PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbnik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 10, 2015 19:36 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Ni znam nikogo w tamtym regionie :(
Czarownice :1luvu: , chcę gorąco podziękować za rozważanie kandydatury Popiołka. Niestety Ewa, jego opiekunka, chwilowo nie ma wiele czasu na forum, ma gorący okres w pracy a do tego przyjęła do siebie dwie koteczki od Hanelki. Ma więc co robić.
Liczę, że pod koniec następnego tygodnia coś nam napisze, ale z relacji wiem, że na razie Popiołek nie jest szyty (to nie zdawało egzaminu) tylko okolica ranki jest podgalana i smarowana preparatami na gojenie, w nadziei pobudzenia ziarninowania. Efekty są, choć bardzo powolne. Martwię się i mam nadzieję, że zagoi się zanim zaczną się upały i będzie ryzyko zakażenia :(

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie maja 10, 2015 20:22 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Alix76 z Jeleniej Góry jest Anemon, osoba godna zaufania, może spróbuj napisać do niej?
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Nie maja 10, 2015 21:20 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Ja tu jestem i czytam, ale widzialam, ze juz sie chetna zglosila.
Shira, dziekuje... :oops:
ObrazekObrazek
Angels can fly because they take themselves lightly

Anemon

 
Posty: 427
Od: Śro lis 05, 2008 21:24
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post » Pon maja 11, 2015 14:19 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Przybiegam z podziękowaniami bardzo spóźniona, ale odprowadzałam ślepaczka Kłaczka za TM...
Naprawdę całym sercem dziękuję Wam Czarowne i Czarowni za pomoc!!! Po raz kolejny zjawiacie się w chwili wielkiej potrzeby :1luvu:
Właśnie pojutrze na stół operacyjny trafi nasz najmłodszy emigrant - około sześciotygodniowy Pamperek, któremu już zdążyło wypłynąć oczko :( Uratowany cudem przez niesamowitych ludzi tam, w piekle. Tym ludziom sił dodaje świadomość, że w jakimś miejscu spokojnego świata są tacy, którzy o nich pamiętają i starają się pomóc z całych sił - jak Wy :1luvu:
Każde uratowane istnienie przywraca wiarę w sens tego co starają się robić wbrew wszystkiemu i często wbrew wszystkim w ich oszalałym kraju.
A my dzięki Wam możemy pomóc choć troszkę i będziemy się starać nadal pomagać ślepakom tu i tam...
Dziękuję baaaaardzo, bardzo w imieniu całego Klubu Ślepaczków Ja Pacze Sercem :!: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Wto maja 12, 2015 13:46 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Na zdrowie i buziaki dla koteczków w te oczka kochane :1luvu:
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Czw maja 14, 2015 9:29 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Bardzo proszę o odwiedzenie naszego profilu na FB i rozsyłanie wieści gdzie się da .
Zbieramy kasę na operację kocurka (tak na marginesie kocurek z mojego osiedla, mieszkający dosłownie 3 domy dalej ...)
Pytanie za 100 pkt-czy ktoś mógłby zrobić animowany banerek -podeślę fotki ..
https://www.facebook.com/FundacjaKot/po ... 6708203722
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro maja 20, 2015 15:58 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Nie umiem zrobić banerka, ale będę udostępniać wydarzenie.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw maja 21, 2015 8:52 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Z uwagi na brak kontrkandydata mogę już chyba ogłosić, że pomoc paktu Czarownic za miesiąc maj otrzyma POPIOŁEK!!!!! :1luvu: :piwa: :piwa: :piwa: Serdecznie gratuluję!!!!!
shira3 pisze:Nowy miesiąc, nowe nadzieje.......
Kolejny raz chciałabym zgłosić do pomocy Paktu tego oto kawalera:
Proszę Sióstr i Brata, oto Popiołek
Obrazek Obrazek
Popiołek miał kiedyś dom i opiekuna, który założył mu obróżkę - bez bezpiecznego zatrzasku. Może go porzucono, może się zgubił... Obróżka mu przeszkadzała, wiec próbował ją zdjąć, przełożył jednak tylko jedną łapkę.
Obróżka WPIŁA MU SIĘ W CIAŁO i spowodowała głęboką, jątrzącą się ranę na całym swoim obwodzie, wokół tułowia kota. W ostatnich dniach listopada został odłowiony, już z gigantycznym zakażeniem, dosłownie w ostatniej chwili. Osłabiony nie chciał wyjść z mało dostępnej budki. W listopadowy wieczór wolontariuszka w samej koszulce wpełzła do niego, aby skłonić go do ruszenia się i … wejścia do klatki. Dopiero wtedy dało się zobaczyć rozmiar obrażeń.
Popiołek ponad dwa miesiące spędził w lecznicy i tyleż trwała walka najpierw o jego życie, potem zdrowie. Wygrana, najgorsze już za nim.
Niestety, ponieważ rana była rozległa, głęboka i w trudnym do pielęgnacji miejscu, jej pozostałość nadal się goi. Goi się bardzo trudno, była już kilka razy szyta – na zmianę puszczają szwy lub osłabione ciało wokół rany. Rozważane są różne formy opatrunku. Przy okazji badan kontrolnych okazało się, że Popiołek ma przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, widać osłabiony organizm nie zwalczył go mimo leków. Na dodatek prawdopodobnie jest alergikiem – potrzebuje specjalistycznej diety i suplementów.
Popiołek jest przeuroczym, przymilnym kotem, który całym sobą okazuje wdzięczność - widać to na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Z1jxfsJxDwA
Troskliwą opiekę zapewnia mu wolontariuszka, ale zabiegi, leki, opatrunki i specjalistyczna karma są bardzo kosztowne.
Po wyleczeniu Popiołek będzie szukał nowego domu.
Jest on u Mania2 i czeka go kolejne szycie lub inne zabiegi :( . Do adopcji będzie wystawiany, jak będzie w lepszej formie. Pomóżmy mu, kot nie jest bardzo medialny, jego historia jest średnio łzawa, kot już bezpieczny itp. Tylko się paprze....a ciągłe leczenie generuje koszty..... On nadal bardzo potrzebuje naszej pomocy! Proszę, pochylmy się nad jego niedolą........
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw maja 21, 2015 16:34 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

No i super, że dostanie pomoc!
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Czw maja 21, 2015 22:56 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc dla Popiołka! :D

Miałam wprawdzie nadzieję, że wreszcie znaleźliśmy właściwy sposób na zagojenie tej rany, ale wczoraj nad nią popracował :evil:

Rana wygląda teraz tak, jakbyśmy się cofnęli w czasie o miesiąc. Popiołek wraca do noszenia kołnierza...
Obraził się :roll:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Sob maja 23, 2015 11:33 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Mania2 pisze:
Rana wygląda teraz tak, jakbyśmy się cofnęli w czasie o miesiąc. Popiołek wraca do noszenia kołnierza...
Obraził się :roll:


Moja Kinia też od dwóch tygodni w kołnierzu. Miała duży ropień na łapce. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będzie można go wreszcie zdjąć. Muszę czekać do całkowitego zagojenia rany, bo w przeciwnym razie panna ją rozliże i cała impreza zacznie się na nowo.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob maja 23, 2015 14:32 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

O matko....
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post » Sob maja 23, 2015 19:35 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

Pytanko takie... Czy Siostry Czarownice byłyby zainteresowane takimi wytworami?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post » Pon maja 25, 2015 20:26 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

becia_73 pisze:Bardzo proszę o odwiedzenie naszego profilu na FB i rozsyłanie wieści gdzie się da .
Zbieramy kasę na operację kocurka (tak na marginesie kocurek z mojego osiedla, mieszkający dosłownie 3 domy dalej ...)
Pytanie za 100 pkt-czy ktoś mógłby zrobić animowany banerek -podeślę fotki ..
https://www.facebook.com/FundacjaKot/po ... 6708203722

dawaj fotki, ja zrobię. im więcej szczegółów na temat banerka, tym bardziej będzie dostosowany do Twoich potrzeb ;)
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Pon maja 25, 2015 21:33 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII

villemo5 pisze:Pytanko takie... Czy Siostry Czarownice byłyby zainteresowane takimi wytworami?
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ja biere tego najwyższego z łapkami i kremowymi girkami :mrgreen: 8) Ino mam zapytowywanie po wiele on,dlaczego tak drogo :twisted:
Buziaczki przesyłam(jestem uziemiona do 3.06 :placz: gupia kostka :evil: )
Obrazek

Tatku-pamiętam :(
Obrazek

kotka doroty

Avatar użytkownika
 
Posty: 10409
Od: Nie mar 22, 2009 13:56
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: raksa i 270 gości