SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 01, 2015 13:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Jak to jest z tym przemrażaniem surowego mięsa? Ja przemrażam co najmniej 2 tygodnie. Często jednak czytam, że to nie ma sensu, bo i tak to nic nie daje, że w naszych zwykłych zamrażarkach jest za wysoka temperatura. To jak to jest?

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Sob sie 01, 2015 14:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Ja w dużej mierze bazuję na wiedzy barfnegświta.org jeśli chodzi o podawanie mięsa itp. Ale po tym co mi się przydarzyło też nie wiem już jak powinno być podawane mięso. Teraz mrożone, rozmrażam w wodzie (ważne jest rozmrażanie mięsa, aby bakterie nie zdążyły się namnożyć) i od razu z tego robię obiad a częścią dzielę się z kotami. Jak sama jem coś świeżego prosto ze sklepu to koty dostają to przegotowane. Wrzucam do garnka z wodą i czekam aż się zagotuje, jak je wyjmę to jest takie pół surowe i mam nadzieje, że przegotowanie bakterie zabiło...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob sie 01, 2015 14:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Na drobiu moze być Salmonella, nie wiem co jeszcze. Ja sparzam, zanim pokroję, bo podobno najwięcej na powierzchni. Gotowanego u mnie zadne nie ruszy.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Sob sie 01, 2015 14:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Karmię koty BARFem od roku, robię mieszanki z reguły na miesiąc więc siłą rzeczy większość jest przemrożona, choć początkowe porcje tylko dzień, dwa, najczęściej jedną porcję daję od razu do miski bez mrożenia. Odpukać, nie było jak na razie żadnych zatruć. Teoretycznie zdrowy koci organizm powinien sobie bez problemu z bakteriami radzić. Muszę natomiast przyznać, że chyba nigdy kotom nie dawałam kurczaka, sama też bardzo rzadko go jem - jakoś wydaje mi się, że takie sklepowe kurczaki najgorszym syfem napakowane są. No chyba że ktoś ma jakieś zaufane źródło takich wolnowybiegowych itp. Oczywiście wieprzowiny też nie daję kotom. Salmonellę z tego co wiem normalnie koty mają i raczej im nie przeszkadza (mam nadzieję że mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 01, 2015 15:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Ja daję tak mniej więcej od listopada surowe mięso razem z kośćmi i kotom i psom
najczęściej świeże, rzadziej mrożone
kupuję na bieżąco w firmowym sklepie mięsnym
rożne rodzaje mięsa (wołowina, kurczak, kaczka indyk), ale nie daję wieprzowiny.

W przypadku sparzania mięsa - co robicie z kośćmi? Kości powinny byc surowe -wtedy są bezpieczne dla zwierzaków.
Pałki z kurczaka czy skrzydełka z kurczaka daje kotom po prostu całe. Skrzydełka z kaczki kroje na pół -bo są za duże dla mniejszych kotów. Psu daję całą ćwiartkę z kurczaka lub pól golonki z indyka czy ostatnio kawałek ogona cielęcego, Bałabym sie to parzyć, ze względu na kości.
Koty zjadają i mięso i kości- do czysta.,

Zawsze kupuję mięso w firmowym sklepie mięsnym -takim co mają po prostu tylko mięso i wędlinę, a nie wszystko i przy okazji mięso. Nie kupuję mięsa w marketach -raz czy dwa kupiłam i dałam najpierw do przetestowania jednemu ze swoich psów - jego mina pełna obrzydzenia, w obu przypadkach, zniechęciła mnie do mięsa marketowego. Normalnie miał taka minę jakbym dała jakieś straszne świństwo.

Zwierzaki nie chorują,nie wymiotują, normalnie się zachowuję -mam teraz pod opieką 9 kotów 2 psy - więc jest to jakaś liczba do porównania. Wszystkie, oprócz jednego z moich psów, jedzą z niesłychanym apetytem i zainteresowaniem i zaangażowaniem. Po prostu bardzo lubią takie jedzenie..Ale ten pies musi najpierw sprawdzić spokojnie czy mięso jest odpowiednio świeże, a potem dopiero z godnością zje zawartość miski.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 02, 2015 7:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Mięso marketowe nie nadaje się ani dla zwierząt, ani dla ludzi. Nigdy nie jest świeże, tylko rozmrożone, a potem jeszcze myte i szprycowane licho wie czym, żeby utrzymało "świeżość". Mielone to już w ogóle - wystarczy popatrzeć na skład, ile tam mięsa w mięsie, a ile rozmaitych dodatków. Mam zaufaną budkę na bazarze, tam kupuję.

Kurczaków nie jadam, ani ze sklepu, ani nawet z bazaru - hodowane fermowo, karmione sztucznie komponowaną paszą, smakują jak trociny. Jeśli już, to tzw. kurczaki zagrodowe. I raczej nie od kobiety koło bazaru, bo ona z takim kurczakiem siedzi w upale licho wie ile czasu, świeże to nie jest.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 12:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dziewczyny mam pytanie o najlepszą karme sucha bezzbozowa dla starszej kotki. Przestawiłam ją jakiś czas temu z Putina pro plan a Applaws seniior. Kotce nie smakuje ta karma kupiłam jej na próbę małe opakowanie Acany grassland i ta je chętniej. Zastanawiam się też nad orienem red. Kotka je też 1 dziennie mokre. Która karma będzie najlepsza dla 13 letniej kotki? Mam w domu też Power of nature activ cat dla młodego (4 mies).
Drugie moje pytanie dotyczy małego, on nie chcę jeść mokrych karm podstawowych, a próbowałam już wszystkich chyba. Je z mokrego tylko applaws filetowe. Macie jakies patenty zeby go przekonac.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 03, 2015 15:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Zna ktoś karmę ANF Tami Ami Adult
http://www.krakvet.pl/tami-adult-10kg-p-2314.html
FITMIN Cat Adult Salmon
http://www.krakvet.pl/tami-kitten-75kg-p-13845.html
Potrzebna w miarę tania karma dla dziczków dokarmianych przez znajomą.Cena znośna, tylko jak z jakością?
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Wto sie 04, 2015 15:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Polina pisze:Jak to jest z tym przemrażaniem surowego mięsa? Ja przemrażam co najmniej 2 tygodnie. Często jednak czytam, że to nie ma sensu, bo i tak to nic nie daje, że w naszych zwykłych zamrażarkach jest za wysoka temperatura. To jak to jest?

Dokładnie jest tak, jak piszesz. Mrożenie w takiej temperaturze pozwala na przechowywanie, ale bakterii nie zabija. Prędzej gotowanie, ale wtedy żegnamy też fajne składniki.

Salem 11 pisze:Zna ktoś karmę ANF Tami Ami Adult
http://www.krakvet.pl/tami-adult-10kg-p-2314.html
FITMIN Cat Adult Salmon
http://www.krakvet.pl/tami-kitten-75kg-p-13845.html
Potrzebna w miarę tania karma dla dziczków dokarmianych przez znajomą.Cena znośna, tylko jak z jakością?


A dałoby radę Porta 21 Feline Finest Sensible lub Porta 21 Feline Finest Cats Heaven? Są bez zbóż, koty się najedzą mniejszą ilością. Ceny na bitiba.pl za 10 kg to odpowiednio 135,80 zł i 154,80 zł. Te dwie, które podałaś, są z kukurydzą, ryżem i pszenicą, a cenowo ta pierwsza Porta nie wypada źle.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 04, 2015 16:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kalai pisze:Dziewczyny mam pytanie o najlepszą karme sucha bezzbozowa dla starszej kotki. Przestawiłam ją jakiś czas temu z Putina pro plan a Applaws seniior. Kotce nie smakuje ta karma kupiłam jej na próbę małe opakowanie Acany grassland i ta je chętniej. Zastanawiam się też nad orienem red. Kotka je też 1 dziennie mokre. Która karma będzie najlepsza dla 13 letniej kotki? Mam w domu też Power of nature activ cat dla młodego (4 mies).
Drugie moje pytanie dotyczy małego, on nie chcę jeść mokrych karm podstawowych, a próbowałam już wszystkich chyba. Je z mokrego tylko applaws filetowe. Macie jakies patenty zeby go przekonac.


do podkreślonego sie odniosę.

1. uzbrój się w cierpliwość.
2. znajdź mokrą (nawet beznadziejną typu RC albo KitKat) którą będzie wcinał bez opamiętania
3. do ulubionych smaków dodawaj po trochu dobrej puszki (co tydzień/dwa zwiększaj udział tej dobrej karmy). można zacząć np od 1łyżeczki wmieszanej w bylejaką saszetkę.
4. w razie buntu - zwolnij albo inny smak dobrej puszki weź.

moja Luśka dzięki takiemu przestawianiu ładnie pasztety wcina, najlepiej jej śledź z krabem z CFF wchodzą. :mrgreen: no i James Wellbeloved robi za sosik, jak chcę podać jakąś niesmakującą puszkę/saszetkę. a i surowe wcina radośnie (barana i wołu najchętniej)



a właśnie - nie umiem sobie poradzić z policzeniem i zrozumieniem. czy James Wellbeloved (indyk i baran) są dobrym mokrym jedzonkiem?

indyk
Composition: turkey meats, pea protein, tomato pomace, cassava, potato flakes, sunflower oil, linseed oil, calcium carbonate, potassium chloride, chicory extract, xylose, cranberry extract, yucca extract
Minimum levels: turkey (35%), tomato pomace (1%), cranberry extract (130mg/kg), yucca extract (50mg/kg)
Additives per kg: Vitamins: E671/Vitamin D3 (400iu) Trace elements: E1/iron (9.8mg), E2/iodine (0.2mg), E4/copper (1.28mg), E5/manganese (1.96mg), E6/zinc (15.7mg)
Analytical Constituents: moisture 81%, protein 10.0%, crude fibres 0.5%, fat content 4.5%, crude ash 1.8% - See more at: http://www.wellbeloved.com/products/cat ... OGuIB.dpuf


baran
Composition: Lamb meats, pea protein, tomato pomace, cassava, potato flakes, sunflower oil, calcium carbonate, linseed oil, potassium chloride, chicory extract, xylose, cranberry extract, yucca extract
Minimum levels: lamb (35%), tomato pomace (1%), cranberry extract (130mg/kg), yucca extract (50mg/kg)
Additives per kg: Vitamins: E671/Vitamin D3 (400iu) Trace elements: E1/iron (9.8mg), E2/iodine (0.2mg), E5/manganese (1.96mg), E6/zinc (15.7mg)
Analytical Constituents: moisture 82%, protein 9.5%, crude fibres 0.5%, fat content 4.5%, crude ash 1.5% - See more at: http://www.wellbeloved.com/products/cat ... xebrC.dpuf

ze strony producenta http://www.wellbeloved.com/products/cat ... t-cat-food
Chamstwo zawsze najgłośniej wrzeszczy, obraża, pogardza. Bo nic innego nie umie.

Belka na pokładzie - Jezebel w UK

kwiat groszku

Avatar użytkownika
 
Posty: 9754
Od: Nie wrz 13, 2009 19:15
Lokalizacja: Kamienny Krąg, Wielka Brytfannia

Post » Wto sie 04, 2015 17:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

kwiat groszku pisze:
1. uzbrój się w cierpliwość.
2. znajdź mokrą (nawet beznadziejną typu RC albo KitKat) którą będzie wcinał bez opamiętania
3. do ulubionych smaków dodawaj po trochu dobrej puszki (co tydzień/dwa zwiększaj udział tej dobrej karmy). można zacząć np od 1łyżeczki wmieszanej w bylejaką saszetkę.
4. w razie buntu - zwolnij albo inny smak dobrej puszki weź.

moja Luśka dzięki takiemu przestawianiu ładnie pasztety wcina, najlepiej jej śledź z krabem z CFF wchodzą. :mrgreen: no i James Wellbeloved robi za sosik, jak chcę podać jakąś niesmakującą puszkę/saszetkę. a i surowe wcina radośnie (barana i wołu najchętniej)

Moim zdaniem to jest metoda, ale na przyzwyczajenie kota do lepszej karmy, którą jada niechętnie lub wcale, lub do nowego smaku. Nie jest to natomiast metoda do przerzucenia kota na mokre. Twoja Luśka to dzielna dziewczyna :)
Ja z doświadczenia powiem, że jak kociak nie jada mokrego - praktycznie wcale (!!!) to się to nie sprawdzi. Moja kota już przy drugim punkcie wysiada, bo nie ma mokrej, gotowej karmy, którą ona wcina bez opamiętania :D Ona bez opamiętania wcina tylko suche. Mokrego nie jada. Drobne incydenty z mokrym nie są ani regularne, ani nie oznaczają znalezienia ulubionego smaku itp. Żaden Kitiket, winston, Gourment, Felix, whiskas, RC, Bozita, Applaws, Petitki, ZiwiPeak, Canagan, Greenwoods, TerraFaelis itd. itp. nie zasłużyły jeszcze na miano lubianej karmy....a co dopiero jedzenia bez opamiętania.
Ja myślę, że tylko pierwszy punkt jest uniwersalny... :D a później to z każdym kotem inaczej.

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Wto sie 04, 2015 19:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi, wypróbuję. Mały mokre je tylko uparcie nie pasztety.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 04, 2015 20:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Luśka ongiś też tylko chrupkowa była. na jeden raz mokrej karmy jadała 1 łyżeczkę dziennie. słownie jedną łyżeczkę.

po pół roku mogę powiedzieć, że je głównie mokre i mięsko. różnorakie. a suche dostaje w ramach smakołyka raz na kilka dni.
Chamstwo zawsze najgłośniej wrzeszczy, obraża, pogardza. Bo nic innego nie umie.

Belka na pokładzie - Jezebel w UK

kwiat groszku

Avatar użytkownika
 
Posty: 9754
Od: Nie wrz 13, 2009 19:15
Lokalizacja: Kamienny Krąg, Wielka Brytfannia

Post » Śro sie 05, 2015 8:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dark Angel pisze:
Salem 11 pisze:Zna ktoś karmę ANF Tami Ami Adult
http://www.krakvet.pl/tami-adult-10kg-p-2314.html
FITMIN Cat Adult Salmon
http://www.krakvet.pl/tami-kitten-75kg-p-13845.html
Potrzebna w miarę tania karma dla dziczków dokarmianych przez znajomą.Cena znośna, tylko jak z jakością?


A dałoby radę Porta 21 Feline Finest Sensible lub Porta 21 Feline Finest Cats Heaven? Są bez zbóż, koty się najedzą mniejszą ilością. Ceny na bitiba.pl za 10 kg to odpowiednio 135,80 zł i 154,80 zł. Te dwie, które podałaś, są z kukurydzą, ryżem i pszenicą, a cenowo ta pierwsza Porta nie wypada źle.

No właśnie nie bardzo. maksymalna cena to 12 zł za kg a optymalna 10 zł.Ale dzięki za podpowiedź.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Śro sie 05, 2015 8:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Salem 11 pisze:
Dark Angel pisze:
Salem 11 pisze:Zna ktoś karmę ANF Tami Ami Adult
http://www.krakvet.pl/tami-adult-10kg-p-2314.html
FITMIN Cat Adult Salmon
http://www.krakvet.pl/tami-kitten-75kg-p-13845.html
Potrzebna w miarę tania karma dla dziczków dokarmianych przez znajomą.Cena znośna, tylko jak z jakością?


A dałoby radę Porta 21 Feline Finest Sensible lub Porta 21 Feline Finest Cats Heaven? Są bez zbóż, koty się najedzą mniejszą ilością. Ceny na bitiba.pl za 10 kg to odpowiednio 135,80 zł i 154,80 zł. Te dwie, które podałaś, są z kukurydzą, ryżem i pszenicą, a cenowo ta pierwsza Porta nie wypada źle.

No właśnie nie bardzo. maksymalna cena to 12 zł za kg a optymalna 10 zł.Ale dzięki za podpowiedź.

A Smilla? Kotom zazwyczaj smakuje, dobrze ja tolerują, nie jest taka zła. Dużo lepsza niż marketówki a cena to 8-10 zł za kg.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/smilla

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AhmedCoend, Goldberg, kasiek1510 i 415 gości