kłopoty z kicią

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 27, 2015 19:26 kłopoty z kicią

Witam mam taki problem z kotkiem starszym jest bez ząbków i ma problemy z robieniem kupki . Zbiera jej się w odbycie i nie może zrobić , widzę jak się męczy bo próbuje zrobić ale nie może . Wtedy wymiotuje dostaje puszki i suchą karmę , tak myślę odstawić suchą karmę wtedy może ta kupka będzie luźniejsza . W sumie ta sucha karma jest przeciw robienia się tych kulek sierści . Nie wiem co robić może ktoś poradzi . ps kotka była zabrana tam gdzie była jadła tylko obierki po ziemniakach smutne ale prawdziwe , więc pewno ma zniszczony żołądek i trawienie już nie te .

grzegorz77

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt mar 27, 2015 17:00

Post » Pt mar 27, 2015 19:31 Re: kłopoty z kicią

Może podawanie parafiny by pomogło.
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt mar 27, 2015 19:36 Re: kłopoty z kicią

viewtopic.php?f=1&t=6652 można tu sobie poczytać
Można też podawać laktulozę dla dzieci
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt mar 27, 2015 19:52 Re: kłopoty z kicią

Możesz spróbować podać jej troche mleka krowiego, z reguły działa rozluźniająco na kupę.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt mar 27, 2015 20:43 Re: kłopoty z kicią

Przede wszystkim dobrze by było pokazać kotkę lekarzowi - takie problemy z oddawaniem kału, wymiotowaniem - mogą mieć podłoże w jakiejś chorobie.
Tym bardziej że to kot starszy.

Kotka od dawna jest u Ciebie?
W jakim jest wieku?
Kiedy była odrobaczana?
Co je?
Często jej się takie zaparcia zdarzają?
Długo trwa zanim się załatwi?
Co ile załatwia się na codzień?
I jak wygląda wtedy kał?
Kotka pije w miarę sporo?
Jak się czuje poza tym?

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 28, 2015 9:13 Re: kłopoty z kicią

Dziękuję za porady

grzegorz77

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt mar 27, 2015 17:00

Post » Sob mar 28, 2015 9:26 Re: kłopoty z kicią

Ja bym jeszcze doradziła podawanie lakcidu 1x dziennie-odbudowuje florę bakteryjną i wspomaga przez to prace jelit.
Do mokrej karmy polecam colonC-to błonnik, wiec rozluźni stolec.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob mar 28, 2015 12:51 Re: kłopoty z kicią

Spróbuj podać gotowanego kurczaka, rozdrobnić, u moich małych tymczasów podziałało.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob mar 28, 2015 13:03 Re: kłopoty z kicią

Blue pisze:Przede wszystkim dobrze by było pokazać kotkę lekarzowi - takie problemy z oddawaniem kału, wymiotowaniem - mogą mieć podłoże w jakiejś chorobie.
Tym bardziej że to kot starszy.

Kotka od dawna jest u Ciebie?
W jakim jest wieku?
Kiedy była odrobaczana?
Co je?
Często jej się takie zaparcia zdarzają?
Długo trwa zanim się załatwi?
Co ile załatwia się na codzień?
I jak wygląda wtedy kał?
Kotka pije w miarę sporo?
Jak się czuje poza tym?

ważne!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto mar 31, 2015 11:37 Re: kłopoty z kicią

iwaka pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=6652 można tu sobie poczytać
Można też podawać laktulozę dla dzieci

Witam właśnie chcę speubować z parafiną jaka dawka ml i gdzie podać

Edycja 12:38
miszelina pisze:Możesz spróbować podać jej troche mleka krowiego, z reguły działa rozluźniająco na kupę.

niestety jedynie sklepowe ale dzięki za radę

Edycja 12:41
kropkaXL pisze:Ja bym jeszcze doradziła podawanie lakcidu 1x dziennie-odbudowuje florę bakteryjną i wspomaga przez to prace jelit.
Do mokrej karmy polecam colonC-to błonnik, wiec rozluźni stolec.

witam lakcid to lek tak jaka dawka , mokra karma nie bardzo rozumie co to znaczy

Edycja 12:42
bea3 pisze:Spróbuj podać gotowanego kurczaka, rozdrobnić, u moich małych tymczasów podziałało.

dzięki za radą pozdro
Ostatnio edytowano Wto mar 31, 2015 13:27 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty

grzegorz77

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt mar 27, 2015 17:00

Post » Wto mar 31, 2015 14:27 Re: kłopoty z kicią

Pomaga sucha karma RC Fibre.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 31, 2015 14:36 Re: kłopoty z kicią

grzegorz77 pisze:
iwaka pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=6652 można tu sobie poczytać
Można też podawać laktulozę dla dzieci

Witam właśnie chcę speubować z parafiną jaka dawka ml i gdzie podać


Jeli kotka jest przecietnej wagi i budowy, czyli ok. 2,5-3 kg, to podalabym 2,5 ml parafiny strzykawka do pyszczka. Do tego taka sama dawke laktulozy. Parafina daje poslizg w jelitach, laktuloza rozrzedza kal.

grzegorz77 pisze:Edycja 12:38
miszelina pisze:Możesz spróbować podać jej troche mleka krowiego, z reguły działa rozluźniająco na kupę.

niestety jedynie sklepowe ale dzięki za radę

Oczywiscie, ze moze byc mleko krowie sklepowe, najlepiej 2%

grzegorz77 pisze: Edycja 12:41
kropkaXL pisze:Ja bym jeszcze doradziła podawanie lakcidu 1x dziennie-odbudowuje florę bakteryjną i wspomaga przez to prace jelit.
Do mokrej karmy polecam colonC-to błonnik, wiec rozluźni stolec.

witam lakcid to lek tak jaka dawka , mokra karma nie bardzo rozumie co to znaczy

Mokra karma to puszki kocie, saszetki, ale tez domowe jedzenie czyli mieso ew. twarozek.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro kwi 01, 2015 7:18 Re: kłopoty z kicią

Lakcid to są ampułki szklane, odłamuje się końcówkę, wlewa się strzykawką do pełna ciepłą, ale nie gorącą wodę.
Ja czekam ok 40 minut, potem zaciągam strzykawką z ciepłą wodą lakcid i podaje do pysia kotu , chociaż mozna nalać do miseczki-koty bardzo chętnie piją!
A mokra karma jak sama nazwa wskazuje to mięso, puszki, saszetki, czy tez twarożek, zreszta Miszelina juz wyjasniła :)
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro kwi 01, 2015 8:11 Re: kłopoty z kicią

Ważne przy podawaniu parafiny: trzeba podawać powoli strzykawką, z boku pyszczka między ząbkami. Weź kotkę na kolana, lewą ręką przytrzymaj kotkę z przodu (klatka piersiowa, szyjna, żuchwa), prawą delikatnie majstruj strzykawką. Jeśli jesteś leworęczny, to odwrotnie. Albo niech ktoś potrzyma Ci kota. Nie wolno dopuścić do zakrztuszenia parafiną :!: :!: :!:
Parafina się nie wchłania, nie ściąga wody do jelit, daje tylko poślizg i w ten sposób ułatwia pozbycie się kału

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Śro kwi 01, 2015 8:16 Re: kłopoty z kicią

:D :D :D Witam wszystkich , wczoraj podałem jej parafinę i twierdzę , że jak na pierwszy raz to pomaga . Lakcid do tego z tego co czytałem wasze rady rozdzielił by te zbierające się kule . Ten Lakcid to mogę kupić w aptece ? Parafinę jak długo można stosować . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

grzegorz77

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt mar 27, 2015 17:00

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Seo-Ul-Jef i 242 gości