Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 27, 2015 12:53 Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Witam, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.

Mój kot miał trochę łupieżu, generalnie czesałem ją i wtedy łupież znikał, jako że dzisiaj miałem trochę więcej czasu postanowiłem ją wykąpać.
Najpierw namoczyłem trochę potem nałożyłem delikatną ilość szamponu head & shoulders jednak nie przeczytałem, że to jest złe i może wywoływać alergię.
Do czego mogłem doprowadzić takim zachowaniem?
Kota delikatnie wytarłem ręcznikiem, żeby jej nie zawiało, ale dopiero potem przeczytałem, że najgorszym zachowaniem z tego może być właśnie wykąpanie kota head & shoulders.

Na co należy zwracać teraz uwagę? Kot będzie miał na 100% alergię czy niekoniecznie?

pawelisto2

 
Posty: 3
Od: Pt lut 27, 2015 12:44

Post » Pt lut 27, 2015 14:16 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Trol? Chyba trol. Z pewnością.

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Pt lut 27, 2015 14:40 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Nie rozumiem za bardzo.
Chciałbym po prostu się zapytać co może grozić mojej kotce po umyciu head & shoulders.
Trol, hmmm. Rozumiem gdybym napisał, że jestem sadysta i bije mojego kota, ale na stronach takich jak zapytaj.pl piszą, że wywołuje to alergię u kota, lecz wolałbym się zapytać kogoś kto ma większe pojęcie o kotach.

Jeśli znajdzie się ktoś z ciekawszą odpowiedzią niż troll to dziękuję za odpowiedź.

pawelisto2

 
Posty: 3
Od: Pt lut 27, 2015 12:44

Post » Pt lut 27, 2015 15:13 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Nic jej nie grozi. Niepotrzebna panika.
Jeśli dobrze spłukałeś szampon, nic kici nie będzie.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23795
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt lut 27, 2015 15:46 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

DZięki wielkie!!! Zwiedziłem dzisiaj pół Bydgoszczy i pytałem każdego weterynarza i również mówili, że nic jej nie grozi, ale może dostać łupieżu tylko.
Panika minęła powoli, ale opadła całkowicie jak zobaczyłem post @ana, jeszcze raz dzięki wielkie za odpowiedź.

pawelisto2

 
Posty: 3
Od: Pt lut 27, 2015 12:44

Post » Pt lut 27, 2015 18:07 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Witam serdecznie na miau:) Nie przejmuj się głupimi odzywkami są tutaj tez sympatyczni użytkownicy :)

Zyta Felicjańska

 
Posty: 1310
Od: Śro kwi 20, 2011 13:27
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt lut 27, 2015 18:14 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Pawelisto, jeśli kot ma łupież, to przyczyna nie tkwi w tym, że kot jest np. brudny, to sygnał, że z organizmem może coś się dziać, np ma jakies niedobory.
Po prostu idź z koteczką do weta i pokaż skórę , może wystarczy podawać preparaty witaminowe.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pt lut 27, 2015 18:34 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Zyta Felicjańska pisze:Witam serdecznie na miau:) Nie przejmuj się głupimi odzywkami są tutaj tez sympatyczni użytkownicy :)
lilianaj jest przesympatyczna, tylko się zagapiła.

Łupież może mieć związek np. z nienajlepszą karmą, typu Whiskas, Purina, czy Sanabelle, albo / i np. działaniem centralnego ogrzewania.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23795
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt lut 27, 2015 18:37 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

kropkaXL pisze:Pawelisto, jeśli kot ma łupież, to przyczyna nie tkwi w tym, że kot jest np. brudny, to sygnał, że z organizmem może coś się dziać, np ma jakies niedobory.
Po prostu idź z koteczką do weta i pokaż skórę , może wystarczy podawać preparaty witaminowe.

Dokładnie tak może być . To może być objaw choroby lub niedoboru jakiś składników . Nasz wojtek ma łupież jak ma być chory . W ciągu kilku dni wylazi"przeziębienie" lub choroba dziąseł . U innych wyszły nerki lub cukrzyca . Tak nie musi być ale powinieneś zwracać uwagę na kota . Idź do weta . Niech ją obejrzy . Można zrobić morfologie z biochemia .
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lut 27, 2015 19:03 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Przepraszam, nie chciałam Cię obrazić. Czasem zdarza się, że ktoś wymyśla jakieś sytuacje i robi sobie żarty.
Błędnie przyjęłam, że Ty też żartujesz.
Wybacz. :oops:
Życzę zdrowia Twojemu kotu. :ok: :ok: :ok:
Też myślę, że łupież u kota nie jest zjawiskiem normalnym: na skórze mogą żyć jakieś drobnoustroje, które drażnią skórę, kot może być na coś uczulony, albo rzeczywiście brakuje mu jakiś mikroelementów...
Kota kąpie się używając wyłącznie szamponu dla kota, który można kupić w sklepie zoologicznym. Kąpiel zmywa ze skóry naturalną barierę ochronną, więc koty kąpie się sporadycznie, np gdy są brudne, bo gdzieś wlazły i się usmarowały, przed wystawami... Czasami stosuje się kąpiele lecznicze w środkach zleconych przez weta. Wyjątkiem są sfinksy, które kąpie się systematycznie.
Szampon dla człowieka ma inne ph, niż szampon dla kota. Może podrażnić wrażliwą kocią skórę, ale nie musi. Po prostu obserwuj kota. I idź z nim na przegląd do weterynarza.
Jeszcze raz przepraszam na niezręczny wpis.

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Sob lut 28, 2015 18:30 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

A koteczka nie jest czasem grubaskiem? Wtedy koty nie mogą się dokładnie wylizać (zwłaszcza nad ogonem) może się tam pojawić łupież.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pon mar 02, 2015 17:35 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Czasem to też sprawa diety. U moich kotów łupiez pojawia się przy przesuszeniu skóry spowodowanym niedoborem kwasów Omega 3. Gdy dodaję je do karmy, jest OK.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw mar 05, 2015 21:09 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

Moja kota dostała łupieżu dosłownie po działaniu przez pól godziny stresu... podróż obcym samochodem (pomimo iż na moich kolanach - nie pomogło i stresowało sie biedactwo). Podróż dłużej trwała, a na miejscu docelowym szybko do weta i wet stwierdził że to z powodu stresu. Jak szybko zjawiło się, tak szybko zniknęlo.

osiek39

 
Posty: 558
Od: Wto lis 23, 2010 1:05

Post » Pt mar 06, 2015 14:42 Re: Wykąpałem kota nie tak jak trzeba.

osiek39 pisze:Moja kota dostała łupieżu dosłownie po działaniu przez pól godziny stresu... podróż obcym samochodem (pomimo iż na moich kolanach - nie pomogło i stresowało sie biedactwo). Podróż dłużej trwała, a na miejscu docelowym szybko do weta i wet stwierdził że to z powodu stresu. Jak szybko zjawiło się, tak szybko zniknęlo.

A tak, to się też zdarza.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 546 gości