POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 20, 2015 22:31 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Mam wyniki, FIV-, Felv-, FIP- wszystko negatywne! :dance: :dance: :dance: :dance2:

Jesteśmy w trakcie leczenia i kotek czuje się coraz lepiej :ok:

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Wto kwi 21, 2015 11:05 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Życzę ,żebyście wyszli na prostą.

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto kwi 21, 2015 20:17 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Dziękujemy, będziemy walczyć i łatwo się nie poddamy. Mamy teraz taki problem, że odkąd bierze antybiotyk robi zamiast kupy luźny placek. Raz dziennie, nie biega do kuwety, ale mimo probiotyku jest to placek... Eh.

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Wto kwi 21, 2015 21:49 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

A co to za test na FIP? Nie słyszałam zeby na fipa były jakies miarodajne testy ...
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Wto kwi 21, 2015 22:14 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

raiya pisze:Mam wyniki, FIV-, Felv-, FIP- wszystko negatywne! :dance: :dance: :dance: :dance2:

Jesteśmy w trakcie leczenia i kotek czuje się coraz lepiej :ok:

A co to za fipowy test? Nie spotkałam się z takim!
Może chodzi o nosicielstwo na koranowirusa?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro kwi 22, 2015 8:44 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Tak, chodzi o koronowiusa i inne parametry z krwi, ktore moglyby zasugerowac FIP, to test z idexx. Pokazuje prawdopodobienstwo.
Ostatnio edytowano Śro kwi 22, 2015 9:01 przez raiya, łącznie edytowano 1 raz

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Śro kwi 22, 2015 8:45 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Ale on nie miał nawet styczności z koronowirusem, inne parametry też ok, więc FIP u nas został wykluczony:) Choc test niczego nie przesadza to jest bardzo przydatny, aby wykluczyć FIP, gdy jest podejrzewany..- tak mi tłumaczono. Gdyby wyszedl dodatni, swiadczyłby tylko o nosicielstwie FCoV, czyli koranowirusa, ale Pinguś jest seronegatywny, reszta objawów jest typowa dla hemobartonelozy, bakteria znaleziona w rozmazie - wiec ostateczna diagnoza jest właśnie taka. Jasne, że nie ma nic na 100%, ale prawdopodobieństwo FIP jest małe, lekarz stwierdził, że wykluczaja.
Prosimy o :ok:
Ostatnio edytowano Śro kwi 22, 2015 9:04 przez raiya, łącznie edytowano 2 razy

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Śro kwi 22, 2015 9:02 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Wklejam z informatora:
Znaczenie diagnostyczne wykrywania przeciwciał przeciwko FCoV jest problematyczne, z uwagi na częste występowanie osobników serologicznie dodatnich w populacji kotów. Miano pozytywne wskazuje jedynie, że zwierzę miało kontakt z koronawirusem. Dodatkowo, wytwarzanie przeciwciał może być indukowane przez psiego koronawirusa oraz przez szczepienie kotów przeciwko FIP. W przypadku podejrzenia zakaźnego zapalenia otrzewnej, jednorazowe stwierdzenie obecności przeciwciał nie jest w żadnym przypadku wystarczające do rozpoznania choroby. Zalecamy Państwu w takich sytuacjach przeprowadzenie badania skriningowego w kierunku FIP – często stwierdza się wtedy hiperproteinemię, hipergamaglobulinemię, obniżenie stosunku albumin do globulin, podwyższenie parametrów wątrobowych,neutrofilię ora niedokrwistość.
Wynik ujemny badania serologicznego również nie wyklucza FIP, ponieważ przy znacznym namnożeniu się wirusa występuje nadmiar antygenu, co powoduje, że nie można stwierdzić wolnych przeciwciał.
W przypadku zwierząt nie wykazujących objawów klinicznych, wykrywanie przeciwciał może jednak służyć do identyfikacji zwierząt serologicznie dodatnich, a przez to potencjalnych siewców. Ma to duże znaczenie przy tworzeniu hodowli, w których poszczególne koty są serologicznie ujemne.
Przed szczepieniem kotów przeciwko FIP również może być wskazane określanie przeciwciał koronawirusowych

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Nie maja 17, 2015 18:27 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Pinguś już w porządku, ładnie zareagował na leczenie,po dwóch tygodniach anemia się cofnęła, a teraz, po czterech ma już śliczne wyniki krwi :D Zeszliśmy ze sterydu i kończymy antybiotyk, ale bakterii już nie widać :ok: Będzie nosicielem, ale czuje się wyśmienicie. Dziękuję wszystkim za pomoc, najadłam się strachu... Podobno hemo jest coraz powszechniejsza...
Ważne, że u nas zdiagnozowana w porę. Pozdrawiamy z Pingiem:)

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Nie maja 17, 2015 19:32 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Super ze juz dobrze z kitusiem pozdrowki i glaski :1luvu:
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Nie maja 17, 2015 21:01 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Dobrze czytać dobre wieści.
Głaski dla kici.

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie lip 26, 2015 23:06 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Pinguś ma nawrót choroby...:( Bardzo się o niego boję, jest słabiutki.. Kilka dni temu zauważyłam bladość, w piatek już lizał beton, kostke brukową itp, jak ostatnio... Po wizycie u weta okazało się, że jest znów silna anemia.. Dziś Pinguś jest bardzo słaby... Powtarzamy leczenie i modlimy się, prosimy, by wygrał z tym choróbskiem.. Tak strasznie mi przykro, było przez 2 miesiące tak dobrze... Prosimy o cieple mysli..

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

Post » Nie lip 26, 2015 23:32 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Pinguś walcz !

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lip 27, 2015 5:42 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Są kciuki!
Antybiotyk przy hemo podaje się od 6 tygodni a nawet dłużej. Przypilnuj.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 27, 2015 6:52 Re: POMOCY! Anemia - fip, hemobartoneloza czy cos innego?

Pinguś naprawdę źle wygląda.. Moje słoneczko nie chce jeść, pić, łykać tabletek, wszystko idzie przez strzykawkę. On jest taki dzielny zawsze, teraz nie ma sił, ciężko oddycha, serduszko mu galopuje. Ale łatwo się nie poddamy, o nie.

raiya

 
Posty: 365
Od: Pon sty 09, 2012 17:02

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Na Kocią Łapę i 502 gości