karma dla alergika

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 17, 2015 14:06 karma dla alergika

Cześć,
bardzo prosiłabym o pomoc w doborze karmy suchej/mokrej dla kota alergika. W testach wyszło, że jest uczulony na kurczaka, indyka, kukurydzę, ryż i groch, a także prawdopodobnie na ryby chude. Praktycznie każda karma ma któryś z tych składników, ale może ktoś zna jakąś odpowiednią? Wiem, że jest opcja w postaci barf, ale to dla mnie ostateczność.

swans

 
Posty: 6
Od: Pt kwi 17, 2015 13:58

Post » Pt kwi 17, 2015 16:11 Re: karma dla alergika

ciężka sprawa, ale może coś z tych:
http://animalia.pl/produkt,29073,38,wil ... -500g.html
http://animalia.pl/produkt,29065,38,wil ... -500g.html
ma pojemność opakowania 3 kg o ile się nie mylę

edit może puszki da się dobrać odpowiednie - chyba tu będzie łatwiej
np feline porta 21 - wołowina i tuńczyk nie ma ryżu, kukurydzy, grochu i drobiu
coś z grau, catz finefood, granatapet, applaws, miamor, animonda
tylko trzeba wnikliwie czytać składy

też mam kota alergika ale jego alergizują (w zasadzie) wszystkie roślinne dodatki w karmach i mamy Power of Nature - lecz niestety tam jest kurczak i indyk
Ostatnio edytowano Pt kwi 17, 2015 16:15 przez dalia, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 17, 2015 16:12 Re: karma dla alergika

Mój alergik co prawda nie miał robionych testów, ale metodą prób i błędów udało mi się samej dobrać mu kilka karm, które mu nie szkodzą. Z dużą dozą prawdopodobieństwa ma uczulenie na kurczaka, w każdym razie wtedy się to cholerstwo ujawniło. Prócz kurczaka eliminuje tez indyka i zboża. Wertowalam internet i składy karm i jakoś to dziala.
Z mokrych: miamor sensibel wersja cielak z ziemniakami, animonda czarny wersja czysta wołowina, miamor w puszkach tuńczyk, ostatnio wprowadziłam animonde integra sensitive jagniecina i ziemniaki ale chyba nie bardzo się sprawdza, bo znów lapa lekko wylizana.
Z suchych: mało bo i tak im nie daję, ale ok jest Royal canin sensitivity z kaczka i RC gastro intestinal - mimo że niby chyba mączka z kuraka w niej jest.
ja ogólnie stwierdzam, że im prostszy skład, tym lepiej.
Natomiast kategorycznie odradzam bozite, nie wiem co tam pchają, ale masakra.

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 18, 2015 2:57 Re: karma dla alergika

Myślę, że suche mogłabyś spróbować to:
http://zdrowypiesek.pl/karma-dla-kota-w ... miesa.html
http://zdrowypiesek.pl/karma-dla-kota-w ... ietka.html
A jako mokre podawać po prostu mięso, na które nie jest uczulony, np. wołowinę czy kaczkę.

Też mam alergiczkę, z tym że jest uczulona na ryby, ziemniaki i zboża. Moja (siłą rzeczy pozostałe koty też) je etoshę, bo nie jest uczulona na kurczaka, ani indyka, za to na ziemniaki tak. Jestem bardzo zadowolona z tej karmy, myślę, że pozostałe rodzaje też są świetne. Jako mokre dostają głównie surowe mięso, bez żadnych suplementów.

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Sob kwi 18, 2015 18:08 Re: karma dla alergika

Dziękuję serdecznie za sugestie karm, bo już myślałam, że nic się takiego nie znajdzie :) Kot ma też alergie wziewne na drzewa, trawy i zioła - co prawda nie wiem które dokładnie, bo koszt badań wszystkich by mnie przerósł na ten moment, ale czy np. to, że ma wziewną na zioła można spowodować, że jeśli dane zioło jest w karmie, to też będzie miał reakcję alergiczną?
Najchętniej bym go odczuliła, żeby chłopak się nie męczył - czy może któraś z Was tego próbowała? Słyszałam też o odczulaniu biorezonansem, ale trochę mało wiarygodnie to wygląda. Od roku bierze steryd raz na miesiąc, teraz mamy zmienić na chyba jakieś leki antyhistaminowe, ale szkoda mi go faszerować całe życie :(

swans

 
Posty: 6
Od: Pt kwi 17, 2015 13:58

Post » Sob kwi 18, 2015 21:10 Re: karma dla alergika

nie wiem czy zioło w karmie może się przełożyć na odczyn alergiczny w przypadku gdy na zioła i inne rośliny ma alergię wziewną
ja bym go próbowała odczulać - steryd to nie cukierki, może spowodować powikłania (np cukrzycę polekową albo coś innego)
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 493 gości