Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 13, 2015 15:21 Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Jestem posiadaczka 10 miesięcznego szylkretowego kocurka. Ponoc takie umaszczenie dla samca oznacza bezpłodność ale 100% pewności nie ma.
Do tej pory nie ma żadnych oznak kociego dorastania, czyli znaczenia, intensywnego zapachu. Jak robiliśmy usg pani doktor stwierdziła ze ma bardzo małe jądra.

Kociak ma problemy z nerkami (leczymy go u dr Neski) W tej chwili wyniki ma dobre i można wykonać sterylizacje -tylko moje pytanie brzmi czy jesli rzeczywiście jest bezpłodny to ma sens?

Czy można jakoś sprawdzić płodność kota? Czy są na to jakieś badania np. hormony?

magda7777

 
Posty: 79
Od: Pon mar 03, 2014 22:09

Post » Pt lut 13, 2015 15:27 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

a musisz go kastrować?kastracja jeszcze bardziej pogorszy jego stan.

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 13, 2015 15:29 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

magda7777 pisze:Czy można jakoś sprawdzić płodność kota?

Można. Skontaktuj się z klinką SGGW. Ocenia się nasienie kota. Nie mam pojęcia jak się pobiera.
http://klinikakoni.sggw.pl/index.php/klinika
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38269
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 13, 2015 15:38 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

a czy to w ogóle możliwe żeby kociak dorastał dopiero po upływie 10 msc?

Czytalam o znaczących kociakach 6-7msc a tu nic.

Czy jest jakaś górna granica osiagnięcia dorosłości płciowej przez kota?

magda7777

 
Posty: 79
Od: Pon mar 03, 2014 22:09

Post » Pt lut 13, 2015 16:29 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

ciesz sie ,ze kot nie znaczy.mam kolo 5 letniego nie kastrowanego i nie znaczy a kastraty znaczą ze hej.

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 13, 2015 21:03 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

anka1515 pisze:ciesz sie ,ze kot nie znaczy.mam kolo 5 letniego nie kastrowanego i nie znaczy a kastraty znaczą ze hej.

Skąd ty masz takie informacje :strach: . Jeśli wykastruje się kota zanim zacznie znaczyć i nawyk się utrwali to nie będzie znaczył, jest też duże prawdopodobieństwo że nawet u kota który ma już nawyk znaczenia po kastracji zaniknie, patrz mój Kotlet.
Psy mają właścicieli , Koty służbę

Obrazek............Obrazek
Kotlet ...............................Lola

Mufin 24.XI.2014 [*] Duduś [*] 04.VI.2014 , biegajcie za TM Koteczki

Kot_let

Avatar użytkownika
 
Posty: 242
Od: Czw wrz 12, 2013 8:57
Lokalizacja: Lubelskie

Post » Pt lut 13, 2015 22:05 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

magda7777 pisze:a czy to w ogóle możliwe żeby kociak dorastał dopiero po upływie 10 msc?

Czytalam o znaczących kociakach 6-7msc a tu nic.

Czy jest jakaś górna granica osiagnięcia dorosłości płciowej przez kota?

Jak najbardziej możliwe, że dorasta po 10 m-cu. Nic nadzwyczajnego.

Górna jest, ale płynna. Zwykle uznaje się, że kocur osiągnął dojrzałość płciową gdy zaczyna wykazywać aktywność seksualną i jego mocz śmierdzi kocurzymi hormonami.
Dojrzałość płciowa nie jest jednoznaczna z zakończeniem rozwoju fizycznego.
Kocur może być dojrzały płciowo i fizycznie i nie znaczyć. Może być kastratem i kryć i znaczyć. To sprawa indywidualna, gdyż zachowaniami samczymi rządzą nie tylko jądra ale też i część mózgu. Zwykle kastracja zapobiega znaczeniu.
Kocur może tez znaczyć moczem nie tylko w podtekście seksualnym ale tez dla zaznaczenia swojego terytorium lub ze strachu/stresu.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38269
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 13, 2015 22:24 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Skąd ty masz takie informacje :strach: . Jeśli wykastruje się kota zanim zacznie znaczyć i nawyk się utrwali to nie będzie znaczył, jest też duże prawdopodobieństwo że nawet u kota który ma już nawyk znaczenia po kastracji zaniknie, patrz mój Kotlet.[/quote]
Kotami zajmuje się lata,wykastrowałam i wysterylizowałam przeszło 60.
Skąd wiem?-obserwuje.bardzo często w wieku 6-7 lat koty kastrowane zaczynają sikać po ścianach.nie jest to obce i kocicom. Wiek przy kastracji nie gra roli.
Resztę napisała Maria D.

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 20, 2015 11:22 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Kot_let pisze:
anka1515 pisze:ciesz sie ,ze kot nie znaczy.mam kolo 5 letniego nie kastrowanego i nie znaczy a kastraty znaczą ze hej.

Skąd ty masz takie informacje :strach: . Jeśli wykastruje się kota zanim zacznie znaczyć i nawyk się utrwali to nie będzie znaczył, jest też duże prawdopodobieństwo że nawet u kota który ma już nawyk znaczenia po kastracji zaniknie, patrz mój Kotlet.


Koty znaczą nie tylko z powodu tego, że są wykastrowane. Czasem znaczą nawet kastraty, które są zestresowane. Niestety mój tak ma gdy w domu poczuje nowego kota lub na ogród jakiś obcy się zapuści.
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Pt lut 20, 2015 16:05 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Koty znaczą nie tylko z powodu tego, że są wykastrowane. Czasem znaczą nawet kastraty, które są zestresowane. Niestety mój tak ma gdy w domu poczuje nowego kota lub na ogród jakiś obcy się zapuści.[/quote]
Wystarczy ,ze się karmi koty,czy przychodzą na podwórko ,wdepniesz ,wchodzisz do chałupy ,od razu niuchają ,tarzają się i lu.

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 25, 2015 18:55 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

itaka pisze:
Koty znaczą nie tylko z powodu tego, że są wykastrowane.

8O
Chyba nie chcecie powiedzieć, że kastracja powoduje znaczenie u kocura.
Kastracja po prostu nie gwarantuje, że kot nie będzie znaczył, ale zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zachowania.
Kocury hodowlane, które znaczą, często (ale nie zawsze) po kastracji przestają to robić lub przynajmniej znaczą mniej intensywnie.

anka1515 pisze:a musisz go kastrować?kastracja jeszcze bardziej pogorszy jego stan.

Dlaczego?
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw lut 26, 2015 0:54 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

Myślę ,ze itaka się przejęzyczyła.
Dlaczego zastanowić się czy kastrować jest sens?
kot już 8 miesięczny ma problemy z nerkami ,jest na nie leczony.więc po
co mu dokładać.jak jest sam w domu ,czy reszta towarzystwa wycięta ,nie wychodzi samopas?

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 26, 2015 1:43 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

anka1515 pisze:Myślę ,ze itaka się przejęzyczyła.
Dlaczego zastanowić się czy kastrować jest sens?
kot już 8 miesięczny ma problemy z nerkami ,jest na nie leczony.więc po
co mu dokładać.jak jest sam w domu ,czy reszta towarzystwa wycięta ,nie wychodzi samopas?


bo to, ze ew. jest bezpłodny, nie oznacza braku testosteronu. Nie zapobiegnie też ew. nowotworowi jąder. Kot będzie miał normalny popęd płciowy, będzie wył, znaczył, ale kotki nie zapłodni

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 27, 2015 18:17 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

W domu są jeszcze dwie kocice -obie po sterylizacji.

Kotek ma wrodzoną wadę nerek, ale w tej chwili choroba nie jest w ogóle widoczna w wynikach krwi i moczu, jedynie widac na usg, jak to sie bedzie rozwijąc z czasem nikt nie wie.

Konsultowałam się w tej sprawie z dr Neską, która go prowadzi - dostałam odpowiedz żeby w takim razie się wstrzymać ze sterylizacją i kota obserować.

Lekarka, która badała kotka stwierdiła ze ma on bardzo male jądra jak na swój wiek co swiadczy o niskim poziomie testosteronu, no i w tej chwili absolutny brak jakichkolwiek "samczych" zachowań.

magda7777

 
Posty: 79
Od: Pon mar 03, 2014 22:09

Post » Pt lut 27, 2015 18:26 Re: Czy można sprawdzić czy kocur jest płodny?

magda7777 pisze:
Lekarka, która badała kotka stwierdiła ze ma on bardzo male jądra jak na swój wiek co swiadczy o niskim poziomie testosteronu, no i w tej chwili absolutny brak jakichkolwiek "samczych" zachowań.

W takim razie może faktycznie kastracja nie ma sensu.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArnoldHat, Google [Bot] i 563 gości