Maciuś [*] z RTOZ odszedł po trudnej walce. FELV, FIV

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 24, 2015 16:37 Re: Ciężko chory Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT

andzelika1952 pisze:Czerwony pasek przy białaczce wyszedł bardzo wyraźnie , natomiast przy Fiv był dużo bledszy.

Nie ma znaczenia czy blady czy nie - jest to jest, nawet na instrukcjach piszą, że bladość paska nie ma znaczenia. Natomiast właśnie w badaniu paskowym (na przeciwciała) może wyjść pozytywna białaczka dlatego, że kot ma inne choroby (nie musi to być akurat właśnie białaczka), które generują wytwarzanie tych samych przeciwciał co białaczka (stąd przy białaczce badanie PCR jest lepsze - na na obecność wirusa, a nie przeciwciał).
FIV natomiast wytwarza przeciwciała obecne TYLKO przy FIV i niczym innym. Jeśli te przeciwciała są wykryte to jest FIV i nic innego go nie udaje, bo żadna inna choroba nie wytwarza takich przeciwciał jak FIV.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 24, 2015 17:07 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Maciuś od samego początku otrzymuje Roferon A.
Ja podałam wetce PCR a ona zrobiła CRP. Tak to u nas jest.
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

Post » Wto lut 24, 2015 18:37 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

No to podpytaj dziewczyny z Ebry o Azodyl. Podam Ci na PW link do profilu FB dziewczyny, która się tym zajmuje.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 24, 2015 18:40 Re: Ciężko chory Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT

Gibutkowa pisze:
andzelika1952 pisze:Czerwony pasek przy białaczce wyszedł bardzo wyraźnie , natomiast przy Fiv był dużo bledszy.

Nie ma znaczenia czy blady czy nie - jest to jest, nawet na instrukcjach piszą, że bladość paska nie ma znaczenia. Natomiast właśnie w badaniu paskowym (na przeciwciała) może wyjść pozytywna białaczka dlatego, że kot ma inne choroby (nie musi to być akurat właśnie białaczka), które generują wytwarzanie tych samych przeciwciał co białaczka (stąd przy białaczce badanie PCR jest lepsze - na na obecność wirusa, a nie przeciwciał).
FIV natomiast wytwarza przeciwciała obecne TYLKO przy FIV i niczym innym. Jeśli te przeciwciała są wykryte to jest FIV i nic innego go nie udaje, bo żadna inna choroba nie wytwarza takich przeciwciał jak FIV.


Tylko czemu mu się wyniki pogarszają mimo że jest leczony?
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 24, 2015 19:00 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

tomek - nerki
mocznik i krea to nerki, anemia też pewnie odnerkowa

dlatego priorytetem są nerki, jak się nerek nie ustabilizuje to nie będzie czasu na powalczenie z FIV czy FeLV
a samo płukanie nie zawsze daje rade przy nerkach, nawet Azodyl nie daje pewności, ze nerki się ogarną
czasami nwet ludzie próbują robić transfuzję ale to też nie zawsze pomaga (jeśli nie odnawiają się retikulocyty [chyba tak to się nazywa] to nawet nie ma szans na poprawę po transfuzji i wyjście kota z anemii)

EDIT: Tutaj tez jest cieżki wybór, bo płukanie dożylne daje lepsze efekty ale jak jest duża anemia to można krew rozrzedzić dożylnym płukaniem i też nie dobrze wtedy, dlatego czesto jest decyzja przy mocnej anemii o płukaniu podskórnym, które daje gorsze efekty
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 24, 2015 22:51 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Maciuś płukany jest dożylnie, w kroplówkach podawany ma także potas / był bardzo niski i też się trochę podniósł /. Wyniki morfologii poprawiły się po czwartym zastrzyku Neo Recormonu. Dowiedziałam się , że odpowiednikiem Azodylu jest Biopron 9. Jutro jeśli tylko będzie w aptece to kupię. Ile płynu powinien dostać dożylnie kot ważący 2,600 ? Bo może za mało podają?
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

Post » Śro lut 25, 2015 20:19 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Tego to nie wiem, ale pewnie podają ostronie ze względu na anemię. Przy anemii trzeba dobrze klkulować, żeby pomóc na nerki i nie zaszkodzić na anemię.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 25, 2015 23:42 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Dzisiaj Maciuś otrzymał dożylnie 180 ml i podskórnie 150 ml. Żeby tylko go nie "zalać ". :(
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

Post » Czw lut 26, 2015 9:56 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Trzymaj się kocie :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 26, 2015 19:57 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Jak się czuje Macius?
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 27, 2015 12:49 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

U Maciusia bez zmian - chce tylko bardzo wyjść z klatki. A ja nie wiem jak mu pomóc, bo nie mam go gdzie ulokować aby był sam w pomieszczeniu. W przyszłym tygodniu kolejne badania krwi pokażą czy cokolwiek pozytywnego dzieje się z nerkami po zwiększeniu ilości kroplówek. :cry:
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

Post » Pt lut 27, 2015 13:19 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

andzelika1952 pisze:Dzisiaj Maciuś otrzymał dożylnie 180 ml i podskórnie 150 ml. Żeby tylko go nie "zalać ". :(


Co to znaczy?
Pytam, bo mój Maciuś też dostawał kroplówki :(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon mar 02, 2015 0:41 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Jeśli kociak jest bardzo chory, słaby to zbyt duża ilość płynu podana w krótkim czasie może mu nie pomóc ale zaszkodzić. Lekarze potocznie nazywają to " zalaniem " bo osłabiony organizm nie jest w stanie wydalić tego płynu.
Maciuś trzeci dzień ma lepszy apetyt, jest bardziej zainteresowany tym co robią inne koty. :)
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

Post » Pon mar 02, 2015 19:45 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 02, 2015 23:09 Re: Maciuś z RTOZ prosi o pomoc!! FELV, FIV! DT! wyniki złe.

Tylko co dalej z Maciusiem? Nie powinien siedzieć w klatce, a nie mamy dla niego jedynego osobnego pomieszczenia. :(
ObrazekObrazek
Obrazek

andzelika1952

 
Posty: 2928
Od: Śro wrz 03, 2008 16:39
Lokalizacja: Radomsko

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, TumerCIB i 474 gości