(w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 09, 2015 14:31 (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

mają na ten rok umowę z "miastem" na bezpłatne/ulgowe sterylizacje, kastracje i czipowanie kotów domowych.
Nie mogę znaleźć poza informacją, że coś takiego funkcjonuje ale bez wykazu lecznic.
Dzięki za pomoc z góry.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw kwi 09, 2015 14:49 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Tu jest czipowanie http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/pli ... r47549.pdf
Ale umowy są chyba w trakcie podpisywania.

Talony na Woli na pewno ma Żytnia, jak w ubiegłych latach.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 09, 2015 14:55 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Praksada znalzałam taką stronę:
http://akcjasterylizacji.pl/

po lewj stronie jest "mapa placówek" i tam można znaleźć np. po wpisaniu kodu pocztowego i miescowości lecznicę, które biorą udział w akcji.
Obrazek

AniaU

Avatar użytkownika
 
Posty: 537
Od: Czw wrz 30, 2010 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 09, 2015 14:56 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

OKI pisze:Tu jest czipowanie http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/pli ... r47549.pdf
Ale umowy są chyba w trakcie podpisywania.

Talony na Woli na pewno ma Żytnia, jak w ubiegłych latach.


Dzieki Oki.
To chyba będą te same lecznice kastrujące co czipujące. Moja wetka powiedziała, że nie jest pewna bo warunki zna właściciel lecznicy ale słyszała, że warunkiem zabiegu kastracyjnego bedzie również zaczipowanie kota.

Talony na sterylki bezdomniaków, to co innego. Mokotów na razie w kropce, bo trwa walka o wycofanie się z umowy z dr. Okapą, który ma sądowy zakaz wykonywania zawodu
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw kwi 09, 2015 15:00 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Dzięki AniuU.
Tylko ja słyszałam, że w tym roku mają być zabiegi całkiem gratis. Ale to chyba bajka.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw kwi 09, 2015 15:20 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Prakseda pisze:Dzięki AniuU.
Tylko ja słyszałam, że w tym roku mają być zabiegi całkiem gratis. Ale to chyba bajka.

Nie , nie bajka. Czytalam program. Tylko cos za dlugo trwa podpisywanie umow . Dopytywalam sie kiedy bedzie znana lista lecznic ( i czy obowiazuje rejonizacja- nie obowiazuje ) i dostalam taka odpowiedz:

"Dzień dobry,
Przetarg został rozstrzygnięty ale akcja ruszy z dniem podpisania umów – prawdopodobnie po świętach.
Można będzie wybrać dowolną lecznicę.
Wszelkie informacje i lista lecznic dostępne będą na stronie http://www.bip.warszawa.pl/bos (zwierzęta w Mieście).

Z poważaniem

--
Emilia Szwonder
Naczelnik wydziału w biurze"

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Czw kwi 09, 2015 15:21 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Prakseda pisze:
OKI pisze:Tu jest czipowanie http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/pli ... r47549.pdf
Ale umowy są chyba w trakcie podpisywania.

Talony na Woli na pewno ma Żytnia, jak w ubiegłych latach.


Dzieki Oki.
To chyba będą te same lecznice kastrujące co czipujące. Moja wetka powiedziała, że nie jest pewna bo warunki zna właściciel lecznicy ale słyszała, że warunkiem zabiegu kastracyjnego bedzie również zaczipowanie kota.

Niekoniecznie te same lecznice, skoro dwa różne postępowania.
Nawet warunek czipowania przy kastracji nie wyklucza wyboru innej oferty.

Prakseda pisze:Talony na sterylki bezdomniaków, to co innego. Mokotów na razie w kropce, bo trwa walka o wycofanie się z umowy z dr. Okapą, który ma sądowy zakaz wykonywania zawodu

Wiem, czytałam :? Właśnie zajrzałam do warunków zamówienia na Woli i jest wyraźnie zaznaczone, że lecznica ma działać na terenie dzielnicy od conajmniej 2 lat :roll: W każdym razie, na Woli talony już są i się tną, a czipów jeszcze nie ma.


Prakseda pisze:Dzięki AniuU.
Tylko ja słyszałam, że w tym roku mają być zabiegi całkiem gratis. Ale to chyba bajka.

Niekoniecznie bajka http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/27A ... 61_uch.doc ;)
Rozdz. 4, par. 6, p. 4 :)
Nie wynika, że czipują z automatu, ale "weryfikują fakt zaczipowania"

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 12, 2015 22:07 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Akcja DARMOWEJ sterylizacji/kastracji kotów i psów MAJĄCYCH WŁAŚCICIELA w Warszawie ruszyła.
Zasady: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... szawie.htm
Lista lecznic: http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/9FF ... tracje.doc
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 12, 2015 22:37 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

o, tylko jeszcze do kompletu przydaloby sie , zeby akcja chipowania ruszyla

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Nie kwi 12, 2015 22:44 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Wola i Śródmieście znowu nie istnieją :x

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 12, 2015 22:58 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

tak jak i Bielany,ochota, Praga Polnoc, Targowek , Rembertow ....
Ale nie ma rejonizacji, tylko faktycznie dla osob niezmotoryzowanych to duze utrudnienie

Z tego widze ( jest dostepna lista lecznic, ktore wygraly przetrag na chipowanie, ale chyba trzeba czekac na oficjalny komunikat, ze akcja juz ruszyla ) to w lecznicach Filon ,Morskie Oko,wszystkich z Pragi Poludnie ( lista na kastracje i chipy chyba pokrywa sie w 100%),Akita,Amicus,Mobilvet2 bedzie mozna wykonac obydwa zabiegi

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Pon kwi 13, 2015 9:09 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Rokowania są, że czipowanie zacznie się w maju ... przynajmniej w tym obszarze Wola istnieje :roll:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon kwi 13, 2015 11:03 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Mokotów - Lecznica "Morskie Oko" ul Promenada 4 w parku od strony Belwederskiej - to "moja" lecznica. Polecam.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto kwi 14, 2015 9:05 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Wiecie, kiedyś myślałam, że urząd powinien więcej kasy przeznaczyć na bezdomniaki a nie "pańskie" zwierzaki.
Teraz widzę wśród znajomych jak duże jest zainteresowanie bezpłatnymi sterylkami. Dla wielu ludzi taki zabieg to bariera finansowa, dla innych tych lepiej sytuowanych to "okazja" zaoszczędzenia na zwierzaku. W obu przypadkach chyba dobrze, że jest taka akcja. W końcu bezdomność bierze się w dużym procencie przez rozmnażanie domowych pupilków.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto kwi 14, 2015 10:23 Re: (w-wa) Proszę, podajcie spis lecznic, ktore.....

Też uważam, że dobrze.
Na pewno sporo osób zdecyduje się dlatego, że to bezpłatne.
Tylko najpierw trzeba zwierzaka zaczipować.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14231
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 501 gości