kotka po sterylizacji- duża gulka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 28, 2015 19:56 kotka po sterylizacji- duża gulka

Witam. Zgłaszam się z problemem odnośnie mojej Lunki.. Kotka ma 2lata i w sobotę miała sterylizacje. Wszystko było w porządku, zabieg i wybudzanie zniosła dobrze. Zachowuje się normalnie,je biega i bawi się. Niestety zauważyłam ostatnio że ma sporą, twardą gulke na rance i boję się że mogła sobie zaszkodzić tymi zabawami i bieganiem. Ranka jest czysta, nic się nie sączy, nie jest czerwona. Bardzo proszę o pomoc!

ola094

 
Posty: 5
Od: Czw maja 28, 2015 19:46

Post » Czw maja 28, 2015 20:56 Re: kotka po sterylizacji- duża gulka

Gulkę, ale dokładnie w jakim miejscu ? Może przez szew zrobiło się jakieś wybrzuszenie na skórze, jak chcesz to wstaw jakieś foto to prędzej ktoś coś powie, ale jeśli Cię to martwi to najlepiej pójść do weta.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Czw maja 28, 2015 20:59 Re: kotka po sterylizacji- duża gulka

Ma tą gulke dokładnie na zszyciu

Do weta i tak idziemy w poniedziałek, tylko nie wiem czy to jest coś poważnego i czy można czekać aż do poniedziałku

ola094

 
Posty: 5
Od: Czw maja 28, 2015 19:46

Post » Czw maja 28, 2015 21:30 Re: kotka po sterylizacji- duża gulka

Można.
Na 99 % to odczyn na nici rozpuszczalne, taki miejscowy obrzęk. Zupełnie niegroźna sprawa.
Rzadko, ale zdarza się że ten odczyn jest bardzo silny, wtedy zdarza się że pod skórą zbiera się płyn, w ten sposób organizm stara się pozbyć ciała obcego jakim dla niego są nici. Na koniec zwykle część ranki się wtedy otwiera i płyn wypływa.
Z tego powodu poobserwuj tą gulkę, zupełnie na spokojnie. Gdyby rosła, widziałabyś że robi się coraz większa - warto by było pojechać do weta wcześniej, zwykle się wtedy poluzowuje jeden ze szwów albo robi malutkie nacięcie, żeby płyn miał ujście a nie otworzył ranę w niekontrolowany sposób.
Ale w ogromnej większości przypadków obrzęk pod skórą jest niewielki i znika w ciągu tygodnia, dwóch.

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw maja 28, 2015 21:38 Re: kotka po sterylizacji- duża gulka

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

ola094

 
Posty: 5
Od: Czw maja 28, 2015 19:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 267 gości