Koty z Odolan szukają karmicieli -co dalej z kotami...?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 02, 2015 14:23 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

ariel,ale Ty go kastrowałaś,czy znalazłaś jako kastrata?

Kotkę chyba wobec tego kojarzę,warto by było ją przyobserwować i poszukać jej domu-szkoda na wolności rokujących kotów. Daj znać jak ją spotkasz.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro wrz 02, 2015 14:26 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Tak, on był kastrowany. Ja mu tylko wyrwałam wszystkie zęby. W jednej lecznicy chcieli go uśpić, bo FIV i wtedy miał jeszcze potworną anemię.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw wrz 03, 2015 11:57 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

ariel pisze:
Kotka ma więcej czarnego. Drobna. W zeszłym roku była grubiutka, teraz mocno schudła.
Tak, czarny miał łupież, teraz też chyba ma. Zimą mieszka u pani w domu (zabiera go na noc).


Czy ktoś ją regularnie dokarmia? Dlaczego tak schudła?

Czy możesz podać czarnemu coś na kark np.Frontline Combo?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw wrz 03, 2015 12:49 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Nie wiem, dlaczego schudła, wygląda dobrze. Ma ładnie błyszczącą sierść.
Oba czarne oswojone są zabezpieczone Fiprexem.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw wrz 03, 2015 12:51 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

i mimo tego ma łupież wędrujący?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw wrz 03, 2015 15:45 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Miałam kiedyś takie problemy z moją małą. Walczyliśmy kilka miesięcy, wychodziły nam rózne zapalenia trzustki itp. Wreszcie poszliśmy do Czerwieckiego, stwierdził, że to pewnie zapalenie jelita, zapisał sulfasa... (coś tam, muszę sprawdzić) oraz napar z czarnej jagody. Po kilku tygodniach kuracji wreszcie się wyleczyło i jest spokój.
Leków nie ma co samemu podawać, ale jagódki warto (tak z 1/4 szklanki dziennie), mają leczący wpływ na jelita.
I chyba trzeba u małego zainwestować w badania krwi. Może jakieś poszerzone badania kału?
Obrazek Kawunia?

koteczekanusi

 
Posty: 3666
Od: Pon sty 07, 2008 12:03
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Czw wrz 03, 2015 15:47 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

koteczekanusi pisze:I chyba trzeba u małego zainwestować w badania krwi. Może jakieś poszerzone badania kału?


ja już nie mam pieniędzy,mój pies potrzebuje 1000zł na sanację :| a ja ciągle leczę tymczasy...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt wrz 04, 2015 11:48 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Małej burasce kroi się domek :smokin:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt wrz 04, 2015 11:51 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Jeszcze się nie cieszę :ok:
A kiedy dajesz druga dawkę Procoxu?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Pt wrz 04, 2015 12:22 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Jeszcze się nie ciesz :D

Druga dawka wypada we wtorek,myślisz,że można by podać wcześniej tj.jutro lub w ndz.?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt wrz 04, 2015 13:15 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Kurcze, nie wiem, ale przy odrobaczaniu chyba nie robi strasznej róznicy, czy powtorka po 12 czy 14 dniach. W opisach Procoxu wyczytałam, że właściwie jednorazowe podanie jest wystarczające, a powtórka przy podejrzeniach lub zbadaniu, ze nadal jest zakażenie kokcydiami lub nicieniami.
Jak mała nie miała i nie ma objawow, to moze raz wystarczy. Mnie wetka kazała wciskać wszystkim kotom dwa razy niezależnie od objawów.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Pt wrz 04, 2015 13:40 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Mała ma piękną kupę,ale przebywała z bratem i czarną kotką,którzy miewali różne. Brat teraz ma ładną,czarna kotka nadal nie.Powtórzę wszystkim,tylko po Procoxie wszyscy mieli luźną. Z luźną jej nie wydam. A stabilizacja po leku trochę zwykle trwa.Dlatego wolałabym podać drugą dawkę ciut wcześniej.

Tak czy siak- mała wstępnie ma jechać do ds w pt. :mrgreen:
Wczoraj byli chętni. Narazie mają zabezpieczyć okno i kupić wyprawkę,ale już zdecydowali,że mała będzie ich :) Spodobała im się. O dziwo chłopak z tej pary miał podejście.Ładnie ją trzymał,głaskał aż wyluzowała i...zasnęła :mrgreen: Zostali uprzedzeni,że trzeba nad nią popracować,bo wzięta na ręce jest kochana,ale pierwszego kontaktu się boi i ucieka.Nie podchodzi też sama. Rozumieją.Kazałam się przespać z decyzją i nie podejmować pochopnie.Już o 8.00 rano napisali,że z przyjemnością ją przygarną i żebym już nikomu nie oddawała :)

Także proszę,jeśłi coś będziesz ponawiać z ogłoszeń,to tylko na kocurka.Ale i tak jeszcze nie teraz,bo musi się doleczyć i zaszczepić.To potrwa :|

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt wrz 04, 2015 15:10 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

To fajni ludzie. A ja sie zawsze boję, ze strachulca nikt nie zechce :mrgreen:
Z większym przekonaniem ogłaszam i polecam dorosłe o fajnych charakterach niż spitalające małe.
W piatek za tydzień? To zdążysz dac ten Procox w poniedziałek lub wtorek.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Pt wrz 04, 2015 16:04 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Wiem,że zdążę ,ale jak pisałam, po poprzedniej dawce dostały biegunki-jeśli to się ponowi boję się,że nie zdążę opanować jej do piątku :roll:

ps.nie takie strachulce oddawałam i mają super domki :ok: .Raz wyadoptowałam kota (ma wątek na miau),którego Państwo nawet nie zdołali zobaczyć jak przyszli.A siedzieli ze 2h :strach: A ja robiłam kawki,herbatki,zagadywałam ich,cudowałam.Z nadzieją,że mały się oswoi i wyjdzie.A Mały nie chciał wyjść i tyle :twisted: I nie wyszedł. Do końca :twisted: W końcu pokazałam im filmik z komórki,który zapobiegawczo nagrałam zawczasu jak mały łasi się do mych nóg,gdy kroję wątróbkę :mrgreen: Reagował na dźwięk krojenia na desce. I domek się zakochał.Zresztą był zdecydowany od razu,tylko po przeczytaniu ogłoszenia. I zdania nie zmienił.Mimo,że mówiłam,że nie muszą,rozumiem ewentualne rozczarowanie itd. Państwo próbowali jedynie zerkać pod kanapę,gdzie się chował,ale na nic więcejnż pokazanie kawałka ogona mały się nie zdobył.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt wrz 04, 2015 16:15 Re: SPŁONĄŁ ŚMIETNIK-2 NOWE KOCIĘTA,czyli powtórka z rozrywk

Nawet tak podają w opisie Procoxu:

Najczęstsze działania niepożądane u psów to przemijające zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego o łagodnym nasileniu, takie jak wymioty i luźne stolce.
Ostatnio edytowano Pt wrz 04, 2015 16:24 przez Arcana, łącznie edytowano 2 razy

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, Szymkowa i 262 gości