Kotka nic nie je i nie sika

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 27, 2015 11:18 Kotka nic nie je i nie sika

Witam!
Wczoraj do naszego domu zawitała nowa członkini rodziny - 3-miesięczna kotka syberyjska. Podczas podróży była grzeczna - troszkę miauczała, ale po przytuleniu spała kładła się na kocyku i już było dobrze. Niestety odkąd jest tutaj w nowym domu, jest bardzo przestraszona, nie pije ani nawet się nie załatwia. Popełniliśmy błąd z jej zaklimatyzowaniem się tutaj, ponieważ gdy weszła do domu od razu spotkała nasze koty i co gorsza... naszego psa. Powinniśmy najpierw pozwolić jej się oswoić z otoczeniem.. ale stało się. Kotka po zobaczeniu psa uciekła pod półkę i siedziała tam kilka godzin. Potem zabrałam ją do siebie, uciekła pod łóżko. Pokazałam jej kuwetę, ale nawet nie chciała powąchać żwirku.. miseczki też podstawiłam jej pod nosek, nie jest nimi zainteresowana. Mija już prawie doba, a mała nie sika. Teraz właśnie zjadła troszkę mokrej karmy. W nocy położyłam ją na kocyku na łóżku to zaczęła mruczeć i się tulić, ale jednocześnie drżała. Jak jej mogę pomóc? Jakieś wskazówki?
Z góry dziękuję za rady :)

kasial.3101

 
Posty: 2
Od: Pt lut 27, 2015 10:52

Post » Pt lut 27, 2015 11:44 Re: Kotka nic nie je i nie sika

Moze obroza feromonowa?
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt lut 27, 2015 12:17 Re: Kotka nic nie je i nie sika

Ja bym jej wyznaczyła jedno pomieszczenie (łazienka, sypialnia), zamknięte, do którego rezydenci (pies i koty) nie będą mieć wstępu.
I niech się mała spokojnie odnajdzie, zaaklimatyzuje, przejdzie domowymi zapachami.
Możesz wymieniać jej posłanka z posłankami rezydentów. Spędzać z nią czas, gadać do niej spokojnym głosem. Dać czas, przynajmniej kilka dni.
A potem stopniowo zapoznawać w resztą domu i domowników.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Nie mar 01, 2015 22:12 Re: Kotka nic nie je i nie sika

Mała siedzi na razie w jednym pokoju, w którym czuje się w miarę bezpiecznie. Zaczęła normalnie jeść i dzisiaj rano zrobiła kupę :D Nadal jednak jest bardzo wystraszona, gdy widzi inne koty - niestety jedna, półtoraroczna kotka fuczy na nią, raczej jej nie polubiła. Najgorzej jest jednak, gdy usłyszy psa... trzęsie się okropnie przez 10 minut i trzeba ją uspokajać. Jest bardzo wrażliwa. To mój pierwszy taki kot, bo wcześniej zawsze przygarniałam koty z ulicy i one nie miały takich problemów. Ale myślę, że będzie w porządku, trzeba poczekać. Mam nadzieję, że kotki się jakoś zgodzą. Fajnie by było, gdyby koteczka zaakceptowała psa, ale nie wiem jak zacząć ich "zaprzyjaźniać"..

kasial.3101

 
Posty: 2
Od: Pt lut 27, 2015 10:52

Post » Nie mar 01, 2015 23:32 Re: Kotka nic nie je i nie sika

Powinna siedzieć w osobnym pokoju (+kuweta, miski, legowisko) dotąd aż sama zechce wychodzić. A i to robiłabym etapami.
http://kocidoradca.pl/nowy-domownik/
http://kocidoradca.pl/a-jesli-to-jest-kolejny-kot/

Musi mieć spokój. Obroża feromonowa może pomóc.
W żadnym razie kotka nie może mieć kontaktu z psem - w najbliższym czasie.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 527 gości