kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 26, 2015 21:40 kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

cześć

wybieram się na półtora roku za granicę i zabieram ze sobą mojego kota - sprawdziłam, że LOT umożliwia transport zwierząt dlatego chciałabym właśnie tam kupić bilet.

Informacja na ich stronie brzmi że jeśli zwierzę waży poniżej 8 kg (moja kotka waży 3,5) może podróżować w kabinie. Pomyślałam że to fantastycznie ale tu zaczynają się schody ponieważ tzw pojemnik na zwierzę wg wymogów LOT to 55/40/20 cm* z dopiskiem: *długość/szerokość/wysokość.

Zadzwoniłam do infolinii LOT gdzie pani poinformowała mnie że: "mogę kota zabrać w torebce, plecaku nawet w siatce foliowej (sic!)" ważne żeby miało to 20 cm wysokości i nie ma od tego odstępstw jeśli kot ma podróżować razem ze mną w kabinie.

Czy ktoś z Was podróżował LOT razem z kotem ? Czy waszym zdaniem 20 cm wysokości torby/"pojemnika" to normalne ?

Dodam że lot trwa 4 godziny i będzie miał miejsce w środku wakacji dlatego podróż w luku bagażowym bez klimatyzacji może się skończyć tragicznie :/

zulinka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Wto maja 26, 2015 21:26

Post » Wto maja 26, 2015 22:56 Re: kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

Przewoziłam kilka razy kota samolotem LOTu, ostatnio pod koniec marca tego roku. Miałam taką torbę: http://allegro.pl/sturdi-bag-transporte ... 34680.html
Chodzi o to, żeby torba zmieściła się pod siedzeniem, dlatego te 20 cm wysokości. Jeśli jednak torba jest miękka i da się lekko spłaszczyć, to nie ma problemu, jeśli jest trochę większa. Moja torba ma 30,5 cm wysokości, ale bez problemu dała się wepchnąć pod siedzenie. Takiej 20 cm też nie znalazłam. Jest jeszcze górna granica wagi - torba z kotem może ważyć maksymalnie 8kg, aby móc przewieźć kota w kabinie.
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Śro maja 27, 2015 1:21 Re: kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

Myślę,że jeśli "transporter" czymkolwiek by to nie było nie przekroczy określonych wymiarów to nie było by problemu nawet jeśli to 20cm byłoby szerokością a 40cm wysokością, bo zależy tylko od perspektywy z jakiej patrzymy.
W luku bagażowym to raczej jest zimno bo na wysokości ok 8k km to jest ok -60*C
Torba też dobre rozwiązanie choć cena powalająca.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Śro maja 27, 2015 15:22 Re: kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

Martinnn pisze:Myślę,że jeśli "transporter" czymkolwiek by to nie było nie przekroczy określonych wymiarów to nie było by problemu nawet jeśli to 20cm byłoby szerokością a 40cm wysokością, bo zależy tylko od perspektywy z jakiej patrzymy.
W luku bagażowym to raczej jest zimno bo na wysokości ok 8k km to jest ok -60*C
Torba też dobre rozwiązanie choć cena powalająca.


A wystarczyloby troche poszukac, zamiast pisac co slina na jezyk przyniesie: komora podwozia samolotu (w ktorej na tej wysokosci panuje temp. ok. -60 °)
a luk bagazowy, to dwie rozne sprawy:

"To prawda, tego typu przypadki się zdarzają – mówi mi kapitan Dariusz Sobczyński, pilot samolotów Boeing 737. – Luk bagażowy jest klimatyzowany, temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 15 stopni. Jest tam też pod dostatkiem powietrza i miejsca, nie ma więc szans, aby zwierzę się udusiło. Ale czasem zdarzają się przypadki śmierci zwierząt z powodu przegrzania – mówi pilot. Tłumaczy, że z największym zagrożeniem dla życia przewożonych zwierząt mamy do czynienia wtedy, gdy samolot długo stoi na lotnisku przy bardzo wysokiej temperaturze. – W Nowym Jorku często zdarza się, że "gate" jest zajęty i stoimy na płycie nawet godzinę. Jeśli na zewnątrz jest upał, samolot bardzo szybko się nagrzewa i temperatura w luku może być nie do zniesienia – dodaje kapitan Sobczyński"

Co do transportera, to wysokosc 20 cm jest rzeczywiscie spowodowana tym, ze musi zmieścić się pod siedzeniem, więc w zależności od typu samolotu akceptowane są wymiary od 45x30x20 cm do 55x40x20 cm (perspektywa tu nic do rzeczy nie ma :roll: )
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Śro maja 27, 2015 18:09 Re: kotka w samolocie LOT - torba 20 cm wysokości !

właśnie jest ryzyko że samolot będzie stać w wysokiej temperaturze, nie wiem jak długo ale na pewno jakiś czas :/

zulinka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Wto maja 26, 2015 21:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości