Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 29, 2015 21:27 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

Moja Ofelia jako kocię też nie chciała jeść suchej karmy. Do tego stopnia, że jak jej zostawiłam, wychodząc do pracy, miseczkę z chrupkami, to nasiusiała do tej miski. Zaczęła jeść suchą karmę dopiero jak skończyła 6 miesięcy. Teraz co prawda moje obie kotki są na barfie, ale chrupki podaję czasami "awaryjnie" - i wybieram bezzbożowe.
Jeżeli nie musisz, to nie zmuszaj kociaka do jedzenia suchej karmy (możesz osiągnąć tyle, co ja - czyli siuśki w misce). Albo z czasem kiciuś przekona się do chrupków, albo nie.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt maja 29, 2015 22:44 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

wistra pisze:Antolek, a sprobuj z dobra bezzbozowa karma. One nie maja podzialu dla kociat i duzych i spokojnie Stas i duza kotka beda mogly jesc


wistra będę próbować :)
Póki co Amelka dostaje Kattowita weight. Jutro mija pierwszy tydzień i będzie ważenie, zobaczymy. Dieta ma trwać ok 8 tygodni. Staś natomiast nie chce w ogóle jeść suchej, żadnej.
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 29, 2015 22:50 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

Może nei schudnąć na kattovicie, ponieważ on ma zboża :-)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 29, 2015 23:04 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

ewar pisze:Bardzo długo jestem na forum, czytam mnóstwo wątków i uczę się wielu rzeczy.Byłam też na wątku nerkowców z konieczności.Odchodzi się od karm nerkowych, specjalistką jest dr Neska, a ekspertem był i jest PcimOlki.
Czytałam też o karmie dla kociaków, sprawdzałam sama skład i to nieprawda, że jest jakoś szczególnie kaloryczna.Bezzbożówka zaś jest jedna, nie ma podziału na kocięta i koty dorosłe, czy sterylizowane.A o karmie light radzę zapomnieć.Odchudzałam moje koty taką właśnie :oops: i do dziś żałuję, chociaż trwało to krótko.Popełniłam mnóstwo błędów, przyznaję.Ostatnio jednak tymczasowałam ( jeden nadal jest u mnie) dwa kociaki i zaparłam się, aby karmić je dobrze od samego początku, czyli mokrą z wysokiej półki, surowe mięso, surowe skrzydełka z kurczaka na przykład, a dopiero po jakimś czasie mogły jeść suchą bezzbożówkę. Koty są w świetnej formie, nie otyłe, ale ciężkie, dobrze umięśnione.No i bardzo zdrowe.


ewar masz rację. Myślę, że medycyna, zarówno ta stosowana u ludzi, jak i weterynaryjna znacznie ewaluuje i wnosi coraz to nowsze informacje. Z doświadczenia jednak wiemy, że jedna teoria goni drugą, po czym trzecia zupełnie obala poprzednie. Ja również popełniałam błędy, których teraz chcę uniknąć.
W kwestii karmy light, nie będę ukrywać, byłam naiwna, kupiłam. Na szczęście szybciutko zostałam uświadomiona i natychmiast zaprzestałam podawania tejże.
Selektywnie dobieram to co podaję kotkom i cały czas się uczę. Mam nadzieję, że będę umiała tę wiedzę wykorzystać z korzyścią dla kotków :)
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 29, 2015 23:05 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

wistra pisze:Może nei schudnąć na kattovicie, ponieważ on ma zboża :-)


Będę to ściśle kontrolować :) Tak jak wspomniałam jutro pierwsze ważenie. Podzielę się czy coś drgnęło :)
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 29, 2015 23:07 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

MB&Ofelia pisze:Moja Ofelia jako kocię też nie chciała jeść suchej karmy. Do tego stopnia, że jak jej zostawiłam, wychodząc do pracy, miseczkę z chrupkami, to nasiusiała do tej miski. Zaczęła jeść suchą karmę dopiero jak skończyła 6 miesięcy. Teraz co prawda moje obie kotki są na barfie, ale chrupki podaję czasami "awaryjnie" - i wybieram bezzbożowe.
Jeżeli nie musisz, to nie zmuszaj kociaka do jedzenia suchej karmy (możesz osiągnąć tyle, co ja - czyli siuśki w misce). Albo z czasem kiciuś przekona się do chrupków, albo nie.


Chyba mnie przekonałyście. Postanowiłam odpuścić próby podawania Stasiowi suchej karmy. Niech chłopak sam zdecyduje czy i kiedy zaakceptować takie jedzonko :D
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob maja 30, 2015 1:11 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

wistra pisze:Antolek, a sprobuj z dobra bezzbozowa karma. One nie maja podzialu dla kociat i duzych i spokojnie Stas i duza kotka beda mogly jesc


Bezzbożowe niektóre też mają podział lecz ze względu na rozmiar chrupek nie skład.
Miałam podobny problem apropos ewentualnego powiększenia rozmiarów kastrowanych lub niedojadania malucha, zwłaszcza że kociak nauczony jeść RC Kitten.
Na dodatek jestem szczęśliwa posiadaczka "królewny" która mokrego nie ruszy w żadnej postaci. Ani surowe, mielonki be, kawałki w galaretkach i sosie fuj, pasztety bleh. Poniucha, strzepnie łapką w stylu "fuuuu jakie wstrętne" i z godnością odchodzi. Żeby łatwo nie było na RC zareagowały jak na narkotyk nic tylko to nam daj. Nie było wyjścia...
Ja akurat zastosowałam Applaws dla kociąt. Staruchy objętości nie zwiększyły, a małolat głodny nie chodził.
Ze swojej strony karmie surowym mięsem suplementowanym plus bezzbożowe suche. Wydaje mi się optymalnie "w razie gdyby" - np. wyjazd, choroba i problem z surowizna zwłaszcza gdy moje potwory uznają z mokrego albo surowe albo konserwy lecz wyłącznie marketowki. I nie zapominajmy o "królewnie"
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Sob maja 30, 2015 7:17 Re: Jak nauczyć Malucha jeść suchą karmę?

Tez mam taka krolowa w stosunku do mokrej karmy. Ale raz na ruski rok zje cosme albo applawsa mokrego, ale tylko kura. Za inny obraza majestatu.
A z suchych przerzucilam koty na nowe brit care (cocco z kaczka i lilly z jagniecina) i jestem zadowolona. Co ciekawe, krolowa jedzaca 3-4 groszki poprzedniej suchej karmy (porta 21 heaven) nie wzgardzila nia, nawet ladnie je. Zobaczymy jak bedzie przy dluzszym podawaniu.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot], nfd, Zeeni i 538 gości