forumowa delfinka[*] i Jej koty

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 04, 2016 11:45 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

do trzech tymczasów dołączyły moje dwa (zaraziły się)-ale już powoli jest ok.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon kwi 04, 2016 11:49 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

tabo10 pisze:do trzech tymczasów dołączyły moje dwa (zaraziły się)-ale już powoli jest ok.


Oj , to prawdziwa katastrofa była :( Strasznie zarazliwe paskudztwo :(
Niech zdrowieją :201461 :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie kwi 10, 2016 12:32 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Maciuś ma nawrót...
Jest kotkiem "znaczącym" - więc wiem po śladach na ścianach/
Jest wielkim, silnym i zdecydowanie niewspółpracującym (dzikim?) - więc jest problem..

Ale już raz daliśmy radę, więc i teraz może się uda..
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 10, 2016 15:34 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Kciuki mocne za Maciusia :ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie kwi 10, 2016 19:07 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Współczuję kalewala,zwłaszcza,że Maciuś trudno obsługiwalny :(
A jakie on ma dokładnie teraz objawy?
Jest szansa złapać mu cudem mocz do badania? On miał poprzednio zapalenie pęcherza,częstomocz i krwiomocz+struwity? Był na leczniczej karmie RC H/D?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon kwi 11, 2016 8:49 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Miał komplecik, był kilka dni w jednej lecznicy, potem w drugiej.
Był na tej karmie + kropłówki + antybiotyk długodziałający.
A siusiał prawie samą krwią...

Potem cały czas artofos + l-metionina w karmie - tyle, że nie jestem w stanie dopilnować, żeby akurat od zjadł całą porcję, kotek jest gościnny...
I w sumie był spokój.

Teraz znów widzę brunatne plamy...

Złpanie moczu? Podanie czegoś bezpośrednio - pomarzyć.

Są zdjęcia Delfinki z nim na rękach - mnie nie cierpi, nie boi się, i w azie czego atakuje, a jest duzy i bardzo silny.

Wiesz, ja mam w domu dzikusy. w razie potrzeby łapię je, zastrzykuję, obcinam paznokcie, czyszczę uszy, wyglądam po tym jak po przedzieraniu się przez zasieki - ale jemu nie dam rady. W lecznicy pracuje facet, który w zoo radzi soie z większymi kotkami - z nim mial problem.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 11, 2016 9:26 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

U mnie przy zapaleniu pęcherza ,częstomoczu i krwiomoczu kotka dostawała,z tego co pamiętam, min.2tyg. antybiotyk (takie zapalenia długo się leczą)+NoSpa w iniekcji (do pyszczka tabl.są za gorzkie) oraz UrinodolCat długo-tabletki wspomagające leczenie pęcherza + karma RC H/D (kilka tyg.). Przed i po badanie moczu,także na posiew. Ale jak on nieobsługiwalny to pozostawałoby pobranie z pęcherza,w narkozie...
Wiem,że to wszytsko mało lub nierealne. A może trzymanie w klatce na czas choroby? Ale stres ją spotęguje. Sama nie wiem ,co lepsze...
Bardzo,bardzo Ci wpólczuję. I Maciusiowi też :|
Pozostaje mi trzymać za Was kciuki :ok: Nie umiem pomóc :( Oby i teraz dał radę pokonać choróbsko.

Faktycznie dawał się brać na ręce delfince:
http://kocidomtymczasowy.blox.pl/html/1 ... ml?1205204

I on nie jest starym kotem,ma niespełna 5lat :?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon kwi 11, 2016 15:23 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Ech...
Naprawdę jedyne co można podać - to w jedzeniu, o ile zachce zjeść...

To bardzo mądry kot, reaguje na różne słowa, czasem mam wrażenie, że ze mną gada.
I być może uważa, że zabrałam go od ukochanej Pani - nie umiem mu wytłumaczyć, że Jej już nie ma..
Ostatnio edytowano Wto kwi 12, 2016 15:35 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 11, 2016 18:36 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Biedny Maciuś, to już tyle czasu :(
I tak szczęście, że ma taką opiekę :201461
Dużo kciuków, żeby się szybko się pozbierał :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro kwi 13, 2016 8:03 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Chyba problem był jednorazowy - nie widzę niepożądanych kolorków w kuwecie (ani na ścianach), Maciuś też w lepszym humorze.
Oby..
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 13, 2016 21:26 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

:201461 :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro kwi 27, 2016 14:03 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Baltimoore pisze:Dzisiaj mija pierwsza rocznica, odkąd Logiś :201461 i Bianka :201461 trafiły do naszego domu :1luvu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tabo10 i AnielkaG -dziękujemy za zaufanie :1luvu:

PS. Zdjęcia- każde w innym łóżku :wink:


Często się zastanawiam, co delfinka sądziłaby o tej adopcji. Na początku szczególnie martwiłam się, jakie byłyby jej prognozy.
Teraz myślę, że chyba dobre. Szczególnie, gdy słyszę TZta mówiącego ależ kochany Logisiu :D Bo Bianka już dawno skradła jego serce.


Ja się cieszę Agnieszka, że dzięki mnie te kotki trafiły do Ciebie. :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 27, 2016 20:16 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

To prawda Aniu, jesteś ich Dobrą Wróżką :1luvu: :1luvu:
Z Twojego wątku, po zamieszczonym przez Ciebie linku, trafiłam tutaj.
Delfinki nie znałam, czego bardzo żałuję. Niesamowita osoba i osobowość :201494


Tylko Baltazarek mniej zadowolony, nadal obsikuje,tj.znaczy wszystko,co mu podejdzie- drzwi, okna, ściany, lodówkę z 3 stron, ostatnio wieżę stereo :roll:
A Logiś i Bianka go uwielbiją :D

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw kwi 28, 2016 16:34 Re: Zwierzęta forumowej delfinki [*]

Baltimoore pisze:
Tylko Baltazarek mniej zadowolony, nadal obsikuje,tj.znaczy wszystko,co mu podejdzie- drzwi, okna, ściany, lodówkę z 3 stron, ostatnio wieżę stereo :roll:


oj :?
gdyby nie był wychodzący namawiałabym Cię na obrożę feromonową (mnie polecił ją dr.MArciński,bo stosuje u swoich 6-ciu kotów,chyba na problem znaczenia właśnie i napewno kilku kotom lękowym) . Ale obroża nie jest samozrywalna i w tej sytuacji nie zaryzykuję.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2016 22:00 Re: delfinka odeszła[*],ale Jej zwierzęta są szczęśliwe:)

Myślałam o takiej obroży, żeby mu zakładać jak jest w domu.
Logiś i Bianka bardzo go lubią, biegną na jego widok pomiaukując i ocierają się o niego i przytulają. Baltazar znosi to stoicko, ale bez euforii.
Ostatnio była fajna akcja kilka razy.
Trzymałam Baltazara na rękach (odkąd w domu są L&B Baltazar to uwielbia 8O ) i wtedy Logiś wdrapuje się po nodze- żeby jego też koniecznie ale to koniecznie wziąć :D
I muszę trzymać dwa grube kocury na rękach jednocześnie, uff... Za długo nie da rady.
Kolejna, której się na rękach zaczyna podobać, jest Bianeczka :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], muza_51, Vi i 543 gości

cron