Konkurs Krakvet - Zwierzaki z Mińska!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 17, 2015 19:29 Konkurs Krakvet - Zwierzaki z Mińska!

https://www.facebook.com/events/816823831726797/
http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=18483

Zwierzaki z Mińska to zaledwie dwie dziewczyny plus osoby które pomagają im oferowując dt, transport czy pomoc z ogłoszeniami czy fb mają pod opieką 18 psów i kilkadziesiąt kotów - niektóre prawdopodobnie nigdy nie opuszczą hotelików dla zwierząt ze względu na ich trwałe kalectwo, agresję czy choroby takie jak kocia białaczka czy cukrzyca - zwierzęta te nie miałyby szans na ulicy czy w schronisku.

Cytując z informacji na facebooku: "Jesteśmy grupą wolontariuszy z Mińska Mazowieckiego, nasze działania skupiają się na terenie naszego miasta, niekiedy interweniujemy w okolicznych gminach. Wszystko to w granicach własnych możliwości i własnych środków finansowych.
Nasze działania skupiają się głównie na wyłapywaniu i sterylizacji bezdomnych i wolno żyjących kotów i psów. Dokarmiamy je, utrzymujemy psy w hotelach, prowadzimy domy tymczasowe by w efekcie końcowym znalazły swoje bezpieczne domy.

Najwięcej mówią jednak liczby, tylko w latach 2010 – 2013 wysterylizowaliśmy 426 kotów i kilkadziesiąt psów. Do adopcji trafiła grubo ponad setka zwierzaków. To wymierne efekty naszej „pracy”.

W samym 2013 wysterylizowałyśmy 126 kotów, 3 psy i 6 suczki, do adopcji trafiło ponad 40 zwierzaków, wiele zwierząt znalazło też dom tymczasowy albo trafiło do hoteliku.

W 2014 wysterylizowałyśmy/wykastrowałyśmy ok. 100 kotów i 4 psy z terenu Mińska Mazowieckiego i okolic. Nowy dom znalazło ponad 70 zwierzaków, kilkanaście trafiło do domów tymczasowych i hotelików.

Wsparcie dla Zwierzaków z Mińska to realna pomoc, to kolejne sterylizacje, które powstrzymają fale niekontrolowanego rozrodu wśród bezdomnych zwierząt, to uratowane zwierzęta, które ktoś skatował, tylko dlatego, że stanęły mu na drodze, to pełna miska i szansa na dom, który powinien mieć każdy, bez względu na to, czy porusza się na dwóch czy na czterech "łapach" :)"

Znam dziewczyny osobiście, sama mam od nich kota i wiem ile dobrego robią kosztem jakiegokolwiek życia prywatnego... wsparcie w postaci żwirku czy karmy to byłaby dla nich ogromna oszczędność - zaoszczędzone pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na leczenie kolejnych bied czy umieszczenie w hoteliku psów, których przyjęcia musiały odmówić ze względu na tragiczną sytuację finansową. Każdy głos się przyda!

pelle_kb

 
Posty: 26
Od: Pon lis 04, 2013 1:37

Post » Pt kwi 17, 2015 20:54 Re: Konkurs Krakvet - Zwierzaki z Mińska!

zagłosuje :-)
pamiętam Alusia , którego ratowała Kalinuwka

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Pt kwi 24, 2015 15:26 Re: Konkurs Krakvet - Zwierzaki z Mińska!

Też zagłosowałam:)
Od nich jest moja perska Lisia.
viewtopic.php?f=1&t=136161&p=8887809#p8887809

MonikaSt

 
Posty: 265
Od: Pt kwi 30, 2010 13:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ryniek i 480 gości