylko dokładnie podane.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro cze 15, 2016 10:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dla mnie płuca, nerki czy wątroba to nie są produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Pupz to pióra, dzioby, kopyta i ogólnie padlina zmielona razem z identyfikatorami.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5037
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro cze 15, 2016 10:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

wg przepisów do pupz to również podroby, MAC'S wymienia co u niego stanowią pupz i nie są to ani pióra ani dzioby ani kopyta - wymienia je z nazwy : "(serca drobiowe, wątróbki drobiowe, żołądki drobiowe, serca wołowe, wątroby wołowe, żołądki wołowe)"

Co do "mięso (45% coś i 25% cos innego)' to oznacza, że te 70% ze 100% MIĘSA to mięso nazwane, a reszta to może być jakiekolwiek inne mięso, czyli np wieprzowina?"
jakby było napisane 100 mięsa (w czym 45% coś i 25% cos innego) to tak, ale jeśli mamy "mięso (45% coś i 25% coś innego)" oznacza że mięsa jest 70% a reszta to "reszta składu, (po przecinku)" - tak ja to odczytuję.

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Śro cze 15, 2016 18:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Pędzę dziś do was z prośbą o radę,widzę właśnie ,że dyskusja dotyczy mięsa...a ja od ponad miesiąca mam problem z kocurem.Właśnie w związku z sercami drobiowymi haha.Jakiś czas temu dając mu surowe mięso,mix w którym były zmielone serca...trafił się jednak jakiś większy kawałeczek i kot z wrzaskiem wyleciał z kuchni plując i śliniąc się.Od tego czasu nie je nic prócz suchego Purizonu...żadne konserwy czy jakiekolwiek mięso/surowe czy gotowane/.Nawet jeśli gotowce są w formie mielonki i rozgniecione widelcem to zje parę kęsów i z wrzaskiem ucieka,tak jakby chciały go zjeść jakieś mięsne potwory...najwyraźniej ma jakąś traumę ,a ja nie wiem co robić,jak długo może na suchej ciągnąć. :(

Danutka66

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Pon mar 25, 2013 13:41
Lokalizacja: opolskie cudne

Post » Śro cze 15, 2016 18:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Jak często można kotu zmieniać markę karmy mokrej tak żeby się mu nie przejadła? Czy co miesiąc inna to nie za częsta zmiana?

melani_a

 
Posty: 3
Od: Czw cze 02, 2016 19:36

Post » Czw cze 16, 2016 23:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Witam wszystkich kociarzy, chciałam się was poradzić czy karma dla kota Calista jest cos warta? Mam 4 letniego kocura, kastrata. Wcześniej karmiony marketową i teraz chce mu powoli podnieść standard życia. Mieliśmy nutra Gold i teraz ta calista. Przymierzam się do natur of the Wild czy jakoś tak. Próbowałam wkleić skład Ale mi za spam usuneli post.

Czy ta karma może być jako przejściówka. W sumie to chyba wszystko lepsze niż marketowe. Kocur dostaje jeszcze surowe mięso, czasem żółtko, raz na jakiś czas troszkę jogurtu naturalnego tak około 2 łyżek Ale to tak raz w miesiącu

Caro

 
Posty: 1
Od: Czw cze 16, 2016 18:33

Post » Pt cze 17, 2016 13:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Caro pisze:Witam wszystkich kociarzy, chciałam się was poradzić czy karma dla kota Calista jest cos warta? Mam 4 letniego kocura, kastrata. Wcześniej karmiony marketową i teraz chce mu powoli podnieść standard życia. Mieliśmy nutra Gold i teraz ta calista. Przymierzam się do natur of the Wild czy jakoś tak. Próbowałam wkleić skład Ale mi za spam usuneli post.

Czy ta karma może być jako przejściówka. W sumie to chyba wszystko lepsze niż marketowe. Kocur dostaje jeszcze surowe mięso, czasem żółtko, raz na jakiś czas troszkę jogurtu naturalnego tak około 2 łyżek Ale to tak raz w miesiącu


jako przejściówkę mogę polecić tę: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ife/526629 kotka 'teściów' całe życie na whiskasie je ją ze smakiem.

Potem Taste of the Wild wersja 7 kg wyjdzie Cię 18.50 za kg, więc cena porównywalna z tą Calistą, a skład TOTW nieporównywalnie lepszy. Dobry i stosunkowo niedrogi jest też Applaws suchy. Trochę droższy, ale wg kotów dużo smaczniejszy niż Applaws jest Purizon, który ma bardzo dobry skład.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt cze 17, 2016 20:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

jeśli kot dostaje surowe mięso, to może skup się na tym ? mięso jest jednak najtańszym i najbardziej wartosciowym zywieniem kota

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 21, 2016 7:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

melani_a pisze:Jak często można kotu zmieniać markę karmy mokrej tak żeby się mu nie przejadła? Czy co miesiąc inna to nie za częsta zmiana?

Moje kocurki cały czas wciągają CFF, tylko im inne smaki zamawiam z ich ulubionych (zmiana średnio co 1,5 miesiąca). Jeśli kupujesz mokrą karmę dobrej jakości, to kombinuj ze smakami, a nie z markami.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 24, 2016 14:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Czy karma firmy Purina jest dobrej jakości ? :catmilk:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=175613 - Wątek ,, Historia Franki ' '

Franka120

Avatar użytkownika
 
Posty: 54
Od: Czw cze 23, 2016 20:03

Post » Pt cze 24, 2016 15:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Nie
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 28, 2016 17:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dark Angel pisze:
melani_a pisze:Jak często można kotu zmieniać markę karmy mokrej tak żeby się mu nie przejadła? Czy co miesiąc inna to nie za częsta zmiana?

Moje kocurki cały czas wciągają CFF, tylko im inne smaki zamawiam z ich ulubionych (zmiana średnio co 1,5 miesiąca). Jeśli kupujesz mokrą karmę dobrej jakości, to kombinuj ze smakami, a nie z markami.


a czy CFF można podawać również kociętom ok 3 miesiąca życia?

melani_a

 
Posty: 3
Od: Czw cze 02, 2016 19:36

Post » Śro cze 29, 2016 8:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Tak, karmy CFF są bez podziału na wiek ale na początek proponuję coś drobiowego. I stopniowo przyzwyczajać malucha do innych mięs i mieszanek. Warto zwrócić jeszcze uwagę na Grau i Granatapet (są z podziałem) ale mają bardzo smaczne karmy.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro cze 29, 2016 8:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

odnośnie Puriny
http://www.psyiludzie.pl/purina-beneful ... zew-w-usa/
Na początku lutego 2015 w Stanach Zjednoczonych prawnicy wnieśli pozew zbiorowy, w którym zarzucają firmie Purina, producentowi Beneful, stosowanie w karmie niebezpiecznych ilości glikolu propylenowego. Pozew zarzuca też wysoką zawartość mykotoksyn, będących toksycznymi pochodnymi pleśni “grupą toksyn wytwarzanych przez grzyby występujące w ziarnach, będących głównym składnikiem Beneful”. Te substancje miały rzekomo spowodować poważne choroby a nawet śmierć ponad 3000 psów
Objawy pojawiające się u psów osób dołączających do pozwu zbiorowego to między innymi kamienie w pęcherzu moczowym, krwawienia wewnętrzne, niewydolność wątroby i/lub nerek. Przed diagnozą psy były zmęczone, ospałe, piły ogromne ilości wody, cierpiały na biegunki, wymioty, odwodnienie i nagłą utratę wagi – twierdzą skarżący się na karmę..


Mykotoksyny to produkty przemiany metabolicznej pleśni. Należą do nich między innymi alfatoksyny, uznane za wyjątkowo rakotwórcze. Mykotoksyny rozwijają się w zanieczyszczonych zbożach, są mutogenne, rakotwórcze, modyfikują kod RNA, odpowiadają za poważne zatrucia. Powodują bardzo dużą ilość poważnych chorób, nierzadko śmiertelnych.
Warto przyjrzeć się składom karm w których większość składników to kukurydza, soja, pszenica, ryż. Zawartość mięsa i mączki zwierzęcej jest w karmach naprawdę uboga, łatwo więc sobie wyobrazić jak potencjalnie niewiele potrzeba, żeby w misce znalazła się trucizna.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: JedrzejGra, Majestic-12 [Bot] i 511 gości