Dziwne zachowanie persa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 18, 2015 19:01 Dziwne zachowanie persa

Hej, jestem tu nowa i nie wiem czy był już taki wątek jeżeli tak proszę odesłać do niego. Od dłuższego czasu moja kotka dziwnie się zachowuje. Ma już 12 lat na karku i siedzi w domku (boi się dworu), od dłuższego czasu zauważyłam że strasznie często miauczy jak nigdy, chowa się za kanapę patrzy się w ścianę i miauczy potrafi tak miauczeć przez 20 minut. Kotce niczego nie brakuje miziamy, przytulamy jak z dzieckiem się obchodzimy. Karmy jej nie zmienialiśmy, kuwetki ani żwirku też nie. Miał ktoś taki przypadek? Czy to normalne? Zaczęłam się już troszkę martwić. Z góry dzięki za odpowiedź :)

inhalanty

 
Posty: 2
Od: Sob kwi 18, 2015 18:52

Post » Sob kwi 18, 2015 19:13 Re: Dziwne zachowanie persa

A u weterynarza byliście? kot miał robione badania: choćby mrfologia z biochemią + rozmaz ręczny?
To ,że nic kotu nie brakuje nie oznacza,że coś z nim jest nie tak. Koty, które inaczej się zachowują biorę do weta na kompleksowe badania i dokładny przegląd.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob kwi 18, 2015 19:17 Re: Dziwne zachowanie persa

Chcieliśmy zrobić niedawno ale nasz weterynarz powiedział że nasza kotka nie da sobie pobrać krwi u trzeba było by ją wziąć pod narkozę ale nie wiadomo jak by to zniosła bo jest "stara" w poniedziałek jesteśmy umówieni do innego weterynarza, zobaczymy co on powie :)

inhalanty

 
Posty: 2
Od: Sob kwi 18, 2015 18:52

Post » Sob kwi 18, 2015 19:22 Re: Dziwne zachowanie persa

Kotka nie jest staruszką, ale od "przypadków" to są weterynarze.
Polecam wizytę - z kotem - i porządne badania.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 18, 2015 19:26 Re: Dziwne zachowanie persa

felin pisze:Kotka nie jest staruszką, ale od "przypadków" to są weterynarze.
Polecam wizytę - z kotem - i porządne badania.

Amen! Nic dodać nic ująć.
Mam weta co każdemu kotu pobierze badania.Z moją pomocą. Nie ma gadki,że kot "stary" i nie ma mozliwości! O zdrowie zwierzaka chodzi a nie jego komfort. Jak mamy leczyć kota nie znając jego wyników?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob kwi 18, 2015 20:34 Re: Dziwne zachowanie persa

Mój najstarszy rezydent niedługo kończy 12 lat.
Trzy tygodnie temu miał usuwane zęby - w znieczuleniu ogólnym oczywiście; następnego dnia samodzielnie wsuwał śniadanie. Tydzień wcześniej robiliśmy badanie krwi. Obsikał weta, ale wszyscy przeżyli.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 19, 2015 8:09 Re: Dziwne zachowanie persa

Kot w tym wieku, takie zachowanie - koniecznie trzeba sprawdzić TSH i hormony tarczycy. Nadczynność tarczycy tak się objawia, a kotka jest w kręgu mocno podwyższonego ryzyka. Trzeba wiedzieć że ta choroba bardzo mocno przeciąża organizm, niszczy serce, nerki, wątrobę. Im szybsza diagnoza i leczenie - tym lepiej.
Plus jonogram, sprawdzić nerki i wątrobę, oznaczyć poziom glukozy/fruktozaminy.

Może być też i tak że kotka cierpi na objawy otępienia, niestety niektóre koty mają nieszczęście dowiedzieć się z czym to się wiąże :(
Ale przede wszystkim trzeba wykluczyć inne przyczyny objawów, dopiero wtedy stawiać takie rozpoznanie. Badania krwi to podstawa absolutna.
W przypadku diagnozy otępienia też można kotce pomóc - niektóre koty świetnie reagują na leki wyciszające, antydepresyjne. Wiadomo, choroby to nie powstrzyma, ale może znacząco poprawić komfort życia.

Trzeba by też kotce sprawdzić wzrok.
Mogła go z jakiegoś powodu stracić i przez to czuje się zagubiona, wystraszona. Porusza się po domu bez problemu?
Nie wpada na przedmioty?

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Majestic-12 [Bot], Natalka49 i 270 gości