Tytusek (Cień) w nowym domku - jest OK s.10

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 24, 2015 23:26 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

był weekend, w kilku salonach typu zoo akurat nie mieli (u wetów też pytałem), ale kupie (feliway)... spokojnie, nawet nie ze względu na cienkiego ale na to że kotka roztrzęsioną...
chociaż chyba i tak to kwestia czasu zanim zacznie działać...

obroża odpada bo to ciało obce, kotka będzie się jeszcze dodatkowo stresować że coś na niej siedzi.
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pon maja 25, 2015 17:12 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

właśnie koteczce to najlepiej zrobi, uspokoi...
a nie było o ślicznego wilczego kotka pytań jeszcze?
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 25, 2015 23:03 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

niestety cisza...
jakby ktoś, coś... słyszał, że poszukiwany jest młody dymniaczek, dajcie znać o moim ogłoszeniu... pls

nie wiem czy moje spostrzeżenia są właściwe, ale mam wrażenie że on tu w pewien sposób dziczeje, za dużo kotów w otoczeniu, jakaś rywalizacja niepotrzebna i niespokojna atmosfera się robi.
moje koty też nerwowe jednak i rude zaczęły być podejrzliwe, myślałem że przycichło, ale dziś z kolei Rysiek został napadnięty i znów było darcie, reszta pouciekała pod łóżko...
obawiam się zaburzenia harmonii między moimi.

jutro wszystkie swoje zawożę do córki (do poniedziałku tylko), aby trochę spokoju miały i poobserwuję małego, ale potem znów problem będzie... :?

zastanawiam się czy by jednak małemu nie założyć obroży z feromonami, czy jakąś konkretnie polecacie ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto maja 26, 2015 5:31 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

Wywiezienie ich do córki to błąd taktyczny - Cień uzna, że mu się udało wygryźć konkurentów. Jak już masz kogoś wywozić to Cienia.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 27, 2015 14:08 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

no nie jestem pewien czy to o wygryzanie konkurentów chodzi - raczej stawiam na strach przed byciem zaatakowanym przez inne koty. on nie wie że moje są łagodne i chyba woli sam pierwszy przypuścić atak "prewencyjny" niż być zaatakowanym. widzę że nerwowo zaczyna się robić jak wszystkie koty są w jednym miejscu i np. rude zaczynają się ganiać, wtedy Cień zaczyna być zdezorientowany. no i do tego dochodzi jeszcze spina między nim a Ryśkiem, więc raz Cień się dołącza do zabawy a raz wycofuje... i powstaje niezdecydowanie. jak zauważyłem Cień napadł na Ryśka jedynie wtedy kiedy ten zaczął uciekać bo powstało jakieś zamieszanie, inaczej to Rysiek mu dyktuje bezpieczną odległość.

feliway zamówiony, obroża dopiero jutro bo nigdzie w okolicy nie dostałem...

ale chyba najgorsze jest to że zaczynam (tak, ja) odczuwać lęk przed oddaniem kotka, bo zaczęły się pojawiać zapytania o adopcję...
- on jest taki fajny ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Śro maja 27, 2015 20:29 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

color1 pisze:zastanawiam się czy by jednak małemu nie założyć obroży z feromonami, czy jakąś konkretnie polecacie ?


Gdy zamieszkał u mnie młody znajdulek ( ok 4 mce ) , zaraz zabrał się za przejmowanie władzy. Często napadał dużego i dorosłego rezydenta , walił go łapkę w leb. Starszak źle to znosił. Mały był kompletnie bezstresowy. Feliway to było za mało. Kupiłam obróżkę i założyła bojowemu maluchowi. Efekt był piorunujący. Wyciszył się do tego stopnia, że wlazł pod łóżko i przestraszony siedział wiele, wiele godzin. Przestraszyłam się o niego i zdjęłam obróżkę. Reasumując działa, ale trudno przewidzieć efekt.
Ale po jakimś czasie koty się dogadały, teraz dorosły już maluch zabiega o względy starszaka, jak upiorny młodszy braciszek :mrgreen:

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Śro maja 27, 2015 21:03 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

http://www.sklep.veterynaria.pl/?394,ob ... -promocja-

tu masz link do obrózki, dobra cena i max 2 dni przesyłka

obrózki mamy sprawdzone, działają genialnie i pierwsze efekty widac juz po kilkunastu godzinach :)
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2208
Od: Nie lis 20, 2011 19:33

Post » Śro maja 27, 2015 21:25 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

color1 pisze:....
ale chyba najgorsze jest to że zaczynam (tak, ja) odczuwać lęk przed oddaniem kotka, bo zaczęły się pojawiać zapytania o adopcję...
- on jest taki fajny ;)


ocho :twisted:
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 27, 2015 22:54 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

KotwKratke pisze:http://www.sklep.veterynaria.pl/?394,obroza-uspokajajaca-feromonalna-vetscription-settle-down-cat-promocja-

tu masz link do obrózki, dobra cena i max 2 dni przesyłka

obrózki mamy sprawdzone, działają genialnie i pierwsze efekty widac juz po kilkunastu godzinach :)


Jeśli w Warszawie to najtaniej wyjdzie w Animalii z własnym odbiorem https://animalia.pl/sergeants-good-beha ... oly/18991/
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Śro maja 27, 2015 23:54 Re: CIEŃ ze schroniska potrzebuje DS lub DT !

było: dzięki... jutro będzie założona obróżka a w piątek chyba będę już miał feliway do kompletu.
jest: lecznica mnie wystawiła, nie sprowadzili obróżki, ponoć brak w hurtowni :/ ale feliway już siedzi w gniazdku (obroża jutro)

tym niemniej jednak rozdzieliłem dzisiaj koty - moje zestresowane tym ciągłym napięciem w domu nie były sobą, Cień także oczy dookoła głowy musiał mieć, posmutniał, wciąż niewyspany i czuwający, chodzący na przykurczonych nogach, no i przez to przestał być miziakiem a stał się agresorem (w obliczu zagrożenia), czasem nawet wobec rudych, bo kilka razy już warczały na małego za zbyt agresywną zabawę (np. łapał zębami za kark)

koty dziś wieczorem od razu (aby uznały to za rekompensatę) po przyjeździe do córki wypuszczone na ogródek po prostu odżyły, nawet Mysia zapomniała o warczeniu na resztę kotów, zaczęła pałaszować trawę i się w niej turlać ;) - stresy rozeszły się po kościach...

a po moim powrocie Cień znów jest tym kotkiem co wcześniej - nie odstępuje na krok i przesiaduje obok... pewnie zaraz znów pod kołdrę wskoczy ;)
to kotek ewidentnie na wyłączność dla człowieka, lub ewentualne dokocenie ale tylko z jednym kotem. z moją czwórką jednak za duży rozgardiasz.
przynajmniej do poniedziałku będą wszystkie miały spokój - a jak wrócą, Cień będzie już miał obrożę.
w takich warunkach również potencjalny domek, który chciałby wcześniej zobaczyć u mnie kotka nie miałby szans na obiektywną ocenę zestresowanego Cienia (a taka właśnie wizyta zapowiada się na dniach)
Ostatnio edytowano Pt maja 29, 2015 18:10 przez color1, łącznie edytowano 1 raz
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pt maja 29, 2015 18:09 Re: CIEŃ ze schroniska coraz bliżej adopcji - szuka DS ;)

kocio rośnie... dziś waży już 3,9 kg (bez kilku gramów), apetyt doskonały. chyba najwyższy czas na sukcesywne przestawianie na docelową karmę...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob maja 30, 2015 20:28 Re: Tytusek (Cień) chyba już nie szuka... ;)

Była wizyta przed-adopcyjna (ale u mnie) - potencjalni opiekunowie zauroczeni, kotek zaklepany, do domku (wawa) ma pojechać za tydzień... trzymajcie kciuki ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Nie maja 31, 2015 20:14 Re: Tytusek (Cień) chyba już nie szuka... ;)

suuuper!
kciuki cały czas :ok:
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 31, 2015 21:29 Re: Tytusek (Cień) chyba już nie szuka... ;)

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: Trzymamy!

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Sob cze 06, 2015 0:44 Re: Tytusek (Cień) chyba już nie szuka... ;)

Jak się czuje kotek ? już nim lepiej ? Napisz coś więcej.

endego91

 
Posty: 1
Od: Sob cze 06, 2015 0:42

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 505 gości