Jaką suchą karmę wybrać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 26, 2015 20:02 Jaką suchą karmę wybrać

Cześć, mam pytanie odnośnie suchej karmy dla mojej półrocznej, jeszcze niesterylizowanej kotki.
Od jakiś 3 tygodni przestawiłam ją na Royal Canin kitten. Wcześniej jadła gotowanego kurczaka i tuńczyka z puszki dla ludzi (wiem, wiem. Nie nadaje się dla kotów, dlatego też zrezygnowałam odkąd zostałam doinformowana :P )
Odkąd zaczęła dostawać tą karmę zauważyłam, że drapie się koło szyi i ma przerzedzoną sierść nad oczami. Nie ma pcheł, ponieważ tydzień temu była odpchlona, poza tym wcześniej nie widziałam nic w sierści, była czysta bez żadnych czarnych kuleczek itd.
Poczytałam trochę w necie i podejrzewam, że może być uczulona na jakiś składnik. Na pewno nie kurczak, gdyż wcześniej go jadła i nie było żadnych powyższych objawów.
Wina spada na zboża.
Stąd moje pytanie, jaką karmę BEZZBOŻOWĄ mogę jej podawać? Taką, która nie jest tanim zapychaczem tylko w miarę wartościową.
I czy w ogóle kicia w tym wieku i przed sterylizacją może takową dostawać? czy nie ma przeciwwskazań?
Poza tymi objawami wszystko ok, kupka nie jest luźna, raz dziennie. Czasem wchodzi do kuwety i siku leci poza kuwetę, ale to pewnie z powodu małej kuwetki. Za parę dni problem powinien się rozwiązać.
Jest energicznym kociakiem, nie widzę żeby bolał ją brzuszek czy cokolwiek.
Pomóżcie kociarze! :kotek: :)

aniadrzazga95

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Wto lut 10, 2015 23:45

Post » Pt lut 27, 2015 12:14 Re: Jaką suchą karmę wybrać

RC to wbrew pozorom nie jest dobra karma - skład ma fatalny i pełno w niej zbóż, które kotu nie są potrzebne. Karma bezzbożowa to bardzo dobry pomysł i nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań do jej podawania, bez względu na wiek kota czy fakt bycia przed sterylką. Moja kotka zajada Portę 21 Finest Sensible (http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523), nie ma żadnych problemów gastrycznych, kupki też bardzo w porządku. Wiem z tego forum, że karma jest polecana i skład ma całkiem dobry, choć ja jestem na nią poniekąd "skazana" ze względów finansowych (o ile dobrze się orientuję, jest to najtańsza z bezzbożówek). Inne polecane bezzbożówki to Orijen, Applaws, Acana, Taste of the Wild - do wyboru do koloru. Mam nadzieję że wypowiedzą się tu inni forumowicze, którzy je przetestowali :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Pt lut 27, 2015 12:17 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Pt lut 27, 2015 12:18 Re: Jaką suchą karmę wybrać

można tez pomyśleć o karmieniu surowym mięsem z suplementami, czyli dietą w stylu barf
przy dobrej organizacji nie jest droższa niż karmienie chrupkami, a jest naprawdę bezbożowa
dużo o tej diecie na barfnym forum
tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=138 artykuł o tym, że kot jest przecież mięsożercą

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 27, 2015 13:31 Re: Jaką suchą karmę wybrać

W tym wątku masz analizę roznych karm bezzbozowych

http://www.forum.agiliscattus.pl/viewtopic.php?t=1076

Jesli masz jednego kota, to funduj mu karmę o optymalnym skladzie, na suchej karmie przy jednym kocie duzo nie zaoszczedzisz. A karma wlasciwie w cenie Royala i temu podobnych. I nie karm tylko suchym.

http://sklep.modernpet.pl/pl/power-of-n ... 62147.html

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt lut 27, 2015 13:38 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Moje lubią karmę Orijen. To bez-zbożówka dla kotów w każdym wieku. Polecam.

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Sob lut 28, 2015 9:31 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Polecam Power of Nature, Fish4Cats, Canagan, Orijen, Pronature Holistic, Marp Cat z tańszej półki (mączka mięsna zamiast suszonego czy świeżego mięsa) Applaws, Taste of the Wild.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob lut 28, 2015 20:30 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Karmienie kota wyłącznie suchą karmą, nawet najlepszą, nie jest dobrym pomysłem. Trzeba podawać dobrej jakości puszki, a najlepiej zostawić przemysłowe jedzenie i przejść na BARF lub przynajmniej pół-BARF. BARF jest dietą najbardziej zbliżoną do tego, co kotowate jadają w naturze, a więc najbardziej zdrową dla kota.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Sob lut 28, 2015 21:44 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Zgodzę się z Agnieszką ale mam też uwagę. BARFować trzeba umieć bo można kotu więcej szkody wyrządzić niż pożytku. Barf to nie tylko dawanie surowego mięsa jak niektórzy myślą. Nie każdy też ma czas i ochotę na przygotowywanie posiłków dla kota. Pytanie dotyczyło karmy suchej więc trzymam się tematu w wypowiedzi.
Dodam jeszcze w temacie, że sterylizacja kota nie jest niczym szczególnym, kot nie wymaga żadnej specjalnej diety przed czy po. Dobrze zbilansowane karmy są odpowiednie dla każdego kota, należy tylko odpowiednio dawkować posiłki i pilnować aby kot nie zaczął tyć. Po sterylizacji można wybrać karmę chroniącą drogi moczowe (także takie karmy polecam dla osób karmiących wyłącznie karmą suchą) takie karmy zawierają żurawinę, DL metioninę.
Odkrycie na co kot może być uczulony jest długą i żmudną pracą, polega na diecie eliminacyjnej. Pierwsze miejsce zajmują białka zbóż i od tego warto zacząć.
Warto sprawdzić czy kot nie ma problemów skórnych nie wynikających z alergii, kot często drapie się w okolicy uszu/szyi mając świerzbowca.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob lut 28, 2015 22:10 Re: Jaką suchą karmę wybrać

fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob lut 28, 2015 22:49 Re: Jaką suchą karmę wybrać

GranataPet to dobra karma :) Do Purizona nie mogę się przekonać bo jest produkowany w dużym koncernie. A niestety duże koncerny produkujące inne produkty spożywcze produkcję karm traktują jako utylizację odpadów. Potem produkt dostaje dobrą reklamę i staje się hitem...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie mar 01, 2015 7:11 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Zooplus pisal, ze Purizon jest dla nich produkowany przez producenta Orijena.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 01, 2015 10:02 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Ktoś pisze bzdury. Orijen produkuje firma Champion Petfoods jest to kanadyjska firma. Purizon produkuje niemiecka firma Matina ta sama co Cosmę, STEPHANS MÜHLE, ZOOLOVE, Feringa, Barkoo, Rokko, GreenWoods, Catessy, Rigerino, Smilla.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie mar 01, 2015 14:13 Re: Jaką suchą karmę wybrać

Warto sprawdzić czy kot nie ma problemów skórnych nie wynikających z alergii, kot często drapie się w okolicy uszu/szyi mając świerzbowca.[/quote]

Świerzbowiec odpada, kicia została wyleczona z niego już w listopadzie, ponadto przy ostatniej wizycie u weta poprosilam o zbadanie próbki z ucha. Miala je tylko lekko brudne, weterynarz wykluczyl swierzbowca gdyz sprawdzał wymaz pod mikroskopem :p

aniadrzazga95

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Wto lut 10, 2015 23:45




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, Majestic-12 [Bot] i 435 gości