Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 27, 2015 12:13 Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Witajcie,
Jestem nowa na forum a to dlatego, że postanowiłam przygarnąć dwie kotki (razem z narzeczonym) Do tej pory w domu była jedna kotka, najwspanialsza na świecie, jednak uciekła i nie wróciła... :(

Chciałabym zapytać was, doświadczonych kociarzy, jak przygotować się na przyjęcie maleństw do domu. Czy kociaki mają mieć osobne kuwety? Drapaki?
Kotki są z jednego miotu, siostrzyczki - doczytałam, że wzięcie siostrzyczek będzie najbezpieczniejsze bo będą się znać od samego początku. Czy to możliwe że w pewnym momencie przestana się akceptować?

Pozdrawiam
Helena

lentreen

 
Posty: 3
Od: Nie maja 17, 2015 19:57

Post » Śro maja 27, 2015 12:30 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Jak to uciekła i nie wróciła? 8O
Szukaliście chociaż?

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 27, 2015 12:42 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

felin pisze:Jak to uciekła i nie wróciła? 8O
Szukaliście chociaż?

:?:
W pierwszej kolejności pomyśl o zabezpieczeniu domu by sytuacja nie powtórzyła się.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro maja 27, 2015 12:55 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Kotka moja, która przebywała w domu rodzinnym. Dom jednorodzinny, z wielkim ogrodem na wsi. Kotka wychodziła na dwór na spacery ale wracała na jedzenie, spanie, na noc zawsze. Kręciła się w okół domu razem z naszym psem.

I tak, spędziłam wiele godzin i dni, na szukaniu, ogłaszaniu. A jeszcze więcej dni na ocieraniu łez, bo kochałam ją całym sercem.

Teraz biorę kotki do swojego mieszkania i w ogóle nie będą wychodziły.

lentreen

 
Posty: 3
Od: Nie maja 17, 2015 19:57

Post » Śro maja 27, 2015 23:02 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

To malutkie kociaki które będą ze sobą związane więc to raczej bardzo mało prawdopodobne aby przestały się lubić. Drapak jak najbardziej aby nie poniszczyły ci mebli, może być bardziej rozbudowany to spokojnie każda znajdzie słupek dla siebie. Kuwetę możesz mieć jedną są młode spokojnie będą się załatwiać do jednej i tak się przyzwyczają. Jeśli masz miejsce i chęć możesz postawić dwie.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Czw maja 28, 2015 6:57 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Moje dwa nie z jednego miotu,kot i kocica maja jedną kuweta i korzystaja.Kiedys byly dwie ale i tak zalatwialy się naprzemiennie ;-) miski na jedzenie oddzielne,woda razem.Drapak jeden ale do sufitu.One są ze soba od zawsze więc będzie ok :-) powodzenia!a i moze pomysł o sterylce,rujki są meczace noi sterylki zmniejszają ryzyko niektórych nowotworów.

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Czw maja 28, 2015 7:11 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Tak tak, sterylizacja na pewno. Z tym ze weterynarz mojej poprzedniej kotki zalecał sterylizację po pierwszej rui, a pani od której wezmę kociaki chce, abysmy wysterylizowały je przed pierwszą rują - ogranicza to podobno możliwość nowotworu listwy mlecznej. JAK myślicie - co będzie lepsze dla zdrowia kociąt?

lentreen

 
Posty: 3
Od: Nie maja 17, 2015 19:57

Post » Czw maja 28, 2015 8:39 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Zdecydowanie PRZED.
Kotki mogą przestać sie lubić właśnie w okresie, kiedy do głosu zaczną dochodzić hormony.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 13:38 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Ogólnie - na forum jest wątek Kocie ABC, w tym również temat "będę miała kotka i co dalej". Polecam :)

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Czw maja 28, 2015 18:02 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Możesz spokojnie wysterylizować po pierwszej rujce, jeśli pojawi się wcześniej, ewentualnie przed jeśli rujka będzie później. Bo jedna kotka może dostać w wieku 4-6 mcy i nie zdążysz inna ok 10mcy. W każdym bądź razie po rujce jest już taka w pełni dojrzała. I nie ma co panikować z tymi nowotworami od razu tak nie dostanie.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Czw maja 28, 2015 18:11 Re: Przygotowuje dom na przyjęcie dwóch kocich siostrzyczek

Ja miałam zamiar przed rujką ale dostała dzień przed umówionym zabiegiem.... no i nie miałam wyjścia- było po choć zamiar był inny ;)

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, migAwaib i 526 gości